Jakie auto?

Jakie auto?

22 Mar 2013, 01:11

Witam.
Rozmyślam nad kilkoma autami proszę o Wasze opinie i pomoc w wyborze. Zastanawiam się nad Alfą Romeo 147, Hyudai'em Coupe (3) bądź ewentualnie Oplem Astrą Bertonem lub Renault Laguna ale od 2003r. Wszystkie w rocznikach ok2001 2002. Mam ok 12tysięcy do przeznaczenia (plus minus). Z tych aut z tego co przeprowadziłem rozeznanie najlepsze opinie ma Hyundai.. a najgorsze Alfa. Ale znowu Alfę da się kupić za dobre pieniądze w dobrym wyposażeniu. Jak już to jakie silniki proponujecie w tych autach?
Pozdrawiam
on111
Nowicjusz

Auto: brak:)

Re: Jakie auto?

22 Mar 2013, 16:00

Odnośnie awaryjności Alfy pewnie wiele postów zostanie jeszcze tutaj napisane, więc ze swoją opinią na razie się wstrzymam... między innymi dlatego, że zapytałeś o silniki jakie polecamy.

Możesz napisać czego oczekujesz od samochodu? Jeżeli dobrze czytam między wierszami to poszukujesz samochodu, który będzie wyglądał na przynajmniej lekko sportowy. Czy chciałbyś, aby również tak jeździł, czy ma tylko dobrze wyglądać i mało palić? :P

Z samochodów do 12 tyś pewnie coś wybierzesz, ale powinieneś sprecyzować oczekiwania.
autoposzuk
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
Auto: Audi
Paliwo: Benzyna

22 Mar 2013, 17:28

Laguny bym nie polecał, napakowane elektroniką jak F16 i co chwile z tym jakiś problem.. Po drugie waży strasznie dużo więc muła ma masakrycznego..
Didool
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Golf Mk3
Silnik: 1.4 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

22 Mar 2013, 18:13

nawet w silniku mocniejszym? no laguna to wersja rezerwowa. Podoba mi się Hyundai i ciekawe opinie ma, z tego co czytałem same pozytywne opinie. Ale jest to auto dość egzotyczne ciekawe jak z ceną części. silnik 1,6 105KM lub 2,0l 143KM czy ten 136KM i byłoby ok. Ale dość rzadkie auta na Śląsku chyba nie znajdę dobrego egzemplarza.. Alfa kusi ale tylko wyglądem bo w sumie rocznik 2003 da się kupić za 12tys ale chyba od razu muszę doliczyć koszt zawieszenia jak to w alfach:) chociaż wiadomo można trafić na dobry egzemplarz ale wszystkiego nie da rady sprawdzić.. więc mam spory dylemat
A od samochodu oczekuje żeby dobrze wyglądał i dobrze jeździł, był w miarę możliwości niezawodny. I zarazem ekonomiczny przy jakieś frajdzie z jazdy czyli żeby dało się nim bez obaw wyprzedzać i czuć jakieś wciśnięcie w fotel przy dociśnięciu gazu. Samochodem pokonuję jakieś 600km miesięcznie do pracy dziennie 25km. Spalanie fajnie jakby się w 10l mieściło.
on111
Nowicjusz

Auto: brak:)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niesłyszący na drodze Niesłyszący na drodze
    Liczba osób mających problem ze słuchem szacowana jest na 10%-15% wszystkich mieszkańców globu. W Europie problem ten dotyka około 80 mln osób. W Polsce liczba ta szacowana jest na około 1 mln. Terminem ...
    Mazda 3 - kompaktowy hatchback do miasta Mazda 3 - kompaktowy hatchback do miasta
    Zainteresowani zakupem Mazdy 3 z automatyczną skrzynią biegów mają do wyboru jedną jednostkę – 120-konny silnik o pojemności dwóch litrów. Według danych producenta jego spalanie wynosi 5,6 l/100 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI