Kia Carens 2008 - Przekaźnik/Bezpiecznik robi zwarcie

Kia Carens 2008 - Przekaźnik/Bezpiecznik robi zwarcie

02 Paź 2015, 21:57

Witam,

Moja Kia Carens 2.0 Benzyna 2008 rok ok 4 miesiące temu miała taki kłopot iż jeden z przekaźników, dokładnie ten od wysokich obrotów wentylatora chłodnicy robił zwarcie i przy próbie odpalenia samochodu był tylko zgrzyt i na chwile samochód odcinał całkowicie zasilanie, kiedy wyjąłem ten przekaźnik samochód odpalił normalnie, wymieniłem go na nowy i wszystko było Ok.

Aż do dziś... Dziś ten sam kłopot lecz teraz jest to inny przekaźnik/bezpiecznik, przy próbie włączenia mam zgrzyt i brak prądu przez kilka minut. Wyjąłem kilka przekaźników i bezpieczników po kolei ale nie trafiłem w ten uszkodzony a nie chce wyjąć przypadkiem jakiegoś którego brak może uszkodzić samochód.

Proszę o informacje którego na pewno nie mogę wyjąć przy próbie odpalenia aby nic nie spalić, a które mogę wyjmować i próbować :)

Ogólnie to chyba będę musiał wybrać się do elektryka aby zobaczył dlaczego tak często przepala się przekaźnik....

Załączam foto bezpieczników.
krzys7
Początkujący

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 06 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Kia Carens
Silnik: 2.0 144KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    Bezpieczne podróże na rodzinne wakacje Bezpieczne podróże na rodzinne wakacje
    Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim czas wakacyjnych wyjazdów z rodziną. Wielogodzinna podróż samochodem może być trudna zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Co można zrobić, żeby ...

•