Kia Ceed - nawiew ciągle dmucha gorącym powietrzem

Re: Kia Ceed - nawiew ciągle dmucha gorącym powietrzem

29 Lis 2019, 00:04

tej krzywki która jest w plastiku , samej nie mogłem siłą przestawić, była nie do ruszenia. NIE wiem jak powinna sie ona włąsciwie zachowywać
Domanck
Nowicjusz

29 Lis 2019, 10:44

Domanck napisał(a):ej krzywki która jest w plastiku , samej nie mogłem siłą przestawić, była nie do ruszenia. NIE wiem jak powinna sie ona włąsciwie zachowywać
Chodzi ci o ten biały plastik który wychodzi z osłony i odpowiada za zmianę położenia klapy?
Zobacz na zdjęciu zaznaczyłem i daj znać czy o tym mowa.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Moim zdaniem jeżeli o to chodzi to nie powinno ciężko chodzić bo jeżeli tak jest to problem może być wewnątrz układu z samą klapą mieszacza.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 68
Auto: Nie mam

29 Lis 2019, 14:19

tak z tą częścią, nie mogłem jej siłą (taką aby nic nie połamać) przestawić .
jak sie do tego zabrać? czy wystarczy wymienić tą krzywkę?
czy coś w środku jest do wymiany.
NIGDZIE o tym nie jest napisane .
Domanck
Nowicjusz

29 Lis 2019, 16:08

Próbowałeś tam zajrzeć przez ten otwór z lewej wyżej co go widać na zdjęciu. To jesz klapa mieszacza powietrza więc tam ona raczej nie powinna mieć żadnych blokad i przekręcać się w jedną do oporu do zamknięcia i w druga do oporu do otworzenia ciepłego nawiewu.

Przez to ze chodzi z wielkim oporem lub coś ją blokuje silniczek może wadliwie działać tak jak to wygląda na filmiku który dodałeś.

Jak byś miał kamerkę endoskopową można by było tam zajrzeć i zobaczyć czy nic jej nie blokuje.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 68
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi i klub FC Bayern Monachium wspólnie zmierzają w przyszłość Audi i klub FC Bayern Monachium wspólnie zmierzają w przyszłość
    Audi i FC Bayern Monachium wspólnie zmierzają ku przyszłości. Obydwie marki premium już od roku 2002 tworzą mocny zespół. Teraz przedłużyły oraz rozszerzyły istotę swojej współpracy do roku 2029. Audi ...
    NISSAN NV200 LONDON TAXI NISSAN NV200 LONDON TAXI
    Nissan przedstawił śmiałą, przyszłościową wizję londyńskiej taksówki - model NV200 London Taxi - skierowaną do 300 tysięcy codziennych użytkowników tego środka transportu. NV200 London Taxi emituje zdecydowaniem ...

•