Japończyk vs. reszta świata

28 Lip 2010, 11:25

Witam,
Zamierzam zakupić moje pierwsze autko.
Mam już swoje Typy a chętnie poznam opinie drogich forumowiczów.
Zamierzam wydać 15 000zł
Chciałbym aby auto:
- rocznik 1999-2003
- przebieg do 100tys
- było średniej wielkości (rozmiar golfa IV)
- hatchback
- mało awaryjne
- nie za dużo paliło
- miało raczej nowoczesny design
- miało silnik pozwalający na dynamiczną jazdę
- obojętnie czy diesel czy benzyna (aczkolwiek napiszcie co w poniższych warunkach lepiej by się sprawdzało)
- bezwypadkowy i nieuszkodzony

Autkiem będę jeździł głównie po mieście: ok. 20km dziennie, i na wypady weekendowe za miasto (zależy mi aby na tych dłuższych trasach było w miarę wygodne).

Wybrałem Nissana Almera N16, silnik 1,5 benzynka, 90KM – Ten jest moim zdecydowanym faworytem – co o nim sądzicie??
Np., Taki:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Bardzo zależy mi na opinii na jego temat…


W rezerwie pozostaje:
1. Ford Focus
2. VW Polo

Z góry bardzo dziękuje.
Lord Wajder
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: inąd

28 Lip 2010, 11:35

ponizej 100tys to nierealne w tej kwocie. Jak bedzie mial ponizej 200tys to juz bedzie dobrze.
Nie ma co az tak na przebieg patrzec tylko na stan.
Almera byc moze dobra opcja,mam starsza wersje n15 i na minus jest to ze rdzewieje strasznie. Ale 1.4 pali 7l na setke srednio.
mitura
Początkujący
 
Posty: 63
Miejscowość: Łuków

28 Lip 2010, 12:14

Moim zdaniem dobry wybór znajdź teraz tylko dobry egzemplarz jedynie z przebiegiem może być problem no i z bez wypadkowością.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

28 Lip 2010, 12:38

No właśnie z przebiegiem mam problem... Znalazłem kilka modeli gdzie przebieg jest poniżej 100tys. natomiast są to auta z ok 2000 roku - trochę podejrzany taki niski przebieg(może kręcone?). Pomyślałem, że raczej zacznę szukać czegoś z większym bardziej realnym przebiegiem, który będzie bardziej wiarygodny.
Lord Wajder
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: inąd

28 Lip 2010, 12:52

Teraz wszystko kręcą.... patrz na stan auta a nie przebieg nissan fajny lecz wg mnie urodą nie grzeszy... polecam mazde 323f bj honda civic VI generacji i ogólnie japonia napewno sie nie zawiedziesz... tylko zwracaj uwage na blacharke i silnik bo lubia wypic oleju
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

28 Lip 2010, 13:13

No to zabiłeś mi klina, kolego Nitro, przejrzałem oferty Mazd 323f i są rzeczywiście bardzo atrakcyjne (cena/wyposażenie/silniki). Trochę z zewnątrz mi się mniej podoba niż Almera - myślicie, że Mazda to lepszy wybór? Jakie ma atuty a jakie wady?
Lord Wajder
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: inąd
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak przygotować samochód do wiosny?
    Dokładne umycie samochodu po zimie to nie tylko kwestia estetyki – można w ten sposób ochronić samochód przed postępowaniem korozji. Oprócz tego regularne mycie auta, zwłaszcza szyb, lusterek i ...
    Hybrydy dominują na rynku aut na prąd
    Polski rynek zelektryfikowanych samochodów zupełnie nie przypomina już tego sprzed kilku lat. W tym roku wybór hybryd i samochodów elektrycznych obejmuje ponad 130 modeli z wszystkich segmentów. ...

28 Lip 2010, 13:27

Atuty mazdy to niezawodność dynamiczny silnik wyposażenie...
wady to wysokie spalanie tak jak mowisz słaby wygląd drogie i trudnodostepne części ... ale ogolnie napewno bys byl zadowolony
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

28 Lip 2010, 13:43

Na początek przeczytaj sobie ten artykuł:
http://www.autoinfo.pl/auto-swiat/mazda ... ez-wdzieku

Masz tu o maździe a na końcu są zalety i wady.

Sam teraz szukam samochodu w granicach 15k i jednym z samochodów, które biorę pod uwagę jest stilo 1,9 JTD. W powyższym serwisie możesz rownież znaleźć kilka artykułów o tym samochodzie - radziłbym przeczytać.

Jeśli zamierzasz jeździć 20 km dziennie, to lepiej wziąść benzynę. Przy takiej jeździe nie zwróci Ci się kasa zainwestowana w diesela, a ewentualna naprawa jest bardziej kosztowna (przy dieselu). Ponadto benzyniakiem masz lepsze przyspieszenie :D


Co do awaryjności, trzymaj raport TUVa - da on Ci jakieś globalne pojęcie, jednak nie ma co kierunkować się tylko tymi wynikami.

http://www.anusedcar.com/index.php/tuv- ... 09-8-9/221

No i tak jak już ktoś wyżej napisał, nie licz że znajdziesz samochód z tak małym przebiegiem. Do połowy ofert jakie masz na allegro, jeśli chodzi o przebieg, możesz sobie spokojnie doliczyć 100k :)
miguel loco
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Francja

28 Lip 2010, 15:46

Stilo słaba jakość wykonania ogólnie i jakoś tak w nim buja :wink: ale niezły silniczek tylko pewnie drogi w naprawach... weż pod uwage też tego civica VIgen bo naprawde miło sie porusza a pali wg kumpla który ma 6l przy spokojnej jezdzie... może Ci tylko przeszkadzać mała elastyczność silnika na niskich obrotach i to ze siedzisz w nim niziutko(ale to dla mnie plus) mowa o silniku 1.5vtec-e
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd