Jakie samochód mi polecacie na początek

jakie samochód mi polecacie na początek

09 Cze 2013, 18:28

a więc za nie długo będę zdawał prawko i myslę nad jakimś samochodem do 2-3 tyś :)myślałem nad fiatem cinquecento akurat ten samochód kupie za jakieś 1.5 tyś jeżeli kupił bym jakieś auto to wiadomo ze chciał bym pojezdzić jakieś 3 lata co mi doradzicie warto brać pod uwagę tego fiat cinquecento lub coś podobnego czy szukać całkiem innej marki
bigos55028
Nowicjusz

Auto: jeszcze nie posaidam

Re: jakie samochód mi polecacie na początek

09 Cze 2013, 18:44

A może daewoo tico? Zawsze troszkę więcej miejsca, więcej drzwi i nowszy rocznik.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

09 Cze 2013, 18:54

Ja dzisiaj u mnie na osiedlu widziałem 3 drzwiowe suzuki baleno.. kurde wpadł mi w oko ten wózek, całkiem zgrabnie wygląda. Po przeszperaniu internetu nt. tego auta śmiem stwierdzić, że za 3 tys. to autko jest godne uwagi, nieco tych aut w tej kwocie jest w ogłoszeniach.
Citron
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 02 03 2010
Auto: Audi A4
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

09 Cze 2013, 19:00

Jeździłam cieniaskiem ok 2 lat i to autko było doinwestowane, w tej cenie kupisz 'strupa na głowie' i bez wkładu finansowego nie dojezdzisz 3 lat ;) z ręką na sercu powiem Ci że cienias co kosztował niecałe 2tys po liftingu by nadawał się do jazdy po podsumowaniu wszystkich rachunków wyniósł mnie 5tys z naprawami w pierwszym roku, potem doszły bieżące naprawy detali - wiatrak chłodnicy, nawiew i elektryka i znów 1200zl :) musisz liczyć się z tym, że mechanicy rzadko naprawiają cieniasy, części są tanie, ale na tych ze szrotu długo nie pojeździsz. Ją miałam wersję z 1996 bez wspomagania, na wtrysk i znam się na cieniasach, w razie pytań wiesz do kogo się zgłosić :)
HigherLove
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 13 05 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: audi
Silnik: 1,6
Typ: Inny
Rok produkcji: 1998

09 Cze 2013, 19:09

Cienias nie nadaje się na pierwsze auto, zbyt wypadkowe, to tylko pudełko, w którym nic ciebie nie chroni brak poduszek itd. po pierwsze jest lekkie i mimo, że silnik - 900, to paliwozerne w jeździe mieszanej spalal mi 6-8l/100km, w zimę za wesoło nie było, taka jazda po lodzie, trzeba mieć uścisk kowala by utrzymać kierownicę, która wywija w lewo i w prawo, z góry szybko się rozpędza, warto hamować za wczasu nie w zakrętach bo wpadnie się w poślizg, widoczność i ogrzewanie ok, ale w lato to uparujesz się, kierownicą trudno się skręca, ale potem jak wyczujesz autko będziesz ok.
Spróbuj autko ze wspomaganiem kierownicy zobacz seicento :)
HigherLove
Początkujący
Awatar użytkownika

09 Cze 2013, 19:10

Cienias nie nadaje się na pierwsze auto, zbyt wypadkowe, to tylko pudełko, w którym nic ciebie nie chroni brak poduszek itd. po pierwsze jest lekkie i mimo, że silnik - 900, to paliwozerne w jeździe mieszanej spalal mi 6-8l/100km, w zimę za wesoło nie było, taka jazda po lodzie, trzeba mieć uścisk kowala by utrzymać kierownicę, która wywija w lewo i w prawo, z góry szybko się rozpędza, warto hamować za wczasu nie w zakrętach bo wpadnie się w poślizg, widoczność i ogrzewanie ok, ale w lato to uparujesz się, kierownicą trudno się skręca, ale potem jak wyczujesz autko będziesz ok.
Spróbuj autko ze wspomaganiem kierownicy zobacz seicento :)
HigherLove
Początkujący
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Roadmap E - samochody elektryczne od Volkswagena Roadmap E - samochody elektryczne od Volkswagena
    "Roadmap E" koncern Volkswagen rozpoczyna największą w światowym przemyśle samochodowym ofensywę w dziedzinie samochodów elektrycznych. Najpóźniej do 2030 roku Volkswagen dokona elektryfikacji całej oferty swoich ...
    Opel ADAM zdobywa nagrodę Red Dot za wzornictwo Opel ADAM zdobywa nagrodę Red Dot za wzornictwo
    Zdaniem ekspertów i klientów, doceniających niekonwencjonalny wygląd i przełomowe technologie, Opel ADAM to prawdziwy krzyk mody. Najnowszym potwierdzeniem tej opinii jest renomowana nagroda Red Dot za wzornictwo, ...

• Re: jakie samochód mi polecacie na początek

09 Cze 2013, 20:52

Kolega ma troche mało funduszy na Seicento niestety.
    Ja od siebie zaproponuje Polo II po liftingu,miałem okazje takim jeżdzić (silnik 1.3 z oryginalnym przebiegiem coś ponad 500tys - już nie pamiętam ile dokładnie i szedł jak burza).
    [link wygasł]
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      passat b5 german style