Jakie auto wybrać???

jakie auto wybrać???

09 Paź 2008, 22:05

Witam forumowiczów:) licze na pomoc ze strony bardziej doświadczonych i obeznanych...
a więc od niedawna mam prawo jazdy i zastanawiam sie nad moim pierwszym autem do tej pory jeżdze Oplem Astrą F 1,4 moich rodziców... no ale nic nie poradzie że nie trawie tego auta... przedewszystkim mulasty.
Zastanawiam się nad autem do 10k i myślałem o lagunie 1 ewentualnie rover seria 400 ... które autko lepsze ?... dodam że zależy mi na tym aby samochód był dynamiczny . Jeżeli nie te dwa to proszę o dardzienie czegoś konkretnego... z góry mówie że odpada kombi , coupe ... w gre wchodzi tylko sedan ewentualnie ładny hatchbag. pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc:)
Boże chroń mnie przed fałszywymi przyjaciółmi,
z wrogami sam sobie poradze...
danstan
Nowicjusz

Re: jakie auto wybrać???

10 Paź 2008, 06:27

Auta przez ciebie przedstawione nie będą złym wyborem, ale w tej cenie jest duży wybór i wiele samochodów lepszych i mniej awaryjnych.
Laguna I - mniej awaryjna od "dwójki" gdyż nie dotknięta jeszcze zbędną elektroniką części powinny być łatwo dostępne bo w Polsce mało tego nie jeździ.

Rover 400 - nie wiem za dużo o awaryjności i kosztach eksploatacji tego modelu. Stylistyka nadwozia ładna, aczkolwiek ładniejsze się znajdą ; )

Ja proponuję jeszcze :
[link wygasł] - Honda Accord - Silnik 2.0 jest dynamiczny i do tego nie pali zbyt dużo. Samochód mało awaryjny a jak już coś padnie to o części trudno nie będzie.
[link wygasł] - Audi 80 B4 - Samochód ma może trochę przestarzałą stylistykę ale mimo to ma nadal wielu swoich zwolenników. Ma to czego można się po Audi spodziewać mała awaryjność wysoki komfort jazdy i dobre zabezpieczenia przed korozją.
Marzenie - Zobaczyć w swoim garażu :
BMW M3
Audi RS6
Dodge Charger 1967r.
siara94
Początkujący

Miejscowość: Łódź

10 Paź 2008, 06:39

Rover 400 - fakt nadwozie ładne, nie powiem, ale technicznie jest to po prostu najgorzej wykonane auto świata, po 80000 km są już dosyć spore wycieki z sinika. Zdecydowanie odradzam.

Laguna 1 - na pewno lepsze od Rovera, i to byłby chyba dobry wybór, ogólnodostępne części

Audi 80 - to byłby jeszcze lepszy wybór, auto jest naparawdę niezawodne. Posiadam Audi 80 TDI z 93 roku, nie ma nawet śladu korozji, nie widziałem na silniku nawet kropelki oleju. Zdecydowanie polecam
arti123
Początkujący

Miejscowość: Lca

10 Paź 2008, 16:17

Ja tez ci polece Honde accord bo naprawde bardzo fajne autko do tego japonczyk ktory naprawde jest bezawaryjny.. dorzucilbym moze jeszcze vw passata z 94/95 roku tez dosyc solidny wygodny samochod polecam za taka kwote szukac japonca
Toczefele
Nowicjusz

11 Paź 2008, 15:08

arti123 napisał(a):Rover 400 - fakt nadwozie ładne, nie powiem, ale technicznie jest to po prostu najgorzej wykonane auto świata, po 80000 km są już dosyć spore wycieki z sinika. Zdecydowanie odradzam.

??? niemożliwe - znam kilka osób jeżdżących roverami serii 400 - to bezawaryjne auta - honda civic z innym logo producenta - jeśli masz takie doświadczenia naprawdę musiałeś źle trafić, zresztą - wystarczy spojrzeć na opinie użytkowników autocentrum.pl
Kto za młodu głupim nie był ten na starość nie zmądrzeje...
bbr86
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wałbrzych

11 Paź 2008, 16:58

Honda Civic to może i jest ale z angielskim silnikiem. Mój sąsiad ma rovera 400, ma przejechane 90 tysięcy i go sprzedał bo co rusz coś się psuło. Moja koleżanka ma rovera 200 i również ciągle coś się psuje. Sam kiedyś miałem z sprowadzonego z niemiec 400 70 tysięcy przejechane i ciekło pod uszczelką klawiatury
arti123
Początkujący

Miejscowość: Lca
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mercedes Klasy S Coupé Mercedes Klasy S Coupé
    Sugestywny design nadwozia nowej Klasy S wyznacza wzorce swoją imponującą kompozycją – wizualne napięcie w liniach nadwozia i dynamiczne kontury. Już na pierwszy rzut oka nowa Klasa S przejawia ambicję do bycia liderem. ...
    Prestiżowa nagroda Prestiżowa nagroda "Red Dot" dla samochodu Skoda Rapid
    SKODA Rapid otrzymała prestiżową nagrodę "Red Dot" przyznaną za wzornictwo. 37 ekspertów z jury konkursu "Red Dot Design Award" przyznało jedną z bardziej pożądanych nagród modelowi Rapid. Auto wyróżniono ...

• Re: jakie auto wybrać???

12 Paź 2008, 10:09

motor 1.4 - 113 HP to konstrukcja hondy - trwała i dosyć niezawodna , 1.6 rzeczywiście sprawia problemy zwłaszcza wycieki jak mówi kolega wyżej
    bbr86
    Aktywny
    Awatar użytkownika

12 Paź 2008, 20:28

Nie zamierzam się wymądrzać. Powiem tylko o tym co wiem na pewno.
    Wozem niewspółmiernie tanim w zakupie i eksploatacji w stosunku do wielkości i wygody była dla mnie moja Carisma 1,9 TD z 1997roku. Silnik jest tam od renówki praktycznie niezawodny. Jeździ pewnie, wytrwale i bezawaryjnie. Mógłbym marudzić bo wszystkie pierdoły mi po kolei wysiadały
    np. elektryczne przyciski szyb, linka od klapy silnika, światełko górne wewnątrz się rozsypało, brzęczek otwartych drzwi padł, drzwi tylne lewe się nie otwierały itd, itd. ale ja po prostu nie lubię grzebać przy samochodzie i nie naprawiam tych bzdur wolałem sprzedać 2 tys. taniej. Tak, że ze spokojnym sumieniem mogę Ci polecić taki samochód jeśli lubisz przy nim majstrować.
    jandrzej57
    Nowicjusz

14 Paź 2008, 11:41

ja również polecam carisme - najlepiej z motorem 1.8 GDI
    bbr86
    Aktywny
    Awatar użytkownika

16 Paź 2008, 18:55

a moze mazda 323f? wiele sie mowi o tym aucie... i duzo slyszalem... same dobre rzeczy
    lysolek
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

16 Paź 2008, 20:00

Mazda to dobre autko, ładna linia nadwozia a motorek 1.5 daje radę ;) no i do 10 tysięcy na pewno coś ciekawego znajdziesz
    Ostrożność nie jest tchórzostwem.
    Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
    Martoro
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005