Kia Ceed 2 - led reflektor przód jak naprawić?

06 Gru 2017, 11:04

Trafiła do mnie uszkodzona elektronika LED nowego typu do Kia Ceed II.
Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle.
Naprawa oświetlenia samochodów osobowych.
Regeneracja reflektorów i przetwornic LED, XENON.
edio
Nowicjusz
 
Posty: 24
Zdjęcia: 2
Auto: BMW 3 E90
Silnik: R6 2,5L 218KM

06 Gru 2017, 14:50

edio napisał(a):Trafiła do mnie uszkodzona elektronika LED nowego typu do Kia Ceed II
Czyli co? Nic nie poprawili? Tylko wygląd lampy?
Tam chyba miały być też inne diody LED do świateł dziennych.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

07 Gru 2017, 08:42

Poprawili na pewno ponieważ elektronika nowego typu ma zupełnie inną konstrukcję. Na pierwszy rzut oka widać, że powinno toto być mniej awaryjne. Może nie będzie seryjnego padania przetwornic. Co do samych ledów w sensie diod LED to one się nie psują nawet w lampach starego typu. Zawsze pada przetwornica sterującą poziomem jasności. Nawet, jeżeli świeci tylko połowa listwy, to jest to wina przetwornicy.
Naprawa oświetlenia samochodów osobowych.
Regeneracja reflektorów i przetwornic LED, XENON.
edio
Nowicjusz
 
Posty: 24
Zdjęcia: 2
Auto: BMW 3 E90
Silnik: R6 2,5L 218KM

07 Gru 2017, 11:59

edio napisał(a):Co do samych ledów w sensie diod LED to one się nie psują nawet w lampach starego typu. Zawsze pada przetwornica sterującą poziomem jasności
Czyli jak rozmawiałem z przedstawicielem w salonie Kii jakiś rok temu to powiedział o innych ledach, a pewnie chodziło o te właśnie przetwornice :)
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

26 Lut 2018, 22:04

Witam,

A co w sytuacji jak padna oba ledy - chodzi o swiatla pozycyjne. Poprostu nie mamy ich?
kezik
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 18 10 1982
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Kia Ceed
Silnik: 1,6 CRDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

04 Mar 2018, 12:21

Witam wszystkich... jedna lampa led świeci o połowę słabiej, czyli to jest ten problem gdzie będzie trzeba wyciągać płytkę i naprawić ?
Druga sprawa czy ktoś naprawiał już swoją lampę czyli dawał komuś do robienia by wyciągnąć płytkę. Pytanie czy lampa nie zaczęła po jakimś czasie parować itd. ponieważ już nie jest szczelna ?
kaandrzej
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 20 07 2004
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: KIA CEED
Silnik: 1.6 GDI
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Honda HR-V - kompaktowy SUV
    Consumer Reports przetestował kompaktowego SUV-a Hondy z niedostępnym w Polsce benzynowym silnikiem 1,8 l. Tak skonfigurowane auto uzyskało średni wynik 29 mpg. W miejskich warunkach było to 20 mpg, zaś na szybkiej trasie ...

20 Maj 2018, 20:29

witam, czy może mi ktoś podpowiedzieć w jaki sposób demontuje się lampę w Kia cee'd 2? Jak ten temat najlepiej ugryźć? :ok:
gorzu
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 09 02 2005
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.6 8V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

04 Cze 2018, 09:58

gorzu napisał(a):czy może mi ktoś podpowiedzieć w jaki sposób demontuje się lampę w Kia cee'd 2? Jak ten temat najlepiej ugryźć?
Próbowałeś ją odkręcić? Tam chyba jak odkręcisz wszystkie mocowania trzeba ją cofnąć i później lekko przekręcając powinna wyjść bez rozbierania dodatkowych elementów.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

13 Cze 2018, 18:04

Nic nie cofamy, nic nie kręcimy. Należy postępować jak poniżej.

