Jakie żarówki polecacie?

Jakie żarówki polecacie?

22 Sty 2010, 22:52

Witam koledzy.
Mam pewien problem ze swiatłami (słabo świecą) i chciał bym na poczatek zacząć od wymiany żarówek.
Posiadam H4 60/55W i teraz kwestia jake kupić lub jakiej firmy byście polecili?
Byłem dzisiaj w markecie i oglądałem Boscha i Philipsa (+30% światła) - czy wybrać któreś z tych - co o nich sadzicie?
Żadnych ala ksenon nie chce bo to lipa jest.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Jakie żarówki polecacie?

22 Sty 2010, 22:54

Nie zmatowiały Ci szkła? Te +XX% strasznie szybko się palą :(
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2013

22 Sty 2010, 23:02

Jak na razie mam oryginalne od Audi -ale to nie to - dlatego chce kupić naprawde dobre żarówki- jeśli nadal bedzie problem to odbłysniki idą do regeneracji.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

22 Sty 2010, 23:14

Test żarówek:

Auto Świat PORADNIK Nr 11/2009

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

BMW- Biała Może Więcej
zbychu57
Aktywny

Miejscowość: Białystok

23 Sty 2010, 18:44

Dzięki za rade zbychu57 -postanowiłem kupić firmy osram bo wypadają najlepiej. Jutro je założe i napisze czy żeczywiście są takie dobre jak na tych testach.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

23 Sty 2010, 19:17

Ja polecam OSRAM NIGHT BREAKER założyłem je dzisiaj i świecą naprawdę super dają dużo światła i dobrze oświetlają drogę.
CIVIC14
Nowicjusz

Miejscowość: Lublin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dlaczego warto jest rozważyć zakup dobrego pokrowca samochodowego? Dlaczego warto jest rozważyć zakup dobrego pokrowca samochodowego?
    Podstawą korzystania z każdego samochodu jest zapewnienie mu należytej ochrony. Tyczy się to nie tylko wnętrza wozu, lecz także karoserii. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia naszego garażu powinny być zatem ...
    Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
    Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...

• Re: Jakie żarówki polecacie?

25 Sty 2010, 14:11

Witaj.
    Ja osobiście moge ci szczerze polecić TUNGSRAM SPORTLIGHT BLUish, u mnie takie żarówki kosztują 40zł ale opłaca się. A miałem wcześniej OSRAM NIGHTBREAKER i też bdb świeciły ale po niecałym roku szlag jedną trafił. Światło było białe ale lekko wpadające w żółte. Potem kupiłem PHILIPS BLUEVISION i odradzam je jeżeli chcesz więcej światła. Święcą fakt na niebieskawo ale bardzo słabo. OSRAMÓW i PHILIPSÓW używałem w Bmw na soczewce. Niedawno kupiłem Fiestę i miała różne żarówki wsadzone to chciałem wymienić. Nastawiłem się na OSRAMY ale nie było, a sprzedawca namawiał mnie że te TUNGSRAMY,zapewniał że klijęci bardziej polecają, to zaryzykowałem i NASTAŁA JASNOŚĆ. Rewelacyjne żarówki, bardzo jasne białe światło. Zrobię jeszcze fotki wieczorem i wkleję to zobaczysz.
    Pozdro.
    bodziobsz
    Nowicjusz

Miejscowość: Olkusz/ okolice

28 Sty 2010, 09:03

Kupuj zwykłe żarówki,bo świecą najdłużej oraz nie niszczą odbłyśnika i nie przegrzewają kostek.
    Zauważyliście jakie ostatnio wygrały żarówki w teście Auto Swiat..?
    Tesla Standard...
    (ktoś wkleił powyżej link z tym testem)
    Gazeta jest z listopada lub grudnia,a ja kila miesięcy wcześniej pisałem w dziale Motokącik to co wklejam poniżej i ...zostałem wyśmiany...

artur73

Odpowiedzi: 17
    Wyświetleń: 4237
    PostForum: Motokącik Wysłany: Wto Paź 06, 2009 13:20 Temat: Re: Jakie żarówki sa najlepsze i warte kupienia.
    Jak ktoś nie chce większej wydawać kasy na żarówki,to polecam zwykłe żarówki H4 ze sklepów motoryzacyjnych po ok 8-9zł niemieckiej firmy TESLA.Nie potrzeba tutaj żadnych +30%,bo te żarówki o standardowej mocy 60/55W,świecą bardzo dobrze co nawet zauważył diagnosta podczas ustawiania świateł na stacji kontroli pojazdów.Poza tym na pewno niczego nie będą przegrzewać a i żywotność nie jest skrócona przez podniesioną moc. :smile:

Tak więc moje na górze !!! :grin: :wink:
    artur73
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 20
    Miejscowość: POZNAŃ
    Prawo jazdy: 02 10 1991
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: różne ,Octavia 2,0
    Silnik: 116 KM,
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi

28 Sty 2010, 09:51

zarówki dające chlodne światło są są lepsze od tych zwykłych ... :smile:
    Toretto

