Jakie auto z dobrym przyspieszeniem?

Jakie auto z dobrym przyspieszeniem?

11 Lis 2010, 16:41

Witam poszukuje auta dla moich potrzeb. Chodzi mi, żeby to było auto z jak najlepszym przyspieszeniem czyli w moim mniemaniu 9s w dół.

Budżet: 15000 PLN

Kryteria:

Od 97' wzwyż
Poj. silnika do 1.8
Jak najlepszy współczynnik masy/mocy
Stosunkowo tanie części bądź mało awaryjne.
Spalanie do 13L przy ostrej jeździe a w mieście do 10L

Autem rocznie nie będe robił więcej jak 10 tys. km na pewno

Proszę o pomoc, gdyż mam już mętlik w głowie co i jak.
Marka z jakiej chce zrezygnować to Peugeot dlatego model 106 i 206 odpada.
jelonek
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

Re: Jakie auto z dobrym przyspieszeniem?

11 Lis 2010, 16:55

Z tym spalaniem przy ostrej jeździe to może być ciężko, ale mam dwa modele warte uwagi

1.Honda prelude 2.0 lub 2.2 [link wygasł]
2.Opel Vectra 2.5 v6 [link wygasł]
Dragus
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: ..:>>.?

11 Lis 2010, 16:59

Seat Leon 1.8Turbo?
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany

Miejscowość: Kraków

11 Lis 2010, 17:02

Dragus dzięki za odpowiedź :)

Jednak nie wiem czy przeczytałeś moje kryteria do końca

Honda ciekawy opcja jednak myślę, że przy spokojnej jeździe może palić z 11L a jak człowiek będzie chciał polatać to pewnie i z 15 lekka ręka 2L silnik jednak ma apetyt na paliwo.

O tej astrze to już nie wspomnę ile to może żłopać

A ja w roli przypomnienia napiszę, że szukam auta do 1800cm3 pojemności.

Edit: Leon fajna opcja jednak myślę, że budżet do 15k nie pozwoliłby na znalezienie zadbanego egzemplarze, żeby w niego od razu 1/3 wartości nie włożyć.
jelonek
Nowicjusz

11 Lis 2010, 17:15

Sorry, tak się skupiłem na spalaniu, że o pojemności zapomniałem :neutral: , może a3
[link wygasł]
Dragus
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: ..:>>.?

11 Lis 2010, 17:23

Opcja dość ciekawa jednak boję się w audi wchodzić ze względu na cenę części :???:
jelonek
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowy SEAT Leon zaprojektowany całkowicie od podstaw Nowy SEAT Leon zaprojektowany całkowicie od podstaw
    Nowy SEAT Leon to silna i emocjonalna osobowość oraz najpiękniejszy sposób by doświadczyć funkcjonalności płynącej z samochodu. Nowy Leon to zaprojektowany całkowicie od podstaw i pełen nowoczesnej technologii samochód ...
    15 lat sukcesów Toyoty Prius 15 lat sukcesów Toyoty Prius
    15 lat temu została zaprezentowana pierwsza generacja Toyoty Prius, której debiutowi towarzyszyło hasło "w samą porę na 21 wiek". Półtorej dekady później, najlepiej sprzedający się samochód hybrydowy ...

• Re: Jakie auto z dobrym przyspieszeniem?

11 Lis 2010, 17:34

Wybacz, ale Twoje kryteria są tak samo realne do spełnienia jak śnieg na saharze. Czemu tak się upierasz przy tej pojemności? Jak tak Ci nie leży spalanie to pomyśl o LPG.
    Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
    Auto: BMW

11 Lis 2010, 17:36

Punto HGT lub Clio sport powinny spełnić Twoje założenia.
    Jasiek90
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
    Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

11 Lis 2010, 17:39

LPG? :roll: Żartujesz sobie?

Moje kryteria nie do spełnienia?

Od dawna rozważam kupno między Citroenem Saxo VTS, Hondą CRX del sol czy POLO w GTI kryteria są jak najbardziej do spełnienia więc jak nie masz nic ambitnego do napisania to nie wiem po co takie komentarze. Chodzi mi o to żeby jak najlepiej wybrać a nóż ktoś z użytkowników podsunie interesującą alternatywe.
    jelonek
    Nowicjusz

11 Lis 2010, 17:44

A masz oprócz spalania i mocy sprecyzowane czego konkretnie oczekujesz od auta?
    Bo np. Saxo VTS to taka kieszonkowa rakieta, szybka i świetnie się prowadzi ale i bardzo twarda a przez to niezbyt wygodna na co dzień.
    Z kolei Polo GTI to szybki ale i dość kompromisowy samochód tzn. nie prowadzi się tak dobrze za to da się nim jeździć po Polsce.
    Według mnie najlepszą propozycją jest Clio sport
    przykładowo:

[link wygasł]
    trudno znaleźć egzemplarz godny uwagi ale szukać warto :smile:
    Ostatnio edytowany przez Jasiek90, 11 Lis 2010, 17:47, edytowano w sumie 1 raz
    Jasiek90
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
    Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

11 Lis 2010, 17:46

jiGsaw napisał(a):Wybacz, ale Twoje kryteria są tak samo realne do spełnienia jak śnieg na saharze. .

