Kamera z akumulatorem

17 Lip 2019, 21:41

Witam,
Poszukuję kamery, najlepiej przód i tył, która będzie miała opcję parkingową. Bardzo mi zależy na tym, aby zasilanie "parkingowe" było z akumulatora kamery lub z banku pamięci, aby nie trzeba było przerabiać instalacji w aucie na gwarancji.
Ma ktoś taką kamerkę godną polecenia? Cena do maks. 500-600 zł.
fredied
Obserwowany
 
Posty: 2

18 Lip 2019, 08:23

fredied napisał(a):Poszukuję kamery, najlepiej przód i tył, która będzie miała opcję parkingową.
Dzisiaj chyba wszystkie dostępne kamery/wideorejestratory mają tryb parkingowy :)
fredied napisał(a):Bardzo mi zależy na tym, aby zasilanie "parkingowe" było z akumulatora kamery lub z banku pamięci, aby nie trzeba było przerabiać instalacji w aucie na gwarancji.
Najprościej żeby uniknąć problemów można podłączyć kamerę do jakiegoś power banku a jego bezpośrednio pod gniazdo zapalniczki gdzie zasilanie jest dostępne po zapłonie. To bezpieczne rozwiązanie i nic nie trzeba przerabiać w samochodzie.
fredied napisał(a):Ma ktoś taką kamerkę godną polecenia? Cena do maks. 500-600 zł
Myślę że tu dobrym rozwiązaniem będzie kamerka Mio MiVue C380 Dual z zakupem której powinieneś zmieścić się w założonym budżecie.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

18 Lip 2019, 10:12

Ale mi chodzi o zasilanie tylko powerbank, bez użycia gniazda zapalniczki, bo jak wiadomo, zasilanie gniazda zapalniczki działa tylko przy włączonym zapłonie.
fredied
Obserwowany
 
Posty: 2

19 Lip 2019, 11:45

fredied napisał(a):Ale mi chodzi o zasilanie tylko powerbank, bez użycia gniazda zapalniczki, bo jak wiadomo, zasilanie gniazda zapalniczki działa tylko przy włączonym zapłonie
Zgadza się czyli dopóki power bank nie rozładuje się będzie kamerka działała w trybie parkingowym. Podczas jazdy za pomocą gniazdka zapalniczki power bank będzie się ładował i kamera będzie miała zasilanie, a podczas kolejnego postoju będzie korzystała z zasilania power banku.
Jak nie będziesz korzystał z zapalniczki to taki power bank będziesz musiał ładować w domu ale to już od ciebie zależy jak to rozwiążesz nie chcąc ingerować w instalację samochodową to w sumie chyba najbardziej optymalne rozwiązanie.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

16 Wrz 2019, 21:13

To zobacz sobie Mikavi PQ4 https://allegro.pl/listing?string=mikavi%20pq4. Zamiast tradycyjnych baterii Li-Ion ma wbudowany kondensator i adapter zasilania. Jak nie chcesz się bawić w obejścia, plusy po stacyjce czy power banki takie rozwiązanie powinno się sprawdzić do trybu parkingowego.
lotek33
Aktywny
 
Posty: 283
Zdjęcia: 3
Auto: vw golf 3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG