Jakie kamery na przód i tył?

Jakie kamery na przód i tył?

13 Mar 2016, 20:52

Witam. Mam ochotę kupić jakieś kamery do samochodu i myślę, żeby oprócz przodu nagrywać także tył. Co z tego, jak zaparkuje na parkingu podziemnym w centrum handlowym przodem do ściany, to tyłu nic nie widać, a czasem może się coś wydarzyć. Tak więc kamery obowiązkowo z czujnikami ruchu, coby podczas mojej nieobecności nagrywało się ewentualne zdarzenie.

Zawsze mnie zastanawiało jak to się robi - kiedyś myślałem, że instaluje się jakieś czujniki np. do drzwi i zderzaków, że w razie puknięcia wtedy włącza się kamera i nagrywa :D A te urządzenia mają to w sobie, tak więc muszą mieć dobrą czułość? Czy dopiero jak ktoś mi skasuje pół samochodu to się to włącza?

Tak więc interesuje mnie nagrywanie drogi oraz żeby kamera miała dobre czujniki ruchu.

Cena? Nie mam pojęcia w jakich cenach takie urządzenia chodzą... tak do 800-900 zł da radę?, żeby dobrze nagrywało w dzień i w nocy, a nie jakość jak sprzed 10 lat.

Jestem trochę zielony w tym temacie, więc każda pomoc się przyda.
Z góry dzięki
karawela
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 Mar 2016, 20:39
Auto: Mondeo mk3

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Silnik 2.5 D-4D w Hiluxie Powerboost Silnik 2.5 D-4D w Hiluxie Powerboost
  W Toyocie Hilux wzmocnione mogą być obydwa silniki Diesla, tj. 2.5D-4D i 3.0 D-4D. Ten pierwszy zyskuje 23 KM mocy (do 167 KM), oraz 67Nm momentu obrotwego (do 410 Nm). Silnik 3.0 D-4D w Hiluxie Powerboost będzie rozwijał ...
  Mitsubishi i-MiEV dla Uniwersytetu Południowej Kalifornii Mitsubishi i-MiEV dla Uniwersytetu Południowej Kalifornii
  Firma Mitsubishi Motors North America (MMNA) współpracuje z Uniwersytetem Południowej Kalifornii (USC) oraz należącą do tej szacownej uczelni Viterbi School of Engineering, tworząc w kampusie projekt "żywego laboratorium" ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Linia startu w wyścigach równoległych
   Volkswagen Polo R WRC, tył, Motorsport
   Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Mazda CX-3, kierownica multifunkcyjna, deska rozdzielcza