Jakiej mocy głośniki?

18 Paź 2007, 09:26

witam.mam pytanie.posiadam wzmaka 4x150w jakiej mocy głośniki powinienem podłączyć do niego?lepsze są dwudrożne czy trzydrożne?
chicken19
Zaawansowany
 
Posty: 554

20 Paź 2007, 14:12

Pod ten wzmacniacz chcesz podłączyć subwoofer czy zwykłe głośniki np. 16cm? Jakiej firmy jest to wzmacniacz? Najlepiej gdybyś podał dokładny model.
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący
 
Posty: 109

22 Paź 2007, 11:28

wzmak MARQUANT MCA 475.
myśle na przód dać tzw syczki,gwizdki(nie wiem jak sie je dokładnie nazywa) a na tylną pólke dwa mocniejsze głośniki.lepsze bedą trzydrożne czy dwudrożne.mam na oku Pionierki 2 sztuki kazdy po 300W.nie bedą za mocne na ten wzmacniacz?subwoowera nie bede montować.
chicken19
Zaawansowany
 
Posty: 554

27 Paź 2007, 15:37

Na przód właśnie proponuje te "gwizdki", czyli tweetery:) i jakieś 16 w drzwi. A na tył to ja w półkę nic bym nie wkładał, tylko też w drzwi. Jeżeli dobrze zrozumiałem, to są to głośniki o rozmiarze 16cm, lub 13cm. Jeżeli tak, to one na pewno nie mają mocy rzeczywistej 300W. Będą miały pewnie coś koło 70-90 W. Ja jednak nie polecam głośników pioneera. Wszystko zależy oczywiście, od tego ile chcesz wydać na głośniki, ale ja proponuje kupić w podobnej cenie głośniki Sony lub Blaupunkt.
Wzmacniacz na pewno da radę, bo jak już mówiłem, głośniki nie mają tak naprawdę takiej mocy.
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący
 
Posty: 109

29 Paź 2007, 10:59

tylko ze nie mam miejsca w drzwiach zeby zamontować głośniki.musiałbym pociąć tapicerke i w te otwory wstawic głośniki.z tyłu nie mam drzwi bo to trzydrzwiowy samochód.a co do tych pionierów to one są owalne.z wierzchu wyglądają niepozornie ale od dołu mają solidny magnes i jeszcze taką miedzianą cewke z grubszego drutu w ty miejscu co sie podłącza.najlepiej jak je podłącze pod mój wzmak i je przetestuje jak grają i napisze opinie
chicken19
Zaawansowany
 
Posty: 554
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mitsubishi ASX, LANCER i COLT z instalacjami LPG
    W polskich salonach Mitsubishi Motors są już dostępne modele ASX, Lancer i Colt z instalacjami LPG z pełną gwarancją. W takie instalacje można wyposażyć zarówno nowe samochody, jak i używane modele marki Mitsubishi. ...