Jakie dokumenty przygotować rzeczoznawcy?

Jakie dokumenty przygotować rzeczoznawcy?

26 Gru 2008, 00:51

Witam! W poniedzialek bede mial rzeczoznawce. Jakie dokumenty powinienem przygotowac? Na miejscu stluczki byla policja. I jeszcze jedno pytanko, rzeczoznawca bede wyliczal odszkodowanie za szkody ktore widac golym okiem tak? A co z usterkami ktore kryja sie wewnatrz?
KitshOOw
Nowicjusz

Re: Jakie dokumenty przygotowac rzeczoznawcy?

26 Gru 2008, 01:30

Wszystko będzie wyliczał, jak chcesz trochę zarobić i policja nie robiła dokładnych zdjęć to pomóż swojemu samochodowi wyglądać lepiej :) a poza tym trochę ściemy.. tylko nie za dużo, on też się zna..
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz

Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

Jakie dokumenty przygotowac rzeczoznawcy?

26 Gru 2008, 01:47

Jak przyjedzie rzeczoznawca na oględziny samochodu,to potrzebny ci będzie dowód rejestracyjny,prawko oraz chyba dowód osobisty i OC.Facet zrobi zdjęcia samochodu i początkowo w kosztorysie wyceni szkoe na elementy,które są widoczne jako uszkodzone na zewnątrz.Ale z całą pewnością wpisze również,że samochód wymaga ponownych oględzin na warsztacie po zdemontowaniu jakichś części,żeby sprawdzić,czy inne elementy,których teraz nie widać nie uległy uszkodzeniu.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Jakie dokumenty przygotowac rzeczoznawcy?

26 Gru 2008, 11:42

Witam . No cóż w zasadzie wszystko napisane . Dorzuce tylko jeszcze swoje spostrzeżenie - najlepiej jak rzeczoznawca dokonana oględzin na warsztacie w obecności blacharza . Jeśli zajdzie potrzeba coś tam zdemontować , to wykonuje się to od ręki i nie ma wtedy powtórnych oględzin i skraca się czas naprawy .
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Jakie dokumenty przygotować rzeczoznawcy?

31 Paź 2010, 03:22

sorry, że odświeżę ale wiecie może w jakich kwotach oscyluje średnio wycena przez rzeczoznawcę samochodowego? Czy trzeba dużo płacić za taką usługę?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi.
izglll
Nowicjusz

Miejscowość: Rzeszów

02 Lis 2010, 22:05

od 200 zł trzeba liczyć

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Legalizacja gaśnicy potrzebna czy nie? Legalizacja gaśnicy potrzebna czy nie?
    Wprowadzono mi pewien mętlik w głowie. Niedawno zostałem zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej. Policjant kazał mi pokazać gaśnice. Oczywiście na gaśnice nie mam legalizacji bo się skończyła, a zapomniałem zrobić. Policjant ...
    SKODA Superb - nowy wygląd i mniejsze zużycie paliwa SKODA Superb - nowy wygląd i mniejsze zużycie paliwa
    SKODA rozpoczyna kolejny etap swojej ofensywy modelowej SKODĄ Superb. Model flagowy marki imponuje atrakcyjnymi nowymi elementami stylistyki SKODY, świeżym wnętrzem i ulepszonymi funkcjami. Zużycie paliwa i emisja CO2 oferowanych ...

• Re: Jakie dokumenty przygotować rzeczoznawcy?

14 Kwi 2015, 09:29

A co w sytuacji gdy jestem poszkodowanym, ale prowadzilem bez prawajazdy (nie posiadam)??
    Prosze o szybką odp.
    Pozdrawiam
    spychacz11
    Nowicjusz

Auto: audi a4 b7

14 Kwi 2015, 09:44

Dostajesz mandat za jazdę bez uprawnień, a policjant może skierować też sprawę do sądu, który może orzec całkowicie twoją winę albo współwinę - nie masz prawa jazdy, nie znasz więc zasad ruchu drogowego.
    Jak samochód miał OC, to naprawa samochodu poszkodowanego idzie z OC samochodu którym jechałeś. Jak OC nie masz, to płacisz karę za brak OC ( dość wysoka ) + płacisz za naprawę samochodu poszkodowanego z własnej kieszeniu + ewentualne koszta leczenia itd.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

14 Kwi 2015, 11:30

A jak jestem na zakazie prowadzenia
    Na miejscu zdarzenia nie bylo policji tylko spisalismy oswiadczenie. A tylko rzeczoznawca chcial prawo jazdy...
    spychacz11
    Nowicjusz

14 Kwi 2015, 13:33

Widzę że cisza...
    W takim razie mam jeszcze inne pytanie.
    Czy jeżeli zostało mi zatrzymane prawo jazdy kilka m-cy temu, a potrzebne jest mi xero Mojego prawa jazdy czy wydział komunikacji może wydać mi xero kopie?? Jak ewentualnie to zalatwic??
    Prosze tylko o żetelne odp.
    spychacz11
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      S2020005