Jakie wybrać Suzuki Grand Vitara- diesel czy benz?

20 Mar 2012, 11:05

Rocznik 07-08. A może inną markę polecicie. Góry, lekki teren. śnieg...Pozdr.
kris01
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 26 03 1998
Auto: vw passat

20 Mar 2012, 13:45

byle nie benzynową Vke ;) reszta bardzo przyjemne silniki :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

04 Cze 2012, 21:30

Benzyna daje radę a jest d. bardziej niezawodna w GV II( stąd mały stres i brak opłat za awarie). Miałem ten dylemat i od tygodnia mam benzynę 2,4 :D
Jacek60
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 1979
Auto: suzuki grand vitara 2,4

05 Cze 2012, 11:01

Teraz już chyba V6 nie montują.
2,4 kolegi to najlepszy benzyniak w wersji 5d i pod względem przyjemności użytkowania bije diesela od Renault na głowę. Problem taki, że w 2007 chyba go jeszcze nie montowali.
Jednak gdyby miało to być 1,6 w wersji 5d (nie wiem nawet czy taką robili) to już lepiej diesel.
Optymalnie (no ale spalanie i tak koło 12 w mieście) jest mieć 2,0 benzynę. Co japońskie silniki to japońskie.
Kolega ma z dieselem od nowości już 4 lata i to po chipie na 140 KM i nic się nie dzieje, ale słyszałem że potrafią napsuć humoru elektroniką.
A o do wyboru Suki jako auta - jako jedyne oferowane w tej cenie ma stały napęd 50:50, reduktor i blokady. Więc odpowiedź sama się nasuwa.
mstrucz
Aktywny
 
Posty: 354
Miejscowość: Gdynia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Cyfrowe lusterka Lexusa – to musisz o nich wiedzieć
    To musiało nastąpić. Kamery najpierw trafiły do naszych samochodów, by ułatwiać parkowanie i wspomagać działanie systemów bezpieczeństwa, a teraz zaczynają zastępować klasyczne lusterka. Kluczową rolę w tej ...
    [2018] Peugeot 508
    Peugeot pokazał swoje najnowsze dziecko - 508. Po bezpłciowym poprzedniku w końcu mamy dawkę zadziorności. Nie wiem jak Wam ale mi bardzo podoba się kokpit mimo, że nie jestem fanem dotykowych ekranów oraz piękny tył. ...