Jakie radio do Toledo II

01 Kwi 2014, 17:45

Witam. Poszukuje jakiegoś fajnego radia do Toledo II do fabrycznych głosników. Cena radia to max 250 zł. Jakie marki polecacie?
maluch1234d
Nowicjusz
 
Posty: 33
Prawo jazdy: 13 05 2013
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: fiat
Silnik: 1.1
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

02 Kwi 2014, 06:22

kup jakie chcesz. ważne żeby miało mp3 i usb.
Waqa
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 53
Prawo jazdy: 21 06 2008
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Bora i Golf 4
Silnik: AJM, AKQ
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

08 Kwi 2014, 08:13

Kenwood, ja kupiłem KMM-100 dokładnie wersję GY, czyli z zielonym podświetleniem, zastanawiałem się też nad KMM-157, czyli modelem z zeszłego roku, który ma 24 bitowy przetwornik (KMM-100 ma 16 bitowy), ale po przeanalizowaniu for audiofilskich stwierdziłem, że i tak nie będzie słychać różnicy.
Podobno dobra jakość dźwięku, brak napędu CD co moim zdaniem jest zaletą, USB, AUX, obsługa FLAC, wyższe i droższe modele po prostu mają dorzucone inne bajery jak BT obsługa iShita czy czytnik kart pamięci więc moim zdaniem nie warto przepłacać.
deka87
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Łódź

14 Kwi 2014, 11:56

A jakiś tani wzmacniacz? Te standardowe głośniki uradziłyby jakiś wzmacniacz?
maluch1234d
Nowicjusz
 
Posty: 33
Prawo jazdy: 13 05 2013
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: fiat
Silnik: 1.1
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

14 Kwi 2014, 12:05

Nie interesowałem się wzmacniaczami więc nie pomogę, ale moim zdaniem do standardowych głośników nie ma sensu kupowania wzmacniacza, bo nawet nie wykorzystasz potencjału radia, a co dopiero radia + wzmacniacza.

Co do radia, które poleciłem - jak narazie jedyny minus jak dla mnie to brak etui w zestawie i panel jest dosyć gruby (ok. 3,5 cm) przez co ciężko dobrać etui, ale da się znaleźć np. na Allegro.
Kolejna mała wada to to, że po przełączeniu na wyszukiwanie utworów z USB wyłącza się losowe odtwarzanie.
Co do dźwięku to jest dużo lepiej niż na fabrycznym radiu (Philips 79 RC 169/80), ale ograniczeniem są właśnie fabryczne głośniki.
Stacje radiowe wyszukuje bez problemu, USB czyta szybko i szybko przełącza pomiędzy utworami, FLAC odtwarza bez problemu.
deka87
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Łódź
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexusy podatne na tuning
    Coupé LC i RC, limuzyny IS i LS, crossovery UX i NX czy nawet hatchback CT – samochody Lexusa wyróżniają się na ulicy. Ale dla tych, którzy chcą dodać im jeszcze więcej pikanterii, tunerzy mają ...
    Miejski środek transportu nowy skuter BMW C evolution
    Pojawienie się skutera C evolution oznacza początek nowego rozdziału w segmencie miejskich środków transportu BMW Motorrad. Oba maksiskutery napędzane konwencjonalnymi silnikami - C 600 Sport i C 650 GT – odniosły ...