Jakie tanie auto dostawcze do 3.5t na prawo jazdy kat. B?

31 Maj 2022, 10:52

Witam.
Szukam w budżecie do powiedzmy 5tys. auta dostawczego najlepiej zabudowanego (gablota), ewentualnie paka. Wiem, że e tej kwocie wybór będzie nie wielki i nie nastawiam się na cuda.
Samochód ma służyć do wożenia desek, palet, odpadów drewnianych. Obecnie już nie stać mnie na węgiel (zmiana ceny z 780zl na 3tys :( ) i potrzebuje autka aby zwozić opal drewniany na zimę. Samochód nie będzie dużo używany, nie będzie woził ciężkich ładunków. Zastanawiałem się nad
- Żuk
- Mercedes Kaczka
- Lublin
- Mercedes T4
Może ktoś polelci coś innego lub podpowie, który z tych byłby najlepszy, najmniej awaryjny i kosztowny w utrzymaniu?
Na co zwracać uwagę, no i czy każdy z tych aut będzie się nadawał na kat. B prawa jazdy?
Z góry dziękuję za porady
Matt0x
Nowicjusz
 
Posty: 15

31 Maj 2022, 10:57

Znajdź samochody w podanym budżecie i szukaj takiego który będzie w jak najlepszym stanie w którego zaraz po zakupie nie będziesz musiał inwestować. Lublina czy żuka naprawisz w większości sam.

Masz jakiś inny samochód? Może lepiej by wyszło ciąganie przyczepki?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

31 Maj 2022, 11:11

Ale ile zużywasz tego opału ? Pytam bo jak masz zużyć małe ilości to wypożycz auto i tyle. Za 5k będą śmietniki do częstych napraw i ubezpieczenia oraz tankowania. Do tego postawisz takiego chrupka na jakiś czas i już nim nie ruszysz bo znowu będzie trzeba go naprawiać.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10228
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

31 Maj 2022, 12:16

Rokiko napisał(a):Znajdź samochody w podanym budżecie i szukaj takiego który będzie w jak najlepszym stanie w którego zaraz po zakupie nie będziesz musiał inwestować. Lublina czy żuka naprawisz w większości sam.

Masz jakiś inny samochód? Może lepiej by wyszło ciąganie przyczepki?

Dziękuję za odpowiedź, a np Żuk czy Lublin, który jest mniej awaryjny, do którego części będzie lepiej znaleźć?
Mam Octavię 1.6 ale niestety dopuszczalne DMC to 500kg, więc co ja przewioze. Jedynie palety posztaplowane ale często mógłbym mieć deski, płyty drewniane itp a na przyczepkę wielkości palety prawie nic nie wejdzie. Przyczepka to to tez koszt ok 2500 plus wbicie haka, więc z 3tys. sie uzbiera..
Opału trochę będę musiał przewieść, normlanie to potrzebowałbym z 6 ton węgla, a drewna wiadomo więcej. Te drewno to bym zwoził często z odległości nie większej niż powiedzmy do 10km...
Matt0x
Nowicjusz
 
Posty: 15

31 Maj 2022, 14:31

@szybki tu w sumie dobrze napisał.

Przy przyczepkach ma różne rozmiary no i jak ją postawisz to wiesz że zawsze autem ją pociągniesz a nawet ja by coś się stało to nie ma kosztów nawet przy samym OC na rok. Ja bym chyba w takim przypadku wolał pojechać nawet trzy razy niż raz na takim dystansie i mieć spokój. Na dostawczaka więcej nie załadujesz niż 1,5 tony.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

31 Maj 2022, 14:41

Zainwestuj te 5k w ocieplenie domu jak 6t węgla spalasz
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2396
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Osoby z niepełnosprawnością na drodze
    Osoby z niepełnosprawnością posiadają w ruchu drogowym szczególne prawa, z czego wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy. Chodzi nie tylko o specjalne miejsca parkingowe, lecz także o możliwość przekraczania ...
    BMW 328 Hommage 2011
    BMW 328 Hommage, zaprezentowane z okazji siedemdziesiątych piątych urodzin legendarnego samochodu wyścigowego BMW 328, jest nowoczesną interpretacją charakteru i stylu protoplasty. Koncept to przykład na to, jak dziś mogłoby ...

