Jakie tdi do 20tys?

Jakie tdi do 20tys?

02 Lis 2013, 08:56

Witam po nowym roku planuje zakup auta. Jest jeszcze sporo czasu wiec chce się dobrze przygotować to tego czasu. Kwota jaką będę mógł na to przeznaczyć to około 20tys złotych. Aktualnie mam audi a4 b5 tdi 110km silnik afn. Jestem bardzo zadowolony z tego auta, a głownie ze spalania. Miesięcznie raz czy dwa razy pokonuje trase po 2tys km+ do tego dojazdy do pracy. Gaz odpada, benzyna też.

Kryterium jakie mam to:

-silnik 1.9 tdi lub bmw 2.0d po lifcie i 3.0d
-manual 6biegów
-najlepiej kombi

faworyci
-audi a4 b6 tdi 131km
-bora 1.9tdi 130 i 150km
-golf IV 1.9tdi 130km i 150km
-audi a6 c5 1.9 tdi 110km i 130km
-toledo 150km ale tutaj tylko sedanm, brak kombi wiec trochę minus
-ewentualnie bmw e46 lub e39 ale silnik 2.0 150km lub 3 litry , ale tutaj boje się o koszty utrzymania i spalanie będzie na pewno większe.

Teraz tak proszę o plusy i minusy tych aut. Na co uważać. Przy kupnie będę miał do dyspozycji luncha x431 wiec diagnostykę sobie zrobię na miejscu w jakim stanie jest, osprzęt i silnik. Raczej będę kupował za granicą bezpośrednio od właściciela, bo wole pewne 300tys niż licznikowe 180tys. Oraz jest dużo większa szansa, że auto nie było bite.

Z góry dzięki za pomoc :-)
kojot15
Obserwowany

Auto: a4 b5
Silnik: afn
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 1998

Re: Jakie tdi do 20tys?

02 Lis 2013, 09:47

Licz się z duzymi opłatami powyzej poj 2.0 chyba ze bedziesz rejestrował w DE. 18,6% masz akcyzy + recykling, koszty dojazdu i tablic tymczasowych.
Na auto zostanie mniej niz 20tys chyba ze to juz wziales pod uwage.
3.0 literki w klekocie swoje wypije...tu trzeba rozważyc opcje czy stac nas na radoche z jazdy.
Klasyczny traktor 1.9 tdi mega nudny i oklepany, ale co poradzisz... moim zdaniem jak juz to max w a4. Toledo miałem okazje jechac, przestronny fakt, ale odczucia jak w taczce.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy od: 27 02 2003
Auto: Honda
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

02 Lis 2013, 11:18

heh nigdy bym nie kupił 1,9TDI. Dlaczego? Brakuje mi nerwów na szukanie dobrego egzemplarza poniżej 400-500tys., a tak humor poprawiają mi ludzie co wierzą co kupili igłę. Poza tym to taki terkot, że wszystkich sąsiadów bym budził rano obwieszczając, że nie znam się na motoryzacji, bo wybrałem to co wszyscy, ważne aby było magiczne TDI na klapie.
Za granicą oferty przetrzepane, a co lepsze dawno Turcy drapnęli wypicowali, cofnęli przebieg (mimo, że to nielegalne in Germany) i mamy igłę za granicą i na takie coraz więcej Polaków się nabiera przekonanych, że wybierają się po idealne auta do Niemiec.
zauważ, że dla przykładu 3-letnie A4 na otomoto mają już po 200tys. - bo nikt nie kupuje diesla aby stał w garażu - Niemcy potrafią lepiej liczyć, a nie jak Polacy aby tylko diesla kupić, bo to lepsze od czasów PRL
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

02 Lis 2013, 12:17

noisy napisał(a):Toledo miałem okazje jechac, przestronny fakt, ale odczucia jak w taczce.

Tylko jedno małe ale jeżeli ktoś bierze pod uwagę bora, golf i to w tdi to nie spodziewa się niczego więcej jak taczki... :D
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

02 Lis 2013, 12:26

Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę, że Bora/Golf/Toledo to auta mniejsze od A4 i komfort w nich też na kolana nie powali. Inna rzecz, że przy silniku powyżej 2 litrów sprowadzasz auto luksusowe i koszty znacząco wzrastają.

Może warto wziąć jeszcze pod uwagę 1.9 JTD/CDTI?
Los_Dawidos
Aktywny

Prawo jazdy od: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra

02 Lis 2013, 14:43

Auto będę rejestrował w Polsce bo we Francji za duże ubezpieczenie przegląd i tak dalej wiec nie opłaca mi się. 20 tys to na same auto. Mogę dorzucić na 5tys na opłaty i materiały eksploatacyjne. Jeździłem e46 e manualu 3.0l. Spalanie w mieszanym 8litrów wiec tragedii nie ma ale z 2 l więcej niż tdi.

Mieszkam na co dzień we fracji i znaleść można dobrego tdi z przebiegiem koło 300tys, ale oczywiście cena rynkowa wyższa z 20-30 procent niż w Polsce. Niekoniecznie 500tys tutaj się tyle nie jeździ co w niemczech.

Nie chce nic innego niż z gamy vw audi lub bmw. Miałem do tej pory sporo aut i z TDI najbardziej bylem zawsze zadowolony a w razie czego worek części to 1000zł a wymiana w własnym zakresie.

Jeździłem przez tydzień e46 z 3.0 d spalanie mieściło sie w granicach 8-9 litrów. Ale części dosyć drogie do tego wiecej oleju, tylni napęd też podnosi koszty użytkowania. Inna sprawa, że zawsze chciałem takie mieć.

hdi, cdti dci, dtl,jtd etc. Z każdy miałem wieksze problemy i koszty niż z tdi. A omega z pompą vp44 przebiła wszystkie auta na pułkę reneracja pompy 3tys złotych za to mam drugi kompletny silnik w innym aucie wiec żanych opli też
kojot15
Obserwowany

Auto: a4 b5
Silnik: afn
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jedzenie, golenie się, czesanie, makijaż za kółkiem Jedzenie, golenie się, czesanie, makijaż za kółkiem
    Aż 20% kierowców goli się, czesze włosy lub poprawia makijaż podczas jazdy samochodem. Co więcej, jeden na 20 kierowców przyznaje się do wykonywania tego typu zabiegów pielęgnacyjnych w ruchu ulicznym, ...
    Płyn hamulcowy - nasze bezpieczeństwo na drodze Płyn hamulcowy - nasze bezpieczeństwo na drodze
    Stan płynu hamulcowego nie jest badany w czasie obowiązkowych przeglądów przez Stacje Kontroli Pojazdów, ale doświadczenia mechaników jasno pokazują, że po polskich drogach porusza się wiele aut, w których ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      S2020005
      GTP Light
      MINI Clubman Bond Street, tył