Jakie auto wybrać ??? Corsa C czy Polo Dylemat

Jakie auto wybrać ??? Corsa C czy Polo Dylemat

18 Wrz 2008, 07:09

Witam noszę się od dłuższego czasu z zamiarem zakupu nowego auta i oto stanąłem przed wyborem Opel corsa 1.2 C 2003/2004 czy Polo 1.4 2000/2001 obydwa auta mają być z pełnym wyposażeniem klima poduszki elektryka itd. Moje pytanie jest proste ale odpowiedź nieco trudniejsza :confused: CO WYBRAĆ ??? Mówimy o kwocie w jednym i drugim przypadku około 15 500 zł. Czy warto brać w tej cenie starsze o rok czy dwa polo czy może postawić na młodszą corsę ??? Czy różnica w "roczniku" nie jest czasem spowodowana tym że poprostu polo stoi o klase wyżej od corsy jest lepsze technicznie i bardziej niezawodne,trwalsze czy raczej jest to tylko utarte przekonanie i warto brać młodszą corse ? Dziękuje za odpowiedź
gokart
Nowicjusz

Miejscowość: Bydgoszcz

Re: Jakie auto wybrać ??? Corsa C czy Polo Dylemat

18 Wrz 2008, 08:13

Ja bym brał Corsę 1,2 - ponoć bardzo dobry silnik, znajomi mają i nie narzekają, myślę tylko nad rocznikiem 2001 bo mam do wydania 12 tysięcy.

Polo nie stoi o klasę wyżej:)
bogdan85
Nowicjusz

18 Wrz 2008, 09:56

Polo mimo wieku kosztuje tyle samo co corsa, bo volkswageny lepiej trzymają cenę od opli. Mając ten dylemat też bym wziął corsę z racji rocznika, bo auta te dużo się od siebie nie rożnią pod względem technicznym
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice

18 Wrz 2008, 10:18

Jeżeli to by była różnica roku, góra dwóch to polo. 3 lata to już trochę jest i może faktycznie lepiej wziąć corsę.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

18 Wrz 2008, 12:39

To zależy jakie silniki - benzyna czy diesel.Różnica wieku jest nieduża,ale w mocy tak.Np. VW Polo 1,4 z 2001 roku ma moc 98KM,a Corsa 1,2 ma 75KM.Chyba,że zastanowisz się nad silnikiem 1,4,a ten ma już 90KM.
A pisze ci o tym,bo jak piszesz jesteś zainteresowany dobrym wyposażeniem,w skład którego wchodzi klima.Jak do tego dorzucisz wspomaganie,to już wogóle silniczek 1,2 z 75 koni,to jest nieco mało.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Wrz 2008, 13:25

MotoAlbercik napisał(a):To zależy jakie silniki - benzyna czy diesel.Różnica wieku jest nieduża,ale w mocy tak.Np. VW Polo 1,4 z 2001 roku ma moc 98KM,a Corsa 1,2 ma 75KM.Chyba,że zastanowisz się nad silnikiem 1,4,a ten ma już 90KM.
A pisze ci o tym,bo jak piszesz jesteś zainteresowany dobrym wyposażeniem,w skład którego wchodzi klima.Jak do tego dorzucisz wspomaganie,to już wogóle silniczek 1,2 z 75 koni,to jest nieco mało.

silniki benzyna oczywiscie a polo ma 3 silniki 60 KM, 75 KM, 100 KM ja ten pośrodku bym wybrał.Ale nie przesadzajmy ze 75 w corsie to mało mocy zresztą ostanim moim samochodem był cienias 40 KM wiec nie mam dużych wymagań
gokart
Nowicjusz

Miejscowość: Bydgoszcz
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch
    Firma Kapsch TrafficCom, specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu telematyki transportu, wygrała kolejne trzy przetargi na przygotowanie oraz wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania ruchem miejskim ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

• Re: Jakie auto wybrać ??? Corsa C czy Polo Dylemat

18 Wrz 2008, 15:11

gokart napisał(a):
    MotoAlbercik napisał(a):To zależy jakie silniki - benzyna czy diesel.Różnica wieku jest nieduża,ale w mocy tak.Np. VW Polo 1,4 z 2001 roku ma moc 98KM,a Corsa 1,2 ma 75KM.Chyba,że zastanowisz się nad silnikiem 1,4,a ten ma już 90KM.

silniki benzyna oczywiscie a polo ma 3 silniki 60 KM, 75 KM, 100 KM ja ten pośrodku bym wybrał.Ale nie przesadzajmy ze 75 w corsie to mało mocy zresztą ostanim moim samochodem był cienias 40 KM wiec nie mam dużych wymagań

Ja przesiadłem się z Cinquecento 900 do Peugeota 1.1 (60 KM) i pod względem właściwości przyspieszania i max prędkości strasznych różnic nie zauważyłem. Cienkas jest bardzo lekki, Corsa, czy Polo będą już miały swoją wagę.
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009