Jakie obroty laguna 2.0

jakie obroty laguna 2.0

28 Wrz 2011, 15:59

moja laguna 2.0 8v dużo pali w mieście, jak można zmniejszyć spalanie?

sam nie wiem komu wierzyć bo słyszałem różne wersje:
1.ruszać dellikatnie, do max 3 tys obr. i szybka zmiana biegów na wyższe
2.ruszać gwałtownie obroty max żeby osiągnąć szybko prędkość podróżną aby jaknajszybciej dojść do wysokiego biegu

i czy lepiej w mieście mieć III bieg i obroty 2300 czy IV bieg i dusić na 1500-1800

zauważyłem że mój silnik znosi dobrze niskie obroty, nie gaśnie na III nawet na bardzo niskich
piotr1234543
Początkujący

Miejscowość: sulechów

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kable wysokiego napięcia NGK vs. MOPAR do Chrysler Grand Voyager 3.3 Kable wysokiego napięcia NGK vs. MOPAR do Chrysler Grand Voyager 3.3
    Porównanie kabli wysokiego napięcia i problem z jednym z nich do silnika 3.3 montowanego głównie w samochodach Chrysler Grand Voyager. Jeden kabel WN od świec podczas zdejmowania ze świecy zszedł i na świecy ...
    Audi R18 e-tron quattro po raz pierwszy zwycięża w Sebring Audi R18 e-tron quattro po raz pierwszy zwycięża w Sebring
    Audi odniosło kolejny historyczny sukces w sporcie motorowym. Wygrana Audi R18 e-tron quattro w dwunastogodzinnym wyścigu w Sebring na Florydzie, to jednocześnie pierwsze zwycięstwo wyścigowej hybrydy w tym klasycznym amerykańskim ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      MINI Clubman Bond Street, tył