Kaskadowy pomiar prędkości

Kaskadowy pomiar prędkości

26 Paź 2018, 08:25

Dzisiaj rusza kaskadowy pomiar prędkości poinformowała o tym tym Drogówka. Tym razem jak się już domyślacie jest to związane z ostatnim weekendem przed dniem "Wszystkich Świętych".

Jak wygląda taki kaskadowy pomiar prędkości? Jak już sama nazwa mówi jest to kaskada czyli kilka takich samych lub podobnych miejsc w niedużej odległości. Chodzi tu o ustawienie kilku partoli w niewielkich odległościach na jednej drodze.

Dlaczego akurat partole kaskadowe? Jak sami pewnie obserwujecie na drogach panuje tendencja na której opiera się spora część kierowców i po minięciu patrolu Policji przyspieszają oni przekraczając znacznie dozwoloną prędkość. W przypadku kaskadowych kontroli taki kierowca może być ukarany kilkukrotnie na jednym odcinku drogi.

KGP poinformowała, że nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców przekraczających dozwoloną prędkość i tym razem na to wykroczenie jest położony główny nacisk.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6789
Zdjęcia: 3346
Rejestracja: 19 Maj 2006, 22:41
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jedź swoim torem i trzymaj się właściwego pasa Jedź swoim torem i trzymaj się właściwego pasa
    Niebezpieczne zjeżdżanie samochodów na sąsiedni pas ruchu, zwłaszcza na zakrętach oraz przekraczanie linii wyznaczającej granice toru jazdy to tylko niektóre z bardzo niebezpiecznych nawyków kierowców, ...
    Wywiad z Adamem Małyszem - I rajdowym Mistrzem Polski Wywiad z Adamem Małyszem - I rajdowym Mistrzem Polski
    37. miejsce w Dakarze 2012 na Mitsubishi Pajero, Puchar Polski i Mistrzostwo Polski w Mitsubishi L200 - ten sezon wydaje się niezwykle udany? Udany to mało powiedziane - jestem szczęśliwy, że wszystko nam się tak dobrze układało, ...

  •