Jakie Kombi???

Re: Jakie Kombi???

14 Sty 2011, 11:31

fiko7 napisał(a):regenerowana turbinę z gwarancją która kosztowała 3,5 tys + olej wyssany z silnika jakieś pierdółki i wyszło 4 tys.

Dlaczego nie zregenerowałeś za 800-1200zł? Jak takie są ceny.
robert7
Początkujący

Miejscowość: mazowieckie

14 Sty 2011, 13:17

Tak jak napisałem turbina padła w trasie po południu. Jak w Fordzie zdiagnozowali i powiedzieli że turbina i koszt 7 tys miałem wybór szukać albo hotelu w Warszawie dla 2 osób i odkładać decyzję na następny dzień, albo zadzwonić szybko gdzieś do znanych warsztatów w swoim mieście gdzie podali mi podobne ceny. Skoro ceny podobne usłyszalem a nie mialem nigdy wcześniej styczności z padniętymi turbinami i nie miałem pojęcia jakie moga być koszty regeneracji musialem podjąć szybką decyzję i stąd taka cena.
fiko7
Stały forumowicz

Miejscowość: Białystok

14 Sty 2011, 15:34

pawel92 napisał(a):mam nadzieję że mi się takie coś nie wydarzy przebiegu dopiero mam 160tyś ,na zimnym silniku jeżdżę spokojnie , przed każdym zgaszeniem odczekuję od 30sek do minuty,Paliwo staram lać się lepsze ,jak będzie to się okażę ;)

Najlepsze w tych Fordach jest to, że jak go eksploatujesz to w zasadzie ma małe znaczenie bo wtryski zdychają przez pompę ponieważ produkuje opiłki metalu które z paliwem uszkadzają wtryski( jedyna rada na niepopsucie jest niejeżdżenie...)Dobrze Ci napisali koledzy wcześniej same podmienianie wtrysków nic nie zmieni i tylko podnosi koszty usunięcia usterki.
Dopiero kompleksowa naprawa pompy i regeneracja wtrysków usuwa problem.
Jeszcze tam któryś z kolegów wyskoczył z regeneracja turba które ma zmienną geometrie..w ogóle nie wie o czym pisze więc niech nie podsuwa ludziom głupawych pomysłów -> bo to tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Samą regeneracje zwykłej turbiny potrafi w Polsce wykonać prawidłowo niewiele firm, a taką która pozwalała aby silnik się rozbiegał to można tylko zezłomować a nie regenerować.
Jak puszczała olej do intercoolera to wtedy należało ja ratować a nie jak jest po ptakach;)
Fajnie także ludziom kity wciskają, że to nie wina FORDA tylko paliwa :shock: tylko jakos w innych autach TOYOTACH, FIATACH,HONDACH,Francuzach,VW nie dotyczy 2.0 nie padają wtryski i pompy a na tych samych stacjach ludzie tankują...ale wiadomo , że ciężko przyznać się do zamontowanego dziadostwa i ponieść koszty-> lepiej na klienta przenieść problem.

Pozdrawiam
Pozdrawiam.
przemo.d
Początkujący

Miejscowość: Polska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[SUV-D] CX-7 2,3 / Murano Z50 3,5 / Land Cruiser J120 4,0 [SUV-D] CX-7 2,3 / Murano Z50 3,5 / Land Cruiser J120 4,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - SUV segmentu D - silnik benzynowy o mocy ok. 250KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2007 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Mazda CX-7 2,3 DISI - 258KM - Nissan ...
    Mitsubishi Pajero Sport - trzy ekstremalne wcielenia Mitsubishi Pajero Sport - trzy ekstremalne wcielenia
    Już od dziś wielbiciele mocnych wrażeń w terenie mają do dyspozycji trzy, "uzbrojone po zęby" wersje Mitsubishi Pajero Sport. Dzięki trzem pakietom markowych, terenowych akcesoriów o wymownie brzmiących nazwach Heavy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      GTP Light
      Jaguar