Trzeba odkręcić po jednym wkręcie w przednich nadkolach (na wysokości łączenia błotnika i zderzaka). Następnie należy odkręcić cztery plastikowe śruby mocujące cały plastikowy przód do belki, na której jest zamek od pokrywy silnika. Wyjąć plastikowe śruby i ich gniazda. Następnie podważyć tę górną część aby cztery mocowania wyskoczyły z górnej belki. Potem powrócić do nadkola tam gdzie była śruba, w miejscu połączenia blłotnik-zderzak chwycić zderzak wsuwając palce pod nadkole i energicznie szarpnąć do siebie, żeby plastik wyskoczył z zatrzasków przymocowanych do błotnika. Zrobić to samo z drugiej strony. Kolejne zatrzaski trzymające zderzak są poniżej lampy. Szarpnąć energicznie do przodu. Powtórzyć z drugiej strony. Zderzak ma jakby pochylić się do przodu. Teraz odpiąć złącze elektryczne lampy i odkręcić dwie śruby 10 i jedną 12. Na lewej lampie trzeba odkręcić jeszcze jeden element przykręcony na dwa wkręty krzyżakowe. I TERAZ UWAGA BO MOŻNA USZKODZIĆ LAMPĘ!!! Lampa siedzi w dwóch zatrzaskach pod nią. Należy użyć dźwigni z kawałka solidnej listwy drewnianej. Wkładamy listwę z tyłu lampy, pomiędzy lampę i metalowe nadkole. Jedną ręką dociskamy do dołu tył lampy (tam gdzie śruba 12). Drugą ręką energicznym ruchem używamy dźwigni i popychamy lampę do przodu. Poczujesz gdy wyskoczy z zatrzasków. Teraz trzeba jeszcze nieco odchylić plastik zderzaka/ atrapy i lekko pokombinować, żeby wyjąć lampę.
Naprawa oświetlenia samochodów osobowych.
Regeneracja reflektorów i przetwornic LED, XENON.
edio
Nowicjusz
 
Posty: 24
Zdjęcia: 2
Auto: BMW 3 E90
Silnik: R6 2,5L 218KM

15 Sie 2018, 12:49

A nie lepiej oddać auto w ręce profesjonalistów?
mechelektro
Nowicjusz
 
Posty: 18

15 Sie 2018, 20:40

Oczywiście, że można. Jednak niektórzy chętnie sami sobie naprawią uszkodzoną lampę jeśli otrzymają odrobinę pomocy.
Nie wniosłeś nawet odrobiny merytoryki do tematu.
Zarejestrowałeś się dziś na forum i w ciągu pół godziny napisałeś 28 postów reklamujących rzeczoną firmę. Sorki, lecz w związku z tym w moim przekonaniu jesteś niewiarygodny.
Naprawa oświetlenia samochodów osobowych.
Regeneracja reflektorów i przetwornic LED, XENON.
edio
Nowicjusz
 
Posty: 24
Zdjęcia: 2
Auto: BMW 3 E90
Silnik: R6 2,5L 218KM

14 Paź 2018, 15:42

Po przeczytaniu wątku kupiłem regenerowaną przetwornicę i wymieniłem sposobem opisanym wyżej. Gdyby ktoś się zastanawiał nad samodzielną naprawą to zachęcam naprawdę nie jest to trudne. Zrobiłem z tego krótką relację bo co innego przeczytać a co innego zobaczyć.

W moim przypadku uszkodzenie objawiało się miganiem pełną mocą ledów na włączonych światłach mijania podczas gdy powinny świecić z mniejszą mocą. W pozycji świateł wyłączonych gdy ledy mają świecić pełną mocą wszystko jest ok.

Kupowanie nowej części (lampy), jeśli da się naprawić starą, nie jest w moim stylu – więc do roboty:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Na filmie pokazano jak wymienić uszkodzoną przetwornice świateł do jazdy dziennej LED DRL w reflektorze przednim w samochodzie KIA CEE’D JD z 2014 roku (na przykładzie lewej lampy).

Niestety na filmie wystąpił efekt stroboskopowy czego efektem jest że ledy świecące światłem ciągłym migają ale gwarantuje że naprawa jest skuteczna.

