Jakie BMW wybrać pod instalacje LPG?

05 Sty 2020, 21:12

Witam, mam kompletny wirnik w głowie.. Jakie BMW wybrać pod instalacje LPG ponieważ robię trochę km. Nowsze wersje jak F30/F31 mają wtrysk bezpośredni paliwa. W ogóle jak spisują się te silniki? mianowicie chodzi mi o 320i (B48B20) – R4 2,0 l (184 KM i 270 Nm)
lub
320i (N13B16) – R4 1,6 l (170 KM i 250 Nm) ewentualnie te 136 KM ale podobno to już nie jedzie..
Widziałem na internecie montaż nowszych instalacji tylko pytanie ile wytrzyma silnik, zaś problem byłby też z sprzedażą lecz auto nie będzie na rok, dwa. Ewentualnie jakie serie lub modele polecacie? Myślałem też nad E90 ale nowsze modele nie kosztują już tyle żeby kupować tą wersję.. Obecnie posiadam E46 1.8
Matevsz
Obserwowany

07 Sty 2020, 09:52

Jaki masz budżet na samo auto? Czy dużo robisz kilometrów w trasie i ile ogólnie przewidujesz na rok?
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!

09 Sty 2020, 11:29

Do każdego silnik BMW można założyć LPG. Wszystkie bardzo lubią gaz.
Jednakże w zależności od rodzaju silnika, trzeba wybrać odpowiednią instalację LPG. W niektórych silnikach nie ma np. podciśnienia w dolocie i zwykła tania instalacja LPG nie wystarczy. To samo jest z silnikami z wtryskiem bezpośrednim - tam nie podejdzie zwykła instalacja.
Wszystko zależy od tego, jaki silnik wybierzesz. Może być tak, że przy wtrysku bezpośrednim będziesz spalał i benzynę i gaz - tzw. dotrysk benzyny. Wtedy trzeba przekalkulować czy to się opłaca, bo instalacja nie jest tania.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

11 Sty 2020, 00:34

Na auto chciałbym przeznaczyć ok. 50k. Ostatni mój wyjazd dodam że niezaplanowany na sylwestra to ponad 1200km, rocznie przewiduje od 15-20k km. Patrzyłem na modele F30 więc wtrysk bezpośredni, silnik najlepiej 2.0 czytałem że podobno (B48B20) zastąpił silnik (N20B20) w którym poprawiano awarię pomp paliwa oraz oleju, jak jest z nimi naprawdę? psują się? czy bmw f30 może też coś brać oleju po przejechaniu x km? bez znaczenia czy automat czy manual. Oglądałem też te nowe instalacje lpg spalanie to ok. 9l gazu + 1l paliwa w zależności od stylu jazdy, jednak butla idzie w bagażnik :/ Czy jest może możliwość wymontowania tego kawałka schowka pod klapą bagażnika?
Matevsz
Obserwowany

11 Sty 2020, 12:17

Matevsz napisał(a):Oglądałem też te nowe instalacje lpg spalanie to ok. 9l gazu + 1l paliwa w zależności od stylu jazdy

To jest tylko i wyłącznie podany przykład. Nie wierz w to, że silnik 2.0 będzie ci spalał 9 litrów LPG...
Jeżeli chodzi o silniki BMW seria 3, to tak naprawdę każdy z nich ma jakiś mankament. Jest o tym wiele w internecie, więc nie będę tego powielał, bo musiałbym tu zrobić całkiem wielki elaborat. Musisz więc sam poczytać i zdecydować jaki silnik wybierzesz. Jak już znajdziesz godny siebie silnik, to wtedy możemy pogadać o instalacji LPG.
Nie warto jednak zawracać sobie głowy silnikiem z podwójnymi wtryskiwaczami, czyli jak jest np. 8 wtryskiwaczy na 4 cylindrach. Instalacja LPG do takiego silnika jest bardzo droga niestety.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Sty 2020, 22:32

Według mnie jeżeli chcesz f30 to z tym budżetem nie znajdziesz igły pod gaz. Mam na myśli to, że takie auto będzie miało przebieg w granicach 150-200 tys km. Sam szukałem takiego auta nie tak dawno i ciężko o dobry egzemplarz w tej cenie (chyba że masz już jakąś okazję). Na Twoim miejscu wolałbym dołożyć coś jeszcze żeby kupić zdrowy motor. Ewentualnie jeżeli bardzo zależy Ci na lpg kup starszy model i załóż wtedy gaz typu BRC lub Stag który będzie o wiele tańszy do pośredniego.
Bonzo12
Początkujący

Prawo jazdy: 08 06 1990
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi A4 B7
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

MORPHOZ - samochód, który możesz modyfikować w zależności od potrzeb MORPHOZ - samochód, który możesz modyfikować w zależności od potrzeb
    Renault MORPHOZ to modułowy studyjny crossover z napędem w 100% elektrycznym, z możliwością indukcyjnego doładowania nawet podczas jazdy. Zapewnia dostęp do internetu i mobilnych usług oraz możliwość jazdy autonomicznej poziomu ...
    Światła LED: diodowe reflektory Audi obniżają zużycie paliwa Światła LED: diodowe reflektory Audi obniżają zużycie paliwa
    Reflektory diodowe w zauważalny sposób obniżają zużycie paliwa. Właśnie dlatego Komisja Europejska nadała temu rozwiązaniu oficjalny certyfikat. Systemy oświetleniowe znacząco wpływają na ekonomię pojazdów. ...

•