KIA CEED problem z długimi trasami

[KIA CEED] problem z długimi trasami

25 Wrz 2007, 12:30

Może ktos mi pomoże, w warsztacie nie potrafią. Jak jeżdżę w krótkie trasy ( po Warszawie) nic sie nie dzieje, natomias długa trasa - powyżej 150 km , najpierw wysiada mi radio, a po dwóch dniach akumulator. Po odpaleniu samochodu z kabli wszystko jest ok. znowu krótkie trasy nic się nie dzieje , kolejna długa znowu to samo. Czy komuś się zdażyło???? :(
Elwcia
BROMBA
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
  • Re: [KIA CEED] problem z długimi trasami

25 Wrz 2007, 20:58

Zmierz napięcie łądowania.Nie powinno przekraczać 14,5V max przy obrotach około 2000.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

Re: [KIA CEED] problem z długimi trasami

26 Wrz 2007, 08:44

To chyba nowe auto ? 8)
    Już wiem dlaczego daja gwarancje aż na 7 lat :wink:
    A powaznie , kolega ma racje , to moze być problem z ladowaniem akumulatora , jezdzac krotkie odcinki nie zdzarzasz rozladowac go radiem , siwatełkami i co tam jeszcze masz - na trasie po ok 150 km jak piszesz moze brakowac juz mocy :roll:
    wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
    turbojajko
    Początkujący
    Awatar użytkownika

26 Wrz 2007, 09:22

Kurcze, akumulator sprawdzałam, ładowanie jest idealne.
    Jakieś inne pomysły?
    Elwcia
    BROMBA
    Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

26 Wrz 2007, 22:46

W tym układzie problem jest raczej z radiem.Sprawdz pobór prądu z akumulatora przy wyłączonym silniku.Nie powinien przekaraczać 0,02A.Spotkałem się z radyjkami,które przy wyłączonym zasilaniu,ale podłączonym podtrzymaniu pobierały ponad 300mA.Sprawdz też ile radyjko pobiera prądu podczas swojej pracy i ile pobierać powinno.Być może pobiera za dużo.Ostatnio miałem gościa,któremu przez radio spaliła się cała wiązka przewodów stacyjki wraz ze stacyjką i wiązką włącznika świateł.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

27 Wrz 2007, 22:13

Co ty chcesz od biednego samochodu , przecież to KIA A pisząc długie trasy miałem na myślii minimum 500 km :wink: A poważnie to "MotoAlbercik ma racje że jest za duża upływność prądu , jakieś użądzenie (np. radio) zabiera za dużo prądu .Możliwość że masz za dużej mocy żