Jakie auto za 5 tyś 4/5drz

03 Lip 2014, 12:13

Witajcie, zakładałem temat o dieslach. Wiem już wszystko i diesla nie chce.

Szukam prostego auta, 4-5 drzwi, z gazem sekwencyjnym ofc, najlepiej ocynkowanego z tanimi częściami. Krótkie odcinki robiłbym na benzynie, dłuższe np. po Warszawie już na gazie. W dodatku bardzo możliwe, że auto latałoby po trasie (uwielbiam wycieczki za miasto ze znajomymi)... Dlatego koszt przejechania 100km w miare najniższy... Pewnie to z 10L gazu.

Wiadomo czytam to forum od pewnego czasu, polecacie Lanosa i Astre...
I nie zakładałbym tematu gdyby nie to, że już widzę reakcje moich znajomych typu
Coś ty kupił?? Deu?? Kasa w błoto!!! Ale g...o! Klimy nie ma? Szyby na korbe??
Astra?? Ten stary trup rdzewiejący??

Ale jakbym kupił coś innego to by było:
Ooo Bawara, dobra fura!! itp
WOW, zajebisty golfik!!

Sam nie żyję stereotypami ale nie chcę też być odbierany na drodze jako "Lanosiarz", "Złomiarz", "Wieśniak", "Cebulak", "Słoik" (mieszkam w WWA od urodzenia ale wiadomo o co chodzi) ...

Nie chodzi też o to, że mam mało kasy a chce się wozić pojazdem premium -> A4 b5 czy E36 (czytałem temat o chłopaku który szukał A4 za 4 tyś i skończył zadowolony z Lanosem).
Jednak do E36 zawsze miałem słabość - bardzo mi się to auto podoba a ostatnio poleciało z cen - warto poszukać czegoś do 5 tyś?

Wiadomo nie jeździ się opinią znajomych :lol: Jakie macie zdanie na ten temat?
Mieć gdzieś opinie znajomych, że kupiło się wieśniackie plastikowe deu i szukać Lanosoida czy jednak czegoś pokoroju Laguna/E36 (raczej 1.6 ekonomia nawet na lpg mimowszystko) :?:
diesel997
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: diesel

03 Lip 2014, 12:58

Lanos jest niezły możesz go szukać choć nie ukrywam trochę to pali więc LPG się bardzo opłaca i nie przejmuj się opiniami innych, E36 też niezły ale uważaj na tzw "młodych gniewnych" bo oni je zajeżdżają, ale jak bmw to lepiej 1,8 pali podobnie a jedzie lepiej. Od siebie dodam Daewoo Nubirę.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

03 Lip 2014, 13:50

Spoko dzięki za odpowiedź. Przeglądam te autka Daewoo - rzuciła w oczy mi się Leganza. Ładnie wygląda, wydaje się duża więc wygodna i bezpieczna. (Jak mieć czołówkę to lepiej w S klasie niż Maluchu) :D
Może znajdzie się na forum jakiś użytkownik albo osoba która jeździła takim Daewoo? Albo E36 albo Lanosem lub Laguną?
diesel997
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: diesel

03 Lip 2014, 14:24

Laguna to dobre auto ale tu też 1.8 będzie optimum. Ode mnie Toyota Corolla, Hyundai Accent, Honda Accord / Civic
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Lip 2014, 14:52

Corolka za 5k to ta E10 - opłaca się to kupować? Tym bardziej, że chciałem 4/5 drzwiowego hatcha/sedana (przykład E36/Leganza)...
Hond celowo chcę uniknąć ze względu na zajeżdżenie przez młodych gniewnych i rdzy, zgnilizny
diesel997
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: diesel

03 Lip 2014, 17:39

Szkoda że jesteś z wawy bo w moich okolicach jest do wzięcia przyzwoity Lanos za małe pieniądze. Lanos ogólnie to dobre auto,często spotkasz z ABSem,2poduchami,el.szybami i nawet klimą. Silniki dobrze znoszą lpg,pare części pasuje od Astry I. Minusem napewno będzie kiepskie wykonanie plastików w środku i średnio wygodne fotele na dalsze trasy.
Leganza to już zupełnie inna bajka,to już prawie niby limuzyna jednak na wmiare przyzwoitą trzeba wydać minimum własnie 5000zł.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Kierowco, nie ignoruj znaku P-21
    Są takie miejsca na drodze, które zgodnie z przepisami prawa powinny być omijane przez kierowców. Jednak niektórzy kierujący, widząc pasy wyznaczające powierzchnię wyłączoną z ruchu, czyli znak P-21, ...