Karta pojazdu ??

20 Paź 2007, 19:49

Witam wszystkich nie wiedziałem za bardzo gdzie zamieścić ten watek to wżyciem go tu :-)

Proszę mi powiedzieć jak to jest z tymi kartami pojazdu kupiłem samochód sprowadzany z Niemiec, który został zarejestrowany w kraju w dowodzie mam wpisane pierwsza rejestracja w kraju 2005-07-28 ( dowód jest ten nowy niebiesko żółty ze znaczkiem uni ) ale nie mam do niego karty pojazdu :-// tej bordowej książeczki i teraz nie wiem czy jest ona wymagana do przerejestrowania pojazdu ? czy nie ? w dowodzie mam adnotacje nr karty pojazdu AAAXXXX... wiec karta została chyba wydana lecz ja jej nie mam :- /
porter_1983
Nowicjusz
 
Posty: 1

22 Paź 2007, 08:28

Trzeba sprobowac podpytac poprzedniego wlasciciela co stalo sie z ksiazką...
Bo napewno zostala wydana skoro jest wpis w Dowodzie Rej.
Tablice Rejestracyjne - wpisz numer i sprawdź skąd pochodzi auto.
Michał
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 483
Zdjęcia: 7
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki

29 Lis 2009, 20:28

Musi ci ją dać poprzedni własciciel bo bez niej nie przerejestrujesz auta na siebie.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

30 Lis 2009, 13:32

Archeolog?
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

30 Lis 2009, 22:24

jeżeli poprzedni właściciel jej nie znajdzie to idziesz do urzędu komunikacji gdzie był ostatnio zarejestrowany samochód (ten który wydał dowód rejestracyjny) i występujesz o wydanie zaświadczenia o karcie pojazdu.
Będziesz musiał oświadczyć co się stało z kartą - że ją zgubiłeś lub musi to zrobić poprzedni właściciel.
Zabierz ze sobą:
- umowę kupna,
- OC
- dowód rejestracyjny
- dowód osobisty

Jak Ty będziesz zgłaszał zgubienie to poprzedni właściciel musi zgłosić sprzedaż czyli informację do WK, że sprzedał pojazd Tobie.

Z zaświadczeniem o karcie idziesz do swojego urzędu i rejestrujesz pojazd przy okazji dostaniesz wtórnik karty pojazdu


pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najpopularniejsze marki premium w Stanach Zjednoczonych
    Wiemy już, którzy producenci z segmentu premium cieszyli się największym uznaniem Amerykanów w trudnym 2020 roku. Rywalizacja w czołówce była bardzo zacięta, a różnice w sprzedaży okazały się minimalne. ...