Jakie pierwsze auto kupić ?

Jakie pierwsze auto kupić ?

23 Paź 2017, 19:13

Witam serdecznie , piszę do was z prośbą o pomoc / doradzenie odnośnie pierwszego kupna samochodu. Oczywiście nie interesuję mnie honda civi z 90 roku czy jakiś golf stary . Chodzi mi coś w cenie 18 000 - 30 000 max.

Na oku mam BMW e90 sedan ( Aczkolwiek wiem że jest to już większe auto i tutaj może pojawić się problem u młodego kierowcy )
Dlatego na oku mam również BMW Seria 1 E87 hatchback.
Również myślałem o opel astra oczywiście bardziej mi się podoba Insginia ale jest to limuzyna więc totalnie zapewne odpada.

( Prosiłbym o doradzenie jakie auto, jaki silnik , diesel/ benzyna / gaz , jaki najlepiej rocznik - z tym że bez przesady ponieważ chce się zmieścić w budżecie )

Doświadczenie w kierowaniu pojazdów mam nie wielkie , jedynie jęzdziłem pojazdem egzaminacyjnym oraz po skończeniu prawek trochę pojeździłem krótko opel vectrą.

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje aut, porad .
EloMordki
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 02 2016
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

Re: Jakie pierwsze auto kupić ?

23 Paź 2017, 20:16

Bardzo wiele zależy od tego ile kilometrów planujesz pokonywać w skali roku , oraz jak będziesz eksploatował samochód miasto/ trasa , krótkie długie odcinki. Jeżeli przebieg roczny nie będzie duży ( poniżej 30 tys) i będziesz jeździć na krótkich , średnich odcinkach to polecam benzynę . W dieslu masz większe prawdopodobieństwo wystąpienia drogich do usunięcia usterek ( dwumas , turbina wtryski itp) . Diesel wolniej się nagrzewa i raczej nie jest dobry do jazdy miejskiej. Wiele diesli ma też większe przebiegi (realne). Co do lpg podstawa to odpowiedni silnik ( nie każdy dobrze współpracuje z lpg) oraz dobry fachowiec zakładający i serwisujący instalacje oraz regularny serwis. Jeździsz wtedy tanio i bez problemów. Co do modeli Opel Astra na pewno będzie autem tańszym w eksploatacji niż BMW. Co do wielkości auta na własnym przypadku wiem że jeżeli zaczynasz jeździć większym autem wymaga ono na początku większej ostrożności przy manewrach jednak w przyszłości nie masz już problemu przesiadając się do większego auta. Przy zakupie zwracaj uwagę na stan samochodu , jest to bardzo ważne. Pozdrawiam
Sajmonex
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 08 2013
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Seat Toledo
Silnik: 1.6 8V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

24 Paź 2017, 07:18

Nie wiem ile masz lat ale zakładam, że jesteś młody i za pierwsze auto jakim będzie BMW policzą Ci soczyste OC.
W przypadku e90 i LPG musisz mieć na uwadze, że instalacja LPG będzie trochę droższa gdyż trzeba wykonać wzmocnienie bagażnika (podłoga jest plastikowa)
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

26 Paź 2017, 12:40

My ostatnio staliśmy przed podobnym problemem, Syn koniecznie chciał auto. Wybór na naszym rynku jest ciężki. wszystkie auta, które ogladalem to były zwykle szroty..
Dlatego polecam Tobie, jako młodemu kierowcy konsultacje z [reklama] Ja właśnie stamtąd kupiłem synowi BMW E60. Najważniejsze jest to, że panowie podchodzą do klienta profesjonalnie, zapewniając przegląd "0" oraz dają gwarancję na poszczególne podzespoły i zapewniają wykup auta nawet w przeciągu 5 lat, także jest to naprawdę solidna firma. :ok:
Nie ma co samemu na własną rękę szukać i marnować czasu po naszych stronach aukcyjnych.
Ostatnio edytowany przez mike, 26 Paź 2017, 20:19, edytowano w sumie 1 raz
Powód: reklama
Szczepane39
Obserwowany

Prawo jazdy od: 05 02 1989
Przebieg/rok: 49tys. km
Auto: BMW E39
Silnik: m60b44
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

@Mii - pierwszy SEAT oferowany wyłącznie on-line @Mii - pierwszy SEAT oferowany wyłącznie on-line
    Krótko po wprowadzeniu do sprzedaży miejskiego auta SEAT-a modelu Mii, hiszpański producent wprowadza unikalną wersję swojego przedstawiciela segmentu A – @Mii, który będzie dostępny tylko przy zamówieniu ...
    KANGOO Z.E. - bardziej autonomiczne, szybsze i łatwiejsze w ładowaniu KANGOO Z.E. - bardziej autonomiczne, szybsze i łatwiejsze w ładowaniu
    Nowe Kangoo Z.E. oferuje cztery główne innowacje: nowy akumulator trakcyjny, nowy silnik, nowy układ ładowania i pompę ciepła zintegrowaną z układem klimatyzacji. Dzięki tym innowacjom Nowe Kangoo Z.E. zapewnia największą ...

•  
    • Warto przeczytać
    • audi a8 d2
      Alfa Romeo Stelvio
      Helikopter - loty wycieczkowe
      Ładowanie samochodu - Seat Altea XL Electric Ecomotive