Jazda na tymczasowym dowodzie rejestracyjnym sprzedawcy

09 Kwi 2021, 19:41

Witam, mam następną sytuacje:
- Podpisałem z oficjalnym dealerem umowę przedwstępna na zakup samochodu (rocznik 2019, bez przebiegu), opłaciłem 100% ceny
- Samochód został zarejestrowany na dealera 12.2020, ale posiada tylko tymczasowy dowód rejestracyjny
- Salon zaprasza po odbiór samochodu, ale mówi ze nie odda mi dowód rejestracyjny zaraz, ponieważ musi najpierw otrzymać dowód bezterminowy
- Sprzedawca mówi, ze mogę jeździć tym samochodem, a za tydzień otrzymam od niego dowód rej. bezterminowy, z którym zmogę przerejestrować samochód na siebie

Pytania:
- czy sprzedawca ma racje? Czy jazda tym samochodem bez przerejestracji, z już przeterminowanym dowodem tymczasowym jest legalna?
- czy mogę ze spokojnym sercem podpisać umowę przyrzeczona i odebrać samochód, czy lepiej zaczekać na otrzymanie pręż sprzedawce dowodu bezterminowego?

Dzięki
Uzytkownik2
Obserwowany

09 Kwi 2021, 21:37

Uzytkownik2 napisał(a):Sprzedawca mówi, ze mogę jeździć tym samochodem

Bzdury gada - Jjeżeli DR tymczasowy jest już nie ważny, to nie możesz jeździć tym autem. Przy spotkaniu z policją, dostaniesz mandat 500 zł i zabroni dalszej jazdy. A to, gdzie samochód zostanie pozostawiony zależy od okoliczności miejsca, gdzie cię zatrzymają.
Jednakże dziwna sprawa, ponieważ jeżeli WK potrzebuje więcej czasu niż ustawowe 30 dni, to przedłuża pozwolenie czasowe o kolejne 14 dni. Nie wiem dlaczego dealer nie ma twardego DR lub nie przedłużono mu pozwolenia czasowego...
Umowa może być oczywiście spisana, kwota przekazana, ale ty tym samochodem nie będziesz mógł wyjechać od dealera ani nie będziesz mógł odebrać twardego DR.
Tutaj masz trochę informacji na ten temat.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak wybrać opony zimowe?
    Często się śmiejemy, że zima potrafi i w styczniu zaskoczyć drogowców, ale po pierwszych opadach śniegu często okazuje się, że najbardziej to są zaskoczeni kierowcy, którzy jeszcze nie zmienili opon na zimowe. ...
    Audi A3 numerem jeden w klasie samochodów kompaktowych
    W tegorocznej edycji plebiscytu AUTO BILD-Design-Award, czytelnicy tego popularnego magazynu motoryzacyjnego uznali nowe Audi A3 za najatrakcyjniejsze auto w klasie małych i kompaktowych samochodów. W plebiscycie o ...

•