Kamerki

Kamerki

30 Sie 2017, 19:04

Siema.
Powie mi ktoś do czego są w końcu te białe kamerki na niektórych skrzyżowaniach ? Bo obsługi świateł czy co ? Nie to żebym jeździł na czerwonym. Raz na ruski rok zdarzy się wjechać na żółtym jak nie dam rady wyhamować ale za to chyba lipy nie ma ? Dzisiaj na przykład przed samymi światłami mi żółte wyleciało i musiałem zasadzić po heblach i stanąłem kawałek za linią zatrzymania ale nie opuściłem skrzyżowania, to też chyba bez lipy ? To światła to jakaś porażka. Wiem że wygląda to jakbym sr** żarem ale nie chce łapać punktów że ani tracić kasy.

P.S-Widziałem już dwa podobne tematy ale stare w czort były to nie chciałem odkopu robić.
GloBoy
Początkujący
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 02 03 2017
Auto: BMW E36 316I
Silnik: M43TU 1.9 105KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Kamerki

13 Paź 2017, 11:56

Tego typu kamerki to monitoring skrzyżowań, rzadko kiedy ktoś zwraca tam uwagę na to czy najechałeś na linie czy ie, bardziej jest to zabezpieczenie na wypadek nagminnego łamania przepisów i podczas wypadków.
Laserwash
Początkujący

Auto: M3

Re: Kamerki

13 Paź 2017, 15:36

Dokładnie. To jest tylko monitoring skrzyżowania. Zakładają te kamerki na skrzyżowaniach, gdzie jest duże natężenie ruchu, a droga jest często oblegana przez np. turystów. Służy to monitoringowi natężenia ruchu. Druga funkcja tych kamer, to monitoring w razie kolizji/wypadku. Wtedy te kamery są montowane na skrzyżowaniach, gdzie dochodzi do częstych kolizji/wypadków. I Jak kierowcy nie umieją sie dogadać i wzywają policję, to policja spogląda na przebieg zdarzenia na monitoringu i wszystko jest jasne.
Natomiast monitoring przejazdu na czerwonym świetle to kamerki już mają kolor żółty, tak jak fotoradary. Przepis z tym kolorem troszkę głupawy.Nie zdradzę dlaczego :wink:
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Filtry powietrza i wszystko co musisz o nich wiedzieć Filtry powietrza i wszystko co musisz o nich wiedzieć
    Filtry powietrza stają się coraz bardziej popularne i można je stosować nie tylko w samochodach czy specjalistycznych pomieszczeniach, ale nawet w domu. Różne rodzaje takich filtrów mogą być montowane w przeróżnych ...
    Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca
    Tegoroczny Rajd Finlandii wygrał niespodziewanie młody fiński kierowca Esapekka Lappi, zdobywając najwyższe miejsce na podium dla zespołu Toyota GAZOO Racing. To jednak nie przypadek – mimo zaledwie 26 lat, młody Fin ...

•