Kamerki

Kamerki

30 Sie 2017, 18:04

Siema.
Powie mi ktoś do czego są w końcu te białe kamerki na niektórych skrzyżowaniach ? Bo obsługi świateł czy co ? Nie to żebym jeździł na czerwonym. Raz na ruski rok zdarzy się wjechać na żółtym jak nie dam rady wyhamować ale za to chyba lipy nie ma ? Dzisiaj na przykład przed samymi światłami mi żółte wyleciało i musiałem zasadzić po heblach i stanąłem kawałek za linią zatrzymania ale nie opuściłem skrzyżowania, to też chyba bez lipy ? To światła to jakaś porażka. Wiem że wygląda to jakbym sr** żarem ale nie chce łapać punktów że ani tracić kasy.

P.S-Widziałem już dwa podobne tematy ale stare w czort były to nie chciałem odkopu robić.
GloBoy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 83
Zdjęcia: 2
Rejestracja: 07 Mar 2017, 19:36
Prawo jazdy od: 02 03 2017
Auto: BMW E36 316I
Silnik: M43TU 1.9 105KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Kamerki

13 Paź 2017, 10:56

Tego typu kamerki to monitoring skrzyżowań, rzadko kiedy ktoś zwraca tam uwagę na to czy najechałeś na linie czy ie, bardziej jest to zabezpieczenie na wypadek nagminnego łamania przepisów i podczas wypadków.
Laserwash
Początkujący
 
Posty: 162
Rejestracja: 18 Kwi 2013, 14:51
Auto: M3

Re: Kamerki

13 Paź 2017, 14:36

Dokładnie. To jest tylko monitoring skrzyżowania. Zakładają te kamerki na skrzyżowaniach, gdzie jest duże natężenie ruchu, a droga jest często oblegana przez np. turystów. Służy to monitoringowi natężenia ruchu. Druga funkcja tych kamer, to monitoring w razie kolizji/wypadku. Wtedy te kamery są montowane na skrzyżowaniach, gdzie dochodzi do częstych kolizji/wypadków. I Jak kierowcy nie umieją sie dogadać i wzywają policję, to policja spogląda na przebieg zdarzenia na monitoringu i wszystko jest jasne.
Natomiast monitoring przejazdu na czerwonym świetle to kamerki już mają kolor żółty, tak jak fotoradary. Przepis z tym kolorem troszkę głupawy.Nie zdradzę dlaczego :wink:
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 15244
Zdjęcia: 1184
Rejestracja: 12 Gru 2006, 14:25
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwsze elektronicznie sterowane zawieszenie Pierwsze elektronicznie sterowane zawieszenie
    TEMS – pierwsze elektronicznie sterowane zawieszenie – Toyota Soarer – luty 1983. Obecnie trudno wyobrazić sobie samochód o wysokich osiągach bez elektronicznego systemu sterowania parametrami zawieszenia. ...
    Sześć na dziesięć dużych firm chce zrezygnować z diesla Sześć na dziesięć dużych firm chce zrezygnować z diesla
    Rynek flotowy systematycznie odwraca się od technologii Diesla. Zgodnie z wynikami ankiety przeprowadzonej przez RAC Business, 62 proc. firm rozważa wycofanie ze swojego parku samochodów zasilanych olejem napędowym. ...

  •