Kasacja i wyrejestrowanie auta przy braku OC

Kasacja i wyrejestrowanie auta przy braku OC

27 Gru 2017, 10:38

Witam, mam na stanie grata za który od jakiegoś czasu nie jest płacone OC. Oczywiście zdaję sobie sprawę z konsekwencji i wysokości kar za taką sytuację. Chciałbym go zezłomować i jak już się dowiedziałem w Wydziale Komunikacji kasacja i wyrejestrowanie jest możliwe bez okazania ważnej polisy OC. W takim przypadku Wydział przekaże stosowną informację o braku OC do UFG.
Całą operację zezłomowania planuję przeprowadzić w taki sposób że jutro kasacja na złomie a w piątek 29 grudnia wyrejestrowanie w Wydziale Komunikacji. 29 grudnia jest ostatnim dniem roboczym w roku. Czyli ewentualna kara za brak OC zostanie wystawiona już w 2018 roku. O ile dobrze zrozumiałem to UFG ma prawo wystawić karę tylko za brak OC w danym roku kalendarzowym a auto zostanie wyrejestrowane jeszcze w 2017 roku. Dajcie proszę znać czy jest nadzieja że tak to właśnie zadziała czy jednak kara będzie do zapłacenia?
zigo
Obserwowany

Prawo jazdy od: 12 02 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Toyota Avensis
Silnik: 2.2 D-CAT 177KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

Re: Kasacja i wyrejestrowanie auta przy braku OC

27 Gru 2017, 11:24

Ja miałem 3 lata auto bez OC i postanowałem go skasować. Dostałem 3.5tys kary. Było to 2 lata temu. Wiec jak widzisz nie ma znaczenia w ktorym roku wyrejestrujesz auto (chyba że coś się zmieniło).
Sory za brak polskich znakow ale mam Francuski komputer.

Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jeep Grand Cherokee WG
Silnik: 4.0
Paliwo: Benzyna

Re: Kasacja i wyrejestrowanie auta przy braku OC

27 Gru 2017, 22:09

Nie jest ważne, ile lat nie płacisz OC. Obojętnie, czy nie płacisz rok, czy 10 lat, kara jest tylko jedna, określana co roku na nowo. Za brak OC powyżej 14 dni w roku 2017 kara jest ustalona na 4 tys zł. Należy zwrócić uwagę, że kara jest za brak OC powyżej 14 dni. A więc nie ważne czy 15 dni, czy 700 dni. Kara to 4 tyś zł. Oczywiście dotyczy to samochodu osobowego, bo dla innych pojazdów kary są inne.
Wysokość kar i zasady ich nakładania można bezproblemowo znależć na stronie UFG.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Na co zwrócić uwagę przy zakupie terenówki Na co zwrócić uwagę przy zakupie terenówki
    W terenówkach najważniejsze są rama, zawieszenie, napędy i silnik. Buda ma mniejsze znaczenie. Sprawdź jak samochód odpala na zimno, jaki dymek idzie z rury wydechowej i ile go jest. Po kilku sekundach dymienia ...
    Nie wpadnij w dziurę Nie wpadnij w dziurę
    Zima powoli ustaje, a wraz z wyższymi temperaturami i topniejącym śniegiem na drogach pokazują się dziury. Jazda po takiej ulicy wymaga od kierowcy sporo cierpliwości i umiejętności. Zwłaszcza, że nieumiejętne pokonywanie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Moto Piknik Olsztyn 2012
      1/4 mili Bemowo
      Ciężarówki Mitsubishi Fuso
      SEAT Ibiza Ecomotive