Jakie kombi z gazem? Fabia III vs Ibiza IV

Jakie kombi z gazem? Fabia III vs Ibiza IV

08 Wrz 2019, 12:12

Witam cześć i czołem wszystkich sympatyków motoryzacji :)

Aktualnie jestem w posiadaniu BMW e46 316i touring, ogólnie jestem bardzo zadowolona z tego autka, ale ma jedną poważną wadę - spalanie.

W 95% auto potrzebne jest mi tylko na dojazdy do pracy, aktualnie pracuję w mieście ale siedziba firmy niebawem przenosi się poza miasto i zależy mi na ograniczeniu do minimum kosztów za paliwo. beemka potrafi w mieście przy nieco bardziej dynamicznej jeździe spalić mi 12l benzyny - trochę za dużo jak dla mnie.

Dlatego też zastanawiam się nad wymianą auta (chyba żeby wstawić gaz do beemki? napiszcie proszę co o tym sądzicie). Powinno koniecznie mieć spory bagażnik, dlatego jedyną opcją dla mnie jest wybór kombi.

Biorę pod uwagę 2 modele auta - jak w tytule postu - Skoda fabia III kombi i Seat ibiza IV kombi, ewentualnie widziałam jeszcze spełniające moje wymogi Kia Ceed lub Hyundai i30 - ale tutaj widzę że już cena dość sporo poszłaby do góry, a nie chciałabym zbyt dużo wydawać.

Chciałabym, żeby autko miało fabryczną instalację gazową. Chyba, że jednak lepiej kupić auto bez instalacji i zlecić jej wykonanie? Co będzie lepsze? Chciałam też nadmienić, iż wyposażenie nie jest dla mnie zbyt istotne, ważne żeby było w miarę pakowne i mało paliło.

Napiszcie proszę co Wy sądzicie - które auto lepsze?

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
martmart
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Corolla 1966 rok Toyota Corolla 1966 rok
    Toyota Corolla jest modelem przełomowym dla marki. Nie tylko dlatego, że do dziś sprzedano ich ponad 45 milionów na przestrzeni 12 generacji, ale też dlatego, że to ten model spowodował, że Toyota stała się masowym ...
    Lexus LX - terenowy krążownik Lexus LX - terenowy krążownik
    Najczęściej kupowanymi autami Lexusa są obecnie SUV-y. W Polsce klienci mogą wybrać popularnego Lexusa NX lub większego Lexusa RX, tymczasem za oceanem oferta obejmuje też dwa jeszcze większe modele – GX oraz prekursora ...

•