Kamper - inwestycja, podróż, przygoda, niezależność

Kamper - inwestycja, podróż, przygoda, niezależność

26 Sty 2015, 15:23

Witam Kamperowiczów w 2015
Chciałem trochę zamieszać i udowodnić niedowiarkom ,że kamper może być pojazdem dla wszystkich.
Ile razy słyszałem drugi pojazd w rodzinie i więcej czasu na płatnym parkingu niż w trasie kogo na to stać.
Jest nas już ponad 180 camping caristes!
Pozdrawiam :ok:
slawekwlazlo
Obserwowany

Prawo jazdy od: 02 12 1977
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Kamper Plasy HP 74
Silnik: 2,2 TDI 130 km
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: Kamper - inwestycja , podróż , przygoda , niezależność

19 Cze 2015, 09:00

człowieku nawet nie wiesz jak marzy mi się kamper! takie podróże i całkowita niezależność. niestety muszę się z liczyć z kosztami, a póki co z nimi krucho...
Cynober
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 05 1980
Auto: Toyota Corolla

Re: Kamper - inwestycja , podróż , przygoda , niezależność

19 Cze 2015, 12:39

Panowie, ale mówiąc szczerze - gdzie wy je trzymacie? Macie mega garaż czy coś wynajmujecie?
KasiaMikina
Początkujący

Prawo jazdy od: 19 03 1982
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Volvo V40
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 1999

Re: Kamper - inwestycja, podróż, przygoda, niezależność

19 Wrz 2016, 09:17

Zawsze można postawić na camper wynajem. To same plusy.

Dlaczego camper? - Bo możesz zobaczyć więcej w czasie jednych wakacji. Nie musisz się ciągle przepakowywać i nie zależy Ci aż tak bardzo na ładnej pogodzie. Poza tym pozwala przeżyć nową przygodę. Jest w nim wygodnie, nie przemoknie nawet przy długotrwałych opadach i pozwala na spontaniczne zwiedzanie, bo nie musisz rezerwować wcześniej pola. Jakieś miejsce zawsze się znajdzie.

Gdzie jechać? - Gdziekolwiek. Przede wszystkim nie musisz wybierać jednego miejsca. Wystarczy, że określisz rejon, po którym chcesz podróżować. Każdy ma swoje zalety i dużo zależy chociażby od tego w jakim stylu wolisz odpoczywać. Czy marzysz o wylegiwaniu się na plaży, czy wolisz zwiedzać, a może jedno i drugie? Też nie ma problemu. Południe Europy świetnie się nada jeżeli chcesz się wygrzać i pozwiedzać zabytkowe i klimatyczne miasta. Skandynawia z kolei to kierunek dla ludzi pragnących kontaktu z przyrodą i podziwiania przepięknych widoków. Bez względu na to jaki kierunek wybierzesz z kamperem wakacje Ci się udadzą. Campery są na wynajem bądź też można je kupić.

Ja w te wakacje też wynająłem campera i bardzo dobrze to wspominam....
brajan
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 11 2002
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Toyota aygo
Silnik: 1,2
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2006

07 Gru 2016, 15:01

A może się ktoś wypowiedzieć na temat kosztów utrzymania takiego kampera?
kierato2
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 27 01 2009
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Nie mam

22 Cze 2017, 09:57

Też jestem ciekawa ile kosztuje utrzymanie i w jakiej cenie można kupić kamper, który nadawałby się na dłuższe wycieczki, ale po Polsce...
sprężarka do klimatyzacji i nie tylko na autos.com.pl
AnnaS
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 09 11 2000
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Iveco EuroTech
Typ: Inny
Rok produkcji: 1994
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

XV Moto-Piknik Olsztyn Dajtki 2009 / relacja XV Moto-Piknik Olsztyn Dajtki 2009 / relacja
    9 sierpnia na lotnisku Dajtki w Olsztynie odbył się XV Moto-Piknik. Pomimo tego, że piknik trwał tylko jeden dzień, nie zabrakło na nim atrakcji. Oprócz największych imprez jak Eliminacje Mistrzostw Polski Car Audio ...
    Gruntownie zmodernizowana Skoda Octavia Gruntownie zmodernizowana Skoda Octavia
    Udoskonalona Škoda Octavia opuszcza już centralne zakłady marki w Mlada Boleslav. Dzięki przeprojektowanej przedniej i tylnej części nadwozia oraz najnowocześniejszym rozwiązaniom z zakresu asystentów prowadzenia, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Hyundai i20, kierownica multifunkcyjna, wnętrze
      MTL - Autosalon
      Spotkanie 4x4 Buków
      Seat Toledo Concept 2012, 2