Japończyk/Szwed - Sedan/Duży Hatchback

01 Lut 2011, 12:51

Po pierwsze witam/cześć :)
Zbieram się powoli do zakupu swojego pierwszego samochodu (w końcu!!).
Do wydania mam ok 20000 zl ale z 2000 pewnie pójdą na pierwsze opłaty, ubezpieczenia, wymiany oleju itd więc za samochód mogę dać z 18000.
Interesują mnie raczej większe samochody (minimum rozmiaru octavii w której jest mi akurat ale nie pogardzę większym)
Samochód do codziennej eksploatacji, ok 40 km dziennie.
Raczej celuję w Azję i kraj kwitnącej wiśni :) Ewentualnie Szwed jakiś

Moje typy:

1 Mazda 626
2 Mitsubishi Galant
3 Mitsubishi Carisma
4 Saab 95
5 Volvo s40

Dłuuuuugo robiłem tę listę i raczej do niej się ograniczę bo generalnie....mało jest samochodów które mi się podobają i mnie na nie stać :)
Ale chetnie wysłucham jakichś innych propozycji
Ważne żeby nie pił więcej niż 12/13 w mieście i był w miarę bezawaryjny. Diesel czy benzyna bez znaczenia przy obecnych cenach. Niby diesel mniej pali ale bez przesady

Ogólną charakterystykę tych modeli znam i zdaję sobie sprawę że sporo zależy od tego jak zadbane jest auto ale może ktoś doświadczony coś ciekawego podpowie
Z góry dziękuję za pomoc :)
dzikijez
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Warszawa

01 Lut 2011, 13:38

1. Volvo - w tej cenie będzie już pewnie po faceliftingu, prezencja super, dobre blachy, nie wiem jak benzynowe ale diesel 1.9 ten najmocniejszy zbiera same dobre opinie i zgodzę się z nimi gdyż sam mam taki w swoim.
2. Mazda 626 - kolegi ojciec ma, mówi, że nie chce zamieniać na inne, tylko niektóre części drogie.

Według mnie 2 najciekawsze modele z tych co podałeś. Ewentualnie Saab bo nietuzinkowy ;)
havoc
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 352
Miejscowość: Rzeszów
Auto: Porsche 911 Carrera 4 GTS
Silnik: 3.8 408 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lut 2011, 14:26

dzikijez napisał(a):Ważne żeby nie pił więcej niż 12/13 w mieście i był w miarę bezawaryjny. Diesel czy benzyna bez znaczenia przy obecnych cenach. Niby diesel mniej pali ale bez przesady


To nie o to chodzi. Robiąc 40km dziennie wychodzi ci 14600km rocznie a jeszcze jak jakiś wypad na wakacje czy gdzieś dodać to pewnie z 16kkm będzie. Z tych co wymieniłeś wybrałbym galanta i dodał do niego gaz a za te +/- 16tyś byś wyrwał coś ciekawego.
Dragus
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 129
Miejscowość: ..:>>.?

01 Lut 2011, 14:46

Ja bym wybrał Mazdę 626, ewentualnie Galant, ale mało popularne auto u nas i pewnie z częściami słabo. Szwed z amerykańskim paszportem, czy tam Szwed w amerykańskiej skórze też może być, ale czy warto za nie tyle płacić?
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

01 Lut 2011, 15:25

Do mojej listy aut dopisałem ostatnio właśnie Galanta i Carismę, a to dlatego że wiele dobrego się o tych autach naczytałem. Na autocentrum była sonda nt. Galanta i na 27 osób wszyscy kupiliby to auto ponownie. To o czymś świadczy. W cenach Mitsubishi się orientuje i jeżeli można mieć już w miarę dobre auto za 13 tys, to twoje 18 pozwolą Ci na wyrwanie naprawdę bardzo dobrego samochodu.

Mazdę bym odpuścił, nie podoba mi się ten tyłeczek :P ale fajna jest Mazda 6, choć niewiem czy nie musiałbyś trochę dołożyć, więc odpada.

O saabie nie będe się wypowiadał. A co do Volvo, to jeżeli go kupisz to w zasadzie widzę same plusy : mała awaryjność, w miarę tani serwis, solidna i pewna marka. Choć ja osobiście nie gustuje w w Volvo.

Tytułem końca, w moim rankingu umieściłbym kolejno
1 Galant - zajebisty wygląd i aspekty o których wcześniej mówiłem
2 Carisma - spoko wygląd, duże podobieństwo pod wieloma względami z Galantem
3 Volvo
4 Mazda 626
5 Saab
madritista91
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: j-bie

01 Lut 2011, 16:13

przeglądam sobie Galanty i juz wiem że sie zakochałem w tych przednich światłach! <one love> Problem w tym że to będzie ponad 10 letni samochód no i za wiele ich nie ma na rynku....
Właśnie za 15000 można wyrwać naprawdę piękną sztukę. No i jeżeli chodzi o design to 626 nie ma podjazdu do MG
dzikijez
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

01 Lut 2011, 16:40

Dziki jeż ma całkowitą rację. Galanty w tym zestawieniu wypadają najlepiej. Kupiłbym takiego, ale już wcześniej upatrzyłem sobie Toyotę Celicę i opcjonalnie jako drugi samochód do wyboru - Hyundai Coupe. Tyle że za dobrą Celicę trzeba dac gdzieś 25 tys. Z kolei Hyundaia myślę że za 20 tys możnaby ustrzelić.
madritista91
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: j-bie

01 Lut 2011, 17:18

Ja równiez polecam Galanta. Auto najładniejsze, najfajniesze, najmniej awaryjne i pewnie najlepiej wyposażone.
Kolejnym na liście u mnie była by Carisma
- Saab
- Mazda
- Volvo
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok