Jakie kombi w dieslu AstraIII czy FocusII a moze coś innego

Jakie kombi w dieslu AstraIII czy FocusII a moze coś innego

27 Mar 2009, 10:20

Witam mam pytanie poniewaz powięszyła mi się rodzinka muszę kupic jakiegos kombiaka mam do wydania około 30 tys. Zastanawiam się nad samochodami wymienionymi w tytule. Proszę o poradę czy warto szuka tych modeli czy może poszuka jakieś zadbane i tańsze poprzednie wersje tych modeli (Astra i focus). Czy warto brac w dzisiejszych czasach diesla czy moze zwrocic uwwage na jeszcze inny samochód. Pozdrawiam
ciechu7
Nowicjusz

Re: Jakie kombi w dieslu AstraIII czy FocusII a moze coś in

29 Mar 2009, 12:54

Zależy ile rocznie jeździsz i gdzie jeździsz :)
Generalnie na dzień dzisiejszy ON jest tańszy na 1l w ok. 40gr. Do tego takim autem dochodzi mniejsze spalanie o ok. 1,5l na 100km. Łącznie daje to oszczędność w ok. 9-10zł na 100km.
Z tych 2 wskazanych samochodów zdecydowanie lepiej zakupić Focusa MK2. Jeśli poszukujesz diesla to 1.8 TDDI lub 1.6TDCI dużo mniej awaryjniejsze niż z silnikami 1.8 i 2.0 TDCI.
Markowa odzież, pewne samochody
tradelux
Aktywny
Awatar użytkownika

Re: Jakie kombi w dieslu AstraIII czy FocusII a moze coś in

29 Mar 2009, 20:47

Fordowski 1,6 tdci,to fajny motorek,dosyc dynamiczny ale przy sporym przebiegu siada koło dwumasowe. Takim Focusem rozpędziłem się do 190 km/h...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe VW Transportery T6 dla Policji Nowe VW Transportery T6 dla Policji
    Volkswagen Samochody Użytkowe, na zamówienie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w procedurze przetargu publicznego, na początku grudnia dostarczył Policji flotę 100 Transporterów T6 z silnikiem ...
    Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami? Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami?
    Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Na pewno jest to dość stresująca chwila, patrząc szczególnie na fakt, iż nowości nie brakuje. Im więcej posiadamy pieniędzy, tym większy zakres możliwości mamy do wyboru. Niezależnie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Autosacrum 2009
      GTP Light
      Jaguar