Kamper - inwestycja, podróż, przygoda, niezależność

Kamper - inwestycja, podróż, przygoda, niezależność

26 Sty 2015, 14:23

Witam Kamperowiczów w 2015
Chciałem trochę zamieszać i udowodnić niedowiarkom ,że kamper może być pojazdem dla wszystkich.
Ile razy słyszałem drugi pojazd w rodzinie i więcej czasu na płatnym parkingu niż w trasie kogo na to stać.
Jest nas już ponad 180 camping caristes!
Pozdrawiam :ok:
slawekwlazlo
Obserwowany

Prawo jazdy od: 02 12 1977
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Kamper Plasy HP 74
Silnik: 2,2 TDI 130 km
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: Kamper - inwestycja , podróż , przygoda , niezależność

19 Cze 2015, 08:00

człowieku nawet nie wiesz jak marzy mi się kamper! takie podróże i całkowita niezależność. niestety muszę się z liczyć z kosztami, a póki co z nimi krucho...
Cynober
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 05 1980
Auto: Toyota Corolla

Re: Kamper - inwestycja , podróż , przygoda , niezależność

19 Cze 2015, 11:39

Panowie, ale mówiąc szczerze - gdzie wy je trzymacie? Macie mega garaż czy coś wynajmujecie?
KasiaMikina
Początkujący

Prawo jazdy od: 19 03 1982
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Volvo V40
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 1999

Re: Kamper - inwestycja, podróż, przygoda, niezależność

19 Wrz 2016, 08:17

Zawsze można postawić na camper wynajem. To same plusy.

Dlaczego camper? - Bo możesz zobaczyć więcej w czasie jednych wakacji. Nie musisz się ciągle przepakowywać i nie zależy Ci aż tak bardzo na ładnej pogodzie. Poza tym pozwala przeżyć nową przygodę. Jest w nim wygodnie, nie przemoknie nawet przy długotrwałych opadach i pozwala na spontaniczne zwiedzanie, bo nie musisz rezerwować wcześniej pola. Jakieś miejsce zawsze się znajdzie.

Gdzie jechać? - Gdziekolwiek. Przede wszystkim nie musisz wybierać jednego miejsca. Wystarczy, że określisz rejon, po którym chcesz podróżować. Każdy ma swoje zalety i dużo zależy chociażby od tego w jakim stylu wolisz odpoczywać. Czy marzysz o wylegiwaniu się na plaży, czy wolisz zwiedzać, a może jedno i drugie? Też nie ma problemu. Południe Europy świetnie się nada jeżeli chcesz się wygrzać i pozwiedzać zabytkowe i klimatyczne miasta. Skandynawia z kolei to kierunek dla ludzi pragnących kontaktu z przyrodą i podziwiania przepięknych widoków. Bez względu na to jaki kierunek wybierzesz z kamperem wakacje Ci się udadzą. Campery są na wynajem bądź też można je kupić.

Ja w te wakacje też wynająłem campera i bardzo dobrze to wspominam....
brajan
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 11 2002
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Toyota aygo
Silnik: 1,2
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2006

07 Gru 2016, 14:01

A może się ktoś wypowiedzieć na temat kosztów utrzymania takiego kampera?
kierato2
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 27 01 2009
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Nie mam

22 Cze 2017, 08:57

Też jestem ciekawa ile kosztuje utrzymanie i w jakiej cenie można kupić kamper, który nadawałby się na dłuższe wycieczki, ale po Polsce...
AnnaS
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 09 11 2000
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Iveco EuroTech
Typ: Inny
Rok produkcji: 1994
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Światowa premiera Golfa GTI Światowa premiera Golfa GTI
    W halach targowych nad Jeziorem Genewskim Volkswagen prezentuje – obok Golfa GTD – także seryjną wersję nowego Golfa GTI. W nadwoziu na bazie Golfa VII można zauważyć liczne elementy stylistyczne typowe dla GTI, ...
    Auto Moto Show - Skaryszew 2011 / relacja Auto Moto Show - Skaryszew 2011 / relacja
    Impreza Auto Moto Show w Skaryszewie już za nami! Gorący i pełen wysokiego ciśnienia dźwięku weekend minął nam szybko i również w tym roku okazał się dużym sukcesem. W sobotę można było zobaczyć przymiarki do konkurencji ...

• Re: Kamper - inwestycja, podróż, przygoda, niezależność

03 Lip 2017, 19:19

AnnaS napisał(a):Też jestem ciekawa ile kosztuje utrzymanie i w jakiej cenie można kupić kamper, który nadawałby się na dłuższe wycieczki, ale po Polsce...
    Utrzymanie kampera nie musi być drogie jeżeli kupimy takie auto w całkiem niezłym stanie to zostaną nam podstawowe naprawy eksploatacyjne. Wnętrze można czyścić we własnym zakresie i ponosić koszty tylko na kosmetyki zużywane do tego celu.
    Jeżeli masz swój teren na którym będzie parkował taki kamper przez większość czasu w roku kiedy nie będzie nam potrzebny odpadają koszty parkingu, zostają OC i przeglądy.
    Co do zakupu wszystko zależy od od tego w jakim będzie stanie no i roku produkcji na który tu się mniej patrzy. Myślę że najtańsze egzemplarze w miarę utrzymane będą w cenie od 25tyś. zł.
    Kacper
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy od: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 1999

• Warto przeczytać