Poza przetwornicą (ja kupiłem na popularny portalu aukcyjnym) potrzebne będą:
• wkrętarka / wiertarka,
• wiertła Ø8 i Ø3,
• wkrętak krzyżowy PH2, wkrętak krzyżowy precyzyjny (żeby zmieścił się w otworze Ø3), wkrętak płaski precyzyjny,
• pęseta zagięta,
• klucze nasadowe 8, 10 oraz 12.

Czas pracy około godziny.
Trudność wykonania: łatwe.

Więc do roboty:
1. Odkręcamy i wyciągamy 4 dwuczęściowe plastikowe spinki znajdujące się na górze zderzaka.
2. Odkręcamy 2 wkręty w nadkolach (po jednym na każdą stronę).
3. Wyciągamy zderzak z zaczepów – ciągniemy do siebie zdecydowanym ruchem uważając by nie urwać zaczepów.
4. Teraz zderzak jest poluzowany, można go zdemontować całkowicie odkręcając go od osłony silnika ale nie jest to konieczne.
5. Odpinamy wtyczkę od lampy.
6. Odkręcamy śruby mocujące gniazdo diagnostyczne od lampy 2x10
7. Odkręcamy śruby mocujące lampę 2x10 i 1x12
8. Teraz łapiąc lampę od tyłu ciągniemy ją zdecydowanym ruchem do przodu powodując zwolnienie dwóch zaczepów znajdujących się od spodu lamy (zaczepy są w kształcie litery „L”).
9. Kładziemy lampę na jej górnej stronie, wiercimy otwory Ø8 i Ø3 w miejscach jak na filmie.
10. Odkręcamy plastikową okrągłą zaślepkę pod którą jest wtyczka – rozłączamy.
11. Przez otwór Ø8 przy pomocy płaskiego wkrętaka precyzyjnego odpinamy wtyczkę (lewa strona przetwornicy)
12. Również przez otwór Ø8 odkręcamy wkręt mocujący przetwornicę uważając przy jego wyciąganiu aby nie wpadł do środka.
13. Przez otwór Ø3 wprowadzamy wkrętak precyzyjny a przez otwór zaślepki pęsetę zagiętą którą przytrzymujemy i wyciągamy wkręt.
14. Odkręcamy zaślepkę żarówki H7 i tędy manipulując wyciągamy przetwornicę z kabelkiem – ja pomogłem sobie zagiętym drutem.
15. W kolejności odwrotnej umieszczamy sprawną przetwornicę – wymaga trochę cierpliwości :).
16. Po przykręceniu przetwornicy otwór Ø8 zaślepiamy gumowym korkiem (ja miałem w zestawie z przetwornicą) a otwór Ø3 zabezpieczamy silikonem (ja użyłem WURTH Super silikon RTV).
17. Montaż lampy i zderzaka w kolejności odwrotnej.
majsterB
Obserwowany
 
Posty: 1

14 Paź 2018, 17:21

Witam.
Widzę że temat aż się gotuje,nie polecam rozklejania lamp itp,potem parują i jest wielki płacz.
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 453
Zdjęcia: 64
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

14 Paź 2018, 17:37

edio tak z ciekawości jakiej stacji lutowniczej używasz?? bardzo obszernie się wypowiedziałeś jestem naprawdę pod wrażeniem.
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 453
Zdjęcia: 64
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

15 Paź 2018, 07:38

"majsterB"
Świetna relacja :ok: . Polecam jednak użycie dźwigni do wypięcia lampy z uchwytów, może to być nawet trzonek od młotka.

"mobileIS"
Mój warsztat do lutowania to stacja WDS520, podgrzewacz WDS200 oraz dwie lutownice BAKON 950D z całą gamą grotów.
Naprawa oświetlenia samochodów osobowych.
Regeneracja reflektorów i przetwornic LED, XENON.
edio
Nowicjusz
 
Posty: 24
Zdjęcia: 2
Auto: BMW 3 E90
Silnik: R6 2,5L 218KM