28 Sty 2010, 11:24

Tak ,tak tylko że np: PHILIPS BLUEVISION świecą 150 godzin i finito... a kosztują powyżej 70 zł.
    Poczytajcie na forach o żarówkach..!
    :smile:
    artur73
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 20
    Miejscowość: POZNAŃ
    Prawo jazdy: 02 10 1991
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: różne ,Octavia 2,0
    Silnik: 116 KM,
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi

28 Sty 2010, 17:29

A wiec koledzy dzieki za rady i powiem wam ,że kupiłem nowe żaróweczki firmy osram zwykłe na pudełku napis Halogen i ogólnie jestem zadowolony - bardzo ładnie świecą - dodam jeszcze ,że podczas wymiany okazało się ,że mam jakąś lipną jedną żarówke a druga była oryginalna i przez to kiepsko oświetlało mi droge.
    Ważne, że teraz jest OK.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

28 Sty 2010, 23:22

artur73 napisał(a):Tak ,tak tylko że np: PHILIPS BLUEVISION świecą 150 godzin i finito... a kosztują powyżej 70 zł.
    Poczytajcie na forach o żarówkach..!
    :smile:

A d..a tam.. :P mam już z... nie pamietam :/ chyba na wakacjach wymieniałem to bedzie z ponad 10k km je i świecą... Jak się spalą to dam znać.
    <b>don't stop tryin'
    one day you
    you will flyin'
    qki007
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 9
    Miejscowość: Zamość

30 Sty 2010, 13:36

Co do słabo świecących żarówek, nikt z was nie wpadł na pomysł że może mieć problemy z zasilaniem tych żarówek, dość często wina leży nie po stronie żarówki a zasilania i reflektora. Dosłownie mówiąc np w takich samochodach jak "golf II/III" CNQ 700/900 do żarówki dochodzi prąd mniejszy niż 12V - stąd słabsze świecenie żarówek, więc przed wymianą należało by sprawdzić (zmierzyć prąd) dla nie posiadających miernika typu "multimetr" najprostszym sposobem będzie użycie przewodu elektrycznego i podczas zapalonych świateł podpięcie + bezpośrednio z akumulatora do żarówki, jeśli macie problem z zasilaniem żarówka podłaczona bezpośrednio zaświeci się mocniej. Wina leży tu na spadkach spowodowanych przez wszystkie przekaźniki, złącza itp. Więc przed wymianą należało by zadbać o to by nasze żarówki dostały porządnie jeść.
    Co do samych żarówek:

Osram Night Breaker- mocne żarówki lecz grono użytkowników skarży się na słaba widoczność podczas deszczów. Asfalt zlewa sie z poboczem. koszt 2 sztuk to około 100zł

Philips Blue Vision - dość droga alternatywa za mało wydajne światło. Zdecydowanie nadają się do aut z przeźroczystymi szkłami reflektorów, ich wykonanie jest z najwyższej półki. Lecz światło nie bije na głowę. Przeznaczenie dla aut poruszających się po mieście, nie polecam dla osób jeżdżących w trasy. koszt sztuki w zależności od sklepu od 55/70 zł sztuka

Narwa Range Power +30%/+50%
    - najczęściej spotykane żarówki z racji ich rozpowszechnienia i dostępności na każdej stacji Benzynowej. Ich światło jest żółtawe (użył bym słowa standardowe), wspomniane żarówki są mocniejsze przy zachowaniu tej samej mocy czyli np dla h4 60/55 lub h7 55W, uzyskali to przez odchudzenie włókna wolframowego, w użytkowaniu dla niewymagających (nietoperzy) nie przykładających wagi do światła ze względów poruszania się wyłącznie za dnia. 30% to koszt 20/27zł 60% koszt 25/35 zł sztuka

Tungsram MegaLight Plus 60% - najtańsza alternatywa dobrego światła. co prawda nie posiadają filtra UV jak pozostali konkurenci ale za to nadrabia jakością i mocą światła, mocny konkurent dla bluevision i night breaker - dają śwatło o barwie białej chłodnej co jest cenione przez wielu zmotoryzowanych. Ich żywotność dość dobra, jeden minus to występują tylko w kompletach. Lecz ich cena waha się od 30/37zł za komplet.

Podsumowują wypociny o żarówkach dla osób które chcą mieć tanie żarówki o względnie najlepszej jakości Tungsram wysuwa się na prowadzenie, dla osób z relfektorkami typu "CLEAN" polecam "Blue" "Night Breacker"

Pozdrowienia z zasypanego po kolana śniegiem Kwidzyna

Motomaniak Marcin
    nojkiewicz
    Nowicjusz

30 Sty 2010, 20:53

@nojkiewicz, chyba mylisz prąd z napięciem...
    KontoUsunięte

30 Sty 2010, 22:04

markac napisał(a):@nojkiewicz, chyba mylisz prąd z napięciem...

prawda użyłem słowa potocznego "prąd" zachowałem się jak gówniarz przepraszam.
    Nie myli się ten co nic nie robi....
    nojkiewicz
    Nowicjusz