Jakie są średnie koszty naprawy samochodu?

Jakie są średnie koszty naprawy samochodu?

17 Lip 2016, 12:24

Hejka, potrzebowalbym moze troche dziwnie brzmiacej pomocy, a konkretnie mam w aucie pare rzeczy do naprawy i chcialbym wiedziec ile to moze kosztowac maksymalnie.

Po pierwsze mam dziwne dzwieki podczas skrecania tzn, kola skrzypia jakby guma, mialem juz kiedys problem z koncowka drazka kierowniczego i obstawiam, ze to bedzie ta koncowka lub tez moze lozyska do wymiany.

Do zrobienia mam klimatyzacje, z tego co sie dowiedzialem powinno wystarczyc odgrzybianie i nabicie, poniewaz ostatni raz byla robiona okolo 6-7 lat temu, a przy samym kupnie lekko dzialala, ale to juz nie to, co powinno byc (w sensie dzialania).

Wymienic chyba musialbym tez plyn chlodniczy, pewnego dnia zobaczylem jego brak i uzgodnilem z mechanikiem telefonicznie jaki dolac i dolalem taki rozowy (ktory podobno mozna mieszac), jednak zrobila mi sie taka czarna packa i zastanawiam sie czy to z powodu laczenia obu plynow (poniewaz pewnie w przewodach bylo troche starego, jednak zbiorniczek sam w sobie byl calkowicie pusty) albo z powodu dostawania sie (jak czytalem) oleju to chlodnicy.

A co do piszczenia kol przy skrecaniu musialbym chyba zrobic wyrownanie poziomu zuzyc kol (nie wiem jak to sie profesjonalnie nazywa).

Waszym zdaniem ile moze kosztowac takie cos ? Daloby rade zamknac to w kwocie 1 500zl ?
Dragomint
Nowicjusz

Auto: Opel Astra II
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Re: Jakie są średnie koszty naprawy samochodu?

18 Lip 2016, 13:09

Dragomint napisał(a):Waszym zdaniem ile moze kosztowac takie cos ? Daloby rade zamknac to w kwocie 1 500zl ?
    Jednoznacznie nie da się odpowiedzieć na to pytanie, ale czytając powyższe problemy może okazać się że to jest za mało.

Dragomint napisał(a):Po pierwsze mam dziwne dzwieki podczas skrecania tzn, kola skrzypia jakby guma, mialem juz kiedys problem z koncowka drazka kierowniczego i obstawiam, ze to bedzie ta koncowka lub tez moze lozyska do wymiany.
    Jak nie czujesz luzów i popukiwania na nierównościach podczas skrętu to raczej będą łożyska amortyzatorów. Najłatwiej niech ktoś pokręci kierownicą na postoju, a ty posłuchaj przy kielichach tam gdzie mocowana jest kolumna McPhersona. Koszt ok. 130zł + wymiana ok. 150zł.

Dragomint napisał(a):Do zrobienia mam klimatyzacje, z tego co sie dowiedzialem powinno wystarczyc odgrzybianie i nabicie, poniewaz ostatni raz byla robiona okolo 6-7 lat temu, a przy samym kupnie lekko dzialala, ale to juz nie to, co powinno byc (w sensie dzialania).
    Jeżeli trzeba tylko nabić i wymienić olej + odgrzybianie to koszt ok. 150-200zł.

Dragomint napisał(a):Wymienic chyba musialbym tez plyn chlodniczy, pewnego dnia zobaczylem jego brak i uzgodnilem z mechanikiem telefonicznie jaki dolac i dolalem taki rozowy (ktory podobno mozna mieszac), jednak zrobila mi sie taka czarna packa i zastanawiam sie czy to z powodu laczenia obu plynow (poniewaz pewnie w przewodach bylo troche starego, jednak zbiorniczek sam w sobie byl calkowicie pusty) albo z powodu dostawania sie (jak czytalem) oleju to chlodnicy.
    Dobry płyn z wymianą to około 200zł. W twoim przypadku trzeba jednak zdiagnozować dlaczego zniknął płyn ze zbiorniczka i skąd ten kolor po dolaniu. Może być tu problem z uszczelką pod głowicą której wymiana to koszt ponad 1000zł.

Dragomint napisał(a):A co do piszczenia kol przy skrecaniu musialbym chyba zrobic wyrownanie poziomu zuzyc kol (nie wiem jak to sie profesjonalnie nazywa).
    Tu trzeba ustawić zbieżność. Jak będzie ok to koła nie powinny piszczeć przy skręcaniu. Koszt ok. 100zł

Sam wiec sobie podlicz ile to może kosztować. Ceny oczywiście mocno orientacyjne ale będziesz przynajmniej świadomy co cię czeka :)
    Kacper
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 1999

Re: Jakie są średnie koszty naprawy samochodu?

18 Lip 2016, 22:56

Wiem, ze to juz w ogole pytanie nadwyraz, ale zastanawiam sie czy te ceny co tak pogladowo podales, sa za czesci "takie se" czy raczej dobrej jakosci :)? Szczerze moge spokojnie wlozyc w te auto nawet do 3 tysiakow, chcialbym po prostu sobie je poskrecac na takiego wytrzymalego (na dosc troche) potworka :).
    Dragomint
    Nowicjusz

Auto: Opel Astra II
    Silnik: 1.6 16V
    Paliwo: Benzyna
    Rok produkcji: 2000

19 Lip 2016, 10:16

Dragomint napisał(a):zastanawiam sie czy te ceny co tak pogladowo podales, sa za czesci "takie se" czy raczej dobrej jakosci
    Ceny za części lepszej jakości, tych za pół darmo nie biorę pod uwagę :)

Jeżeli możesz przeznaczyć więcej kasy więc masz w razie czego zapas. Ja na twoim miejscu zrobiłbym to wszystko w następującej kolejności: Silnik -> zawieszanie -> zbieżność -> klimatyzacja.
    Kacper
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 1999

09 Sie 2016, 09:10

I powyżej masz już cały komplet łącznie z kolejnością od jakiej należy zacząć,najpierw zajmij się silnikiem,dopiero potem zawieszenie,zbieżności na końcu klimatyzacja oraz jej pełen serwis. Pytanie o koszty jest czysto teoretyczne ponieważ możemy pomóc określić koszty samych części,a nie robocizny oraz ile zgarnie za nią mechanik.
    Salko
    Aktywny

Auto: Seat Leon
    Silnik: 1.8
    Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Korytarz życia i jazda na suwak już obowiązuje! Korytarz życia i jazda na suwak już obowiązuje!
    Przypominamy wszystkim kierowcom, że od 6 grudnia 2019 weszły w życie nowe przepisy dotyczące jazdy na suwak oraz tworzenia korytarza życia. Reguluje to ustawa z dnia 16 października 2019 roku o zmianie ustawy Prawo ...
    Toyota silniki 1JZ-GTE i 2JZ-GTE Toyota silniki 1JZ-GTE i 2JZ-GTE
    Sześć cylindrów w układzie rzędowym. Pojemność: od 2,5 do 3 litrów. Zalety: dostępność i dobry potencjał do tuningu. Silniki Toyoty z rodziny JZ zyskały już status legend. Solidny żeliwny blok jest w stanie ...

•  
    • Warto przeczytać