Jakie żarówki do Toyoty Corolli E15?

Jakie żarówki do Toyoty Corolli E15?

01 Maj 2014, 17:36

Obecnie mam HB3 i HB4 halogeny Osram Nightbreaker Unlimited.
Chcę zmienić na LEDy, a nie wiem które lepsze led'y do corolli?
Bo w błąd kupiłem HB3 LED Cree 30W i świecą b. słabe.
Kto wie które lepiej i poleca? Byłoby lepiej 60W czy 80W i SMD czy CREE aby były takie same mocy co do Osram Nightbreaker.
CorollaX
Nowicjusz

Auto: Toyota Corolla E15
Silnik: 1.4 D4D
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

Re: Jakie żarówki do Toyoty Corolli E15?

02 Maj 2014, 09:27

Mają być w mijania 55W w drogowych 60W. Żarówki 80 czy 100W s niedopuszczalne.
HB4 ( 9006 ) mają tylko 51W, natomiast HB3 ( 9005 ) mają jak dobrze pamiętam 60W, czyli tak jak być powinno. Problemem zawsze były HB4 - 51W to troszkę za mało.
Co do Ledów - trudno powiedzieć jaka moc Leda będze ok. Wiem, że LED 30W są dobre, ale do jazdy w dzień. I tak producenci piszą. Ewentualnie piszą, że nie nadaje się do jazdy w nocy.
Przerabiałem te żarówki w Jeepie ( i nie tylko ja ) - są te same. 51 wat były troszkę słabe, więc założyłem jakieś Philipsa, które dawały ileś tam % więcej światła - na drodze było ok, ale w terenie się to nie spisywało i założyłem ksenony i teraz jest ok.
Niestety ksenony to duży koszt :(
Z kolei jak założysz HB o mocy 80 czy 100W to w bardzo szybkim czasie wypalą ci się odbłyśniki i szkło reflektora się zrobi lekko żółtawe, bo też nie wytrzyma temperatury takiej żarówki.
Moja naprawdę dobra rada - albo wymień reflektory na ksenony ( jak są dostępne dla twojego auta ) albo musisz pozostać prry żarówkach typu HB.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Rok produkcji: 2000

Re: Jakie żarówki do Toyoty Corolli E15?

02 Maj 2014, 13:46

Dzięki! Wszystko zrozumiałem.
CorollaX
Nowicjusz

Auto: Toyota Corolla E15
Silnik: 1.4 D4D
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jakie są korzyści z jazdy hybrydą? Jakie są korzyści z jazdy hybrydą?
    Coraz większa liczba kierowców przekonuje się o zaletach napędu hybrydowego. Korzyści finansowe wynikające z niewielkiego spalania to dopiero początek. Coraz większe zainteresowanie społeczeństwa jakością powietrza ...
    Samochodowe SPA czyli porządna kąpiel dla auta Samochodowe SPA czyli porządna kąpiel dla auta
    "Kierowcy, bądźcie dla nas dobrzy szczególnie na wiosnę" to byśmy usłyszeli gdyby samochody umiały mówić, z takim apelem zwróciłyby się do swoich właścicieli. I poprosiłyby ich o porządną kąpiel. Zimą ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005
      Subaru Impreza STI