albo trzeba udać się do wróżki lub do Ery :grin: ,widać że od niedawna masz prawko ,najpierw potrzebny rozsądek i prawidłowa ocena na drodze a przyspieszenie nawet mniejsze pozwoli ci być najlepszym kierowcą
    Sprawdzanie aut przed zakupem (Inspekcje) cały kraj, "LT" i "D". Pomoc w zakupie auta w: Polsce, Litwie, Niemczech.
    czeslaw555
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1
    Miejscowość: GKA- pomorskie
    Prawo jazdy od: 08 08 1977
    Przebieg/rok: 47tys. km
    Auto: allure
    Silnik: 2.0 HDi 163km.
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2011

11 Lis 2010, 17:47

Wiesz, może to wynikało z faktu, że ja nie uznaję aut pewnej klasy po prostu. Faktycznie, przy wadze poniżej tony te kryteria są przynajmniej częściowo do spełnienia. Tyle, że wtedy trochę rocznik może kolidować. Ja bym pomyślał o jakiejś starszej Hondzie z mocniejszym motorkiem pod maską. Ewentualnie jakieś autko typu Colt/SWIFT GTI. No ale tutaj ponownie - jak jeździsz rocznikiem to słabo. Silniki Fiata są paliwożerne, więc takie Punto może nie spełnić oczekiwań co do spalania.

Czemu żartuję z LPG? Nie będzie Ci głupio jak ktoś sobie pojedzie na światłach nie dość, że szybciej, to jeszcze taniej i wygodniej na LPG? Poza tym czemu tak jarasz się wynikiem od zera do setki? Większość wyścigów jest na dłuższym dystansie, a wtedy pierwsze lepsze auto 150km da Ci popalić, podobnie w przypadku wyścigów z tzw. "rolki". O drogach szybkiego ruchu/autostradach nie wspominam.
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

11 Lis 2010, 17:57

Od 1,5 roku jeżdżę TOLEDO 1L 1.8 90KM i chcę zmienić auto.

Czego oczekuje od nowego nabytku?

Przede wszystkim uśmiechu na ustach gdy z niego wyjdę po dotarciu do celu.
    Zależy mi głównie na przyspieszeniu tak aby auto ładnie zawijało się spod świateł i dość solidnie trzymało się zakrętów. Nie chce auta do monstrualnych prędkości, raczej żeby zbierało się ładnie do 150 km/h i to mi styka nie zamierzam jeździć prędkościami dochodzącymi do 180-200km/h. Znam po prostu swoje granice i już nie jedno na drogach widziałem.

Ja autem jak zaznaczyłem dużo jeździł nie będę ok. 10tys. rocznie. Myślę, że ta jazda w moim wydaniu czyli na dość wysokich obrotach i przyspieszeniu ni jak ma się do LPG.
    Porządna instalacja to spory wydatek nie mówiąc, że gaz już chodzi w cenie 2.30-2.40 więc niedługo przestanie się kalkulować. Reasumując sportowa jazda i lpg? to mi jakoś nie pasuje
    jelonek
    Nowicjusz

11 Lis 2010, 18:08

Na dobrze zestrojonej sekwencji nie będziesz widział różnicy za bardzo miedzy PB, a LPG. Często jeżdżę dynamicznie, na pb przełączam tylko podczas typowych wyścigów. :wink: Auto FWD nigdy nie będzie mistrzem zakrętu, dopiero jakieś wynalazki typu Integra czy RS jako tako sobie radzą. Aczkolwiek usportowiona wersja, czyli szersze laczki i twardszy, niższy zawias powinny Ci wystarczyć. Zatem szukaj jakiejś lekkiej kosiarki, moze to Saxo albo Clio sport, ja jednak nie ufam autom na F i wolałbym starszą Hondę wydmuszkę z motorem o mocy +100km, bądź inny starszy japoński wynalazek albo to Polo GTI. Możesz też pomyśleć o Ibiza TDI 110km i zrobić w niej chiptuning.
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

11 Lis 2010, 18:23

jiGsaw masz racje ale uważam, że porządna instalacja kosztuje konkretniejsze pieniądze.

Co do aut francuskich myślę, że pewna część opinii to stereotypy. Są pewne modele, które mają konkretne niedociągnięcia w Saxo np. to tylna belka. Ale są na to sposoby a + są tanie części. Jednym stwierdzeniem jak ktoś powiedział jak dbasz tak masz. :smile:

Co moge więcej napisać. Jakby była możliwość wiadomo, że wolałbym japończyka czy niemca. Miałem na oku Mitsubishi COLTA V 1.6 16V czy Toyote Corolle e11 g6 1.6 16V jednak przyspieszenie w tych silnikach oscyluje ok. 10s. A pytałem na forach i te silniki w tych 2 modelach aut nie są podatne na tuning.

Staram się nie jeździć rocznikiem ale nikt mi nie wmówi, że znajdę auto z "zacięciem sportowym" z wcześniejszych lat tak 94-95 gdyż większość jest już wyeksploatowana i wiem jak naturalnie wszystko się rozchodzi w aucie. Gdyby tak się nie działo to nie miał bym problemy Jakaś hanka civic V lub COLT wcześniejsza wersja w GTI i byłbym happy.

Na uwagę rzucił mi się też GOLF IV 1.8T 150KM co sądzicie o tym wariancie?

Dziękuje za odpowiedzi można się troche dowiedzieć cennych informacji jak macie jeszcze jakie alternatywy to piszcie.
    jelonek
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda