Jeep Renegade obchodzi pierwsze urodziny

Jeep Renegade obchodzi pierwsze urodziny

12 Wrz 2015, 13:10

Rok po wprowadzeniu na rynek modelu Renegade, marka Jeep otwiera drzwi zakładu Melfi znajdującego się we włoskim regionie Basilicata, gdzie powstaje pierwszy model FCA stworzony wspólnie przez zespół designerów oraz inżynierów włoskich i amerykańskich.
Od dzisiaj, można wejść na specjalną dedykowaną stronę "Jeep Melfi Plant Virtual Tour" i odbyć sugestywną, cyfrową podróż poprzez cały cykl produkcyjny pierwszego samochodu Jeep produkowanego we Włoszech dla Europy i USA.

ZdjęcieZa pomocą nowego narzędzia wszyscy będą mogli poznać tajemnice jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie fabryk w Europie, posiadającej srebrny certyfikat World Class Manufacturing (WCM), międzynarodowej metodologii organizacji cyklu produkcji.
W zakładzie w Melfi pracuje prawie 8.000 osób i jest używanych 968 robotów do produkcji samochodów Jeep Renegade i Fiat 500X, najnowszych modeli z Grupy FCA dedykowanych różnym grupom Klientów.

W doskonałej harmonii z pionierskim duchem marki Jeep, po raz pierwszy Grupa FCA, zdecydowała zaprezentować międzynarodowej prasie „Jeep Melfi Plant Virtual Tour” na wirtualnej konferencji prasowej. W imprezie wzięło udział ponad 100 dziennikarzy, połączonych z 14 różnych krajów, którzy mogli poznać możliwości nowego cyfrowego narzędzia.

Renegade: urodziny, które warto zapamiętać
Wprowadzony na rynek dokładnie rok temu, Jeep Renegade jest bezwzględną nowością, zarówno dla marki, gdyż symbolizuje jej wejście do segmentu małych SUV-ów, jak i dla rynku, ponieważ nowy model odnosi historyczne wyniki sprzedaży w regionie EMEA i umacnia swoją pozycję samochodu o najlepszych możliwościach terenowych w swoim segmencie.

Wyprodukowany do tej pory w liczbie 135.000 egzemplarzy, Jeep Renegade odnosi ogromny sukces handlowy, dzięki któremu znajduje się na szczytach klasyfikacji sprzedaży w wielu krajach europejskich, między innymi we Włoszech, Francji i Austrii. Oryginalny SUV Jeepa zdobył już ważne międzynarodowe wyróżnienia i nagrody, między innymi „Nowość Roku 2015” wg Czytelników magazynu Quattroruote; „Najlepszy SUV roku 2015" według witryny Coches.net, lidera hiszpańskich mediów samochodowych oraz "4x4 roku 2015" francuskiego magazynu "4x4 Magazine".

Wyniki handlowe i prestiżowe nagrody, które z pewnością przyczynią się do dalszego umacniania sprzedaży samochodów marki Jeep, która od pięciu lat rejestruje trend wzrostowy. W szczególności, przez ostatnie trzy lata z rzędu, marka amerykańska zarejestrowała rekordową sprzedaż ma poziomie światowym, osiągając w 2014 roku milion wyprodukowanych samochodów. Wzrost ten potwierdza się również w tych miesiącach 2015: w USA na przykład, sierpień okazał się najlepszym miesiącem w historii, a w pierwszym półroczu 2015, marka Jeep umocniła swoją pozycję marki samochodowej o najwyższym rytmie wzrostu w Europie (źródło: ACEA).

ZdjęciePierwsze urodziny Jeepa Renegade są zatem idealną okazją do świętowania siły marki, która nie przestaje zaskakiwać dzięki swojej „najczęściej nagradzanej w historii gamie SUV-ów”. Nie przypadkowo, od roku 1941 – daty założenia legendy Jeep – jej nazwa jest powszechnie uznawana za synonim samochodu terenowego. To właśnie tę chęć odkrywania i bycia pionierem odkrywamy w Jeepie Renegade, modelu, który zdobył uznanie młodszej Klienteli, tak zwanej "Millenial Generation", która zwraca szczególną uwagę na nowe technologie i nowe sposoby komunikowania.

Jeep Melfi Plant Virtual Tour
Bezpośrednio na platformie Google Maps, dzięki programowi Google Maps Business View, można przeżyć wyjątkowe doświadczenie, pozwalające odkryć zakład FCA Melfi Plant, w którym powstają wyjątkowe samochody. Aby uczynić tę podróż w „pełnym zanurzeniu”, w ciągu trzech dni sesji zdjęciowej wykonano łącznie 3.924 zdjęć. "Pozszywane" razem za pomocą specjalnego algorytmu, tworzącego wizualizację 360° w poziomie i 290° w pionie, zdjęcia tworzą 367 zdjęć panoramicznych, z których każde utworzono z 12 fotografii w wysokiej rozdzielczości.

Użytkownicy mają możliwość "zanurzenia się" w środku fabryki i poznania jej szczegółowo, wykorzystując technologię Google Street View, przechodząc przez cztery wydziały produkcji w zakładzie: tłocznia, spawalnia, lakiernia i montaż. Dodatkowo, można też dokładniej poznać poszczególne obróbki, przedstawione w siedmiu trzydziestosekundowych filmikach video. Każdy z nich opisuje dokładnie innowacyjne technologie stosowane w zakładzie w Melfi oraz wynikającą z nich wysoka jakość wykonywanych produktów.
Ciekawostka: aby zrealizować 7 filmów trwających łącznie trzy i pół minuty, wykonano 1.200 minut nagrań, na łączną ilość około 20 TB materiału video.

POLECAMY Zakład produkcyjny FCA w Melfi

Wysoce zaawansowany technologicznie, ale prosty i intuicyjny w użyciu "Jeep Melfi Plant Virtual Tour" stanowi "trasparentne" narzędzie, za pomocą którego Jeep zamierza komunikować się ze swoimi aktualnymi i potencjalnymi Klientami.
W najbliższej przyszłości narzędzie zostanie wzbogacone o nowe funkcje, które pozwolą dodatkowo przybliżyć pasjonatom tę legendarną markę.

źródło: Grupa FCA
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2857
Zdjęcia: 11038
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ograniczenia emisji CO2 na 2021 rok - kary dla producentów samochodów Ograniczenia emisji CO2 na 2021 rok - kary dla producentów samochodów
    Szanse dużych producentów działających na europejskim rynku na uniknięcie ogromnych kar za sprzedawanie zbyt wysoko emisyjnych samochodów są już nikłe. W ubiegłym roku średnie emisje większości marek wzrosły ...
    Opel Insignia z instalacją gazową LPG Opel Insignia z instalacją gazową LPG
    Opel Insignia z silnikiem 1.4 Turbo LPG ecoFLEX przystosowanym do eksploatacji na skroplonym propanie-butanie (LPG). Fabryczną instalację gazową można zamówić do każdej wersji nadwoziowej flagowego Opla, czyli sedana, ...

  •