Jakie auto w segmencie D 25 tys

14 Wrz 2013, 11:10

Na początku chciałbym się przywitać. Mam nadzieję, że będę często tutaj zaglądać. Przymierzam się do zakupu pierwszego auta. Rozważam takie modele:

- Audi A4 B6
- Citroen C5 II
- Alfa 159
- Honda Accord VII
- Saab 9-3 II
- Volvo S60

Na motoryzacji znam się słabo i w dużej mierze kieruję się tutaj wyglądem oraz opiniami, które wyczytałem w internecie. Będę wdzięczny za pomoc w wyborze i ewentualną sugestię co do silnika (dziennie będę robić około 50 km), bądź zaproponowanie innego modelu.

Istotny jest dla mnie:
- komfort jazdy
- wykończenie
- wyposażenie
- niezawodność

Drugoplanowo:
- możliwie niskie spalanie / koszty utrzymania
- trudność/łatwość znalezienia egzemplarza nadającego się do kupna

Budżet: + / - 25 tys
lukasz25
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

14 Wrz 2013, 15:52

W tym budżecie znajdziesz ładną Vectre C po lifcie oraz Mondeo Mk3 również po lifcie. W Mondeo uważaj na diesle oraz benzyny z gazem. Sprawdz też czy nie koroduje. Rozgladnij się również za Skoda Superb.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Wrz 2013, 17:43

Nie wiem czy dostaniesz dobre 159 i Accorda VII w tej cenie. Wiem, że są w ogłoszeniach ale to wypicowane na handel szroty w większości.

Na taki przebieg dzienny lepsza jest benzyna.

Moja propozycja to sonata, bo to bardzo niedoceniane auto mimo, że trwałe i nieskomplikowane w ewentualnej naprawie. Części łatwo dostępne. Na plus, że przez swój znaczek na masce niewiele kosztuje.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

15 Wrz 2013, 13:33

Saab 9-3 dobry wybór, zakupiłem takowego 3miesiące temu ,i jestem mega zadowolony. Naprawdę super auto, oszczędne ,mega wygodne, a koszty serwisowania takie jak w innych autach tej klasy. Polecam.
jarasgd
Początkujący
 
Posty: 80
Prawo jazdy: 19 09 1978
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: saab 9-3
Silnik: 1.9 tid
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

15 Wrz 2013, 14:24

Saab 9-3 po lifcie wygląda świetnie, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, tylne światła rządzą. Ponoć to Vectra w innym opakowaniu. Tyle że to kosztuje około 35 tysięcy...
lukasz25
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

15 Wrz 2013, 17:46

To jest prawda ,dobry egzemplarz po lifcie niestety tyle kosztuje, ale naprawdę warto. Ja swoim do tej pory zrobiłem 5 tys. km i naprawdę rewelka .Pozdrawiam.
jarasgd
Początkujący
 
Posty: 80
Prawo jazdy: 19 09 1978
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: saab 9-3
Silnik: 1.9 tid
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008