31 Maj 2022, 15:30

Tak ale te przyczepki do 500kg sa tragiczne, wielkość palety. Tu nie chodzi, ze dea razy będę musiał jechać ale ze cześć drewna nie wejdzie po prostu. Lipa też jest z wysokością bo te burty są niskie i malo wejdzie np drobnicy :(
Matt0x
Nowicjusz
 
Posty: 15

31 Maj 2022, 15:34

Ocieplić też mam zamiar ale swoją drogą. Węgla po prostu po takiej cenie nie jestem w stanie kupić. Obawiam się tylko, że kupie auto które będzie złomem i koniec końców nie zyskam na tym. Nie mam wymagań co do wyglądu, stanu siedzeń i estetyki. Potrzebuję auto z z punktu A do B przewiezie lekkie drewno. Auto które nie będzie też drogie w utrzymaniu. Co myślicie o Żuku gablocie? Są takie do 3.5 tysiąca...
Matt0x
Nowicjusz
 
Posty: 15

31 Maj 2022, 15:34

Nie ma czegoś takiego jak "przyczepka 500kg". Kupujesz jaką chcesz a dmc to już kwestia wypełnienia papierka. Możesz sobie i dwuosiową przyczepkę na 500 zarejestrować a ile ma realnej wytrzymałości to już inna kwestia
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2396
Przebieg/rok: >50tys. km

31 Maj 2022, 15:38

franccc napisał(a):Zainwestuj te 5k w ocieplenie domu jak 6t węgla spalasz

To powiedz nam co można zrobić za 5k.
Matt0x napisał(a):Tu nie chodzi, ze dea razy będę musiał jechać ale ze cześć drewna nie wejdzie po prostu. Lipa też jest z wysokością bo te burty są niskie i malo wejdzie np drobnicy

To powiedz ile ma być metrów sz. tego drzewa? Nasypowe? Układane? Krojone itp.
Skąd ma być brane?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10228
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

31 Maj 2022, 16:08

szybki napisał(a):To powiedz nam co można zrobić za 5k.


Ocieplić strop, wymienić cześć stolarki, pomyśleć o jakiejś podstawowej rekuperacji
Do tego na wszystko masz dotacje "czyste powietrze".

W praktyce kosmiczne korzyści w stosunku do kosztów przyniesie przede wszystkim ocieplenie stropu.

Każde działanie przyniesie większe korzyści niż ładowanie kasy w zakup jakiegoś starego gruza
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2396
Przebieg/rok: >50tys. km

31 Maj 2022, 17:05

Matt0x skąd jesteś?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

31 Maj 2022, 20:44

Matt0x napisał(a):Tak ale te przyczepki do 500kg sa tragiczne, wielkość palety. Tu nie chodzi, ze dea razy będę musiał jechać ale ze cześć drewna nie wejdzie po prostu. Lipa też jest z wysokością bo te burty są niskie i malo wejdzie np drobnicy :(
Burty niskie ? A jaki problem je
nadbudować ? Metr , półtora ile chcesz . Teść palił kiedyś trocinami . Na początku trociny przywoził gość jelczem ale się wycofał . Nadbudowaliśmy przyczepkę i wchodziło tyle co pół jelcza .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4682
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

04 Cze 2022, 08:08

franccc napisał(a):Nie ma czegoś takiego jak "przyczepka 500kg". Kupujesz jaką chcesz a dmc to już kwestia wypełnienia papierka. Możesz sobie i dwuosiową przyczepkę na 500 zarejestrować a ile ma realnej wytrzymałości to już inna kwestia


Jak to? Wystarczyła by mi przyczepka 750DMC, w wytrzymałości na pewno by się zmieściło, samochód tez by pociągnął jakby to było drzewo, palety ale co na to policja przy kontroli no i pytanie czy gdzieś by się kupiło taką 750DMC zarejestrowaną z papierami na 50DMC, jakoś ciężko w to mi uwierzyć.
Matt0x
Nowicjusz
 
Posty: 15

04 Cze 2022, 08:10

Ciężko określić ile, palety to na bieżąco. Ok 30- 40 szt. Tygodniowo, po za tym drewno z budowy, deski, odpady drewniane, belki.
Matt0x
Nowicjusz
 
Posty: 15