Jeden samochód , dwóch właścicieli

Jeden samochód , dwóch właścicieli

17 Gru 2008, 17:03

Witam serdecznie

Rzecz dotyczy umowy sprzedaży pojazdu, gdzie kupującymi są 2 osoby (ja i mój ojciec). Ojciec jest zameldowany i mieszka w innym mieście, ja jestem zameldowany i mieszkam również w innym mieście. Ojciec ma 60% zniżek OC, ja - 30%. Auto będę użytkował tylko ja.
Mam kilka pytań do ludzi, którzy orientują się w tym temacie:
1. czy jeśli na umowie sprzedaży będą dwa nazwiska to oznacza, że w dowodzie rejestracyjnym też będą musiałby być dwa?
2. Czy kolejność nazwisk w umowie ma znaczenie przy jego pierwszej rejestracji w kraju?
3. Chciałbym rzecz jasna składkę OC zapłacić z 60% zniżką ojca ale nie chciałbym narażać ojca na utratę zniżki. Czy w przypadku kiedy spowoduję szkodę ojciec utraci zniżki?

Wiem, że najlepiej byłoby pójść do urzędu, do brokera i popytać ale nie miałem możliwości a jutro jestem umówiony na podpisanie umowy.

Dzięki z góry za odpowiedzi, pozdrawiam
wtrysk
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi Outlander PHEV w europejskiej specyfikacji Mitsubishi Outlander PHEV w europejskiej specyfikacji
    Zaledwie sześć miesięcy po europejskim debiucie rynkowym nowego Outlandera w wersji z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zaprezentuje podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego ...
    [D] Magentis 2,0 CRDi / Vectra C 1,9 CDTi / 407 2,0 HDi / 75 2,0 CDTi [D] Magentis 2,0 CRDi / Vectra C 1,9 CDTi / 407 2,0 HDi / 75 2,0 CDTi
    Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu D - silnik diesla o mocy ok. 130KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Kia Magentis 2,0 CRDi - 140KM - Opel Vectra ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      S2020005