Jakie kamery na przód i tył?

Jakie kamery na przód i tył?

13 Mar 2016, 19:52

Witam. Mam ochotę kupić jakieś kamery do samochodu i myślę, żeby oprócz przodu nagrywać także tył. Co z tego, jak zaparkuje na parkingu podziemnym w centrum handlowym przodem do ściany, to tyłu nic nie widać, a czasem może się coś wydarzyć. Tak więc kamery obowiązkowo z czujnikami ruchu, coby podczas mojej nieobecności nagrywało się ewentualne zdarzenie.

Zawsze mnie zastanawiało jak to się robi - kiedyś myślałem, że instaluje się jakieś czujniki np. do drzwi i zderzaków, że w razie puknięcia wtedy włącza się kamera i nagrywa :D A te urządzenia mają to w sobie, tak więc muszą mieć dobrą czułość? Czy dopiero jak ktoś mi skasuje pół samochodu to się to włącza?

Tak więc interesuje mnie nagrywanie drogi oraz żeby kamera miała dobre czujniki ruchu.

Cena? Nie mam pojęcia w jakich cenach takie urządzenia chodzą... tak do 800-900 zł da radę?, żeby dobrze nagrywało w dzień i w nocy, a nie jakość jak sprzed 10 lat.

Jestem trochę zielony w tym temacie, więc każda pomoc się przyda.
Z góry dzięki
karawela
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 Mar 2016, 19:39
Auto: Mondeo mk3

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Toyota Corolla E11 G6 / G6R (1997–1999) Toyota Corolla E11 G6 / G6R (1997–1999)
  Zaprezentowana w 1997 kolejna, przednionapędowa generacja Corolli zasłynęła uniwersalnością zastosowań oraz trwałością i bezawaryjnością. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych generacji, z którymi dość mocno była ...
  Pięć gwiazdek dla Audi Q3 w testach zderzeniowych ANCAP Pięć gwiazdek dla Audi Q3 w testach zderzeniowych ANCAP
  Pięć gwiazdek dla Audi Q3 w australijskim rankingu wyników uzyskanych w testach zderzeniowych ANCAP. W testach przeprowadzonych przez australijską organizację badawczą Australian New Car Assessment Program (ANCAP), ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Targi AutoSalon i AutoSerwis
   Volkswagen Golf GTD Variant, bok
   Ciężarówki Mitsubishi Fuso
   BMW Concept X4, Sports Activity Coupe, przednia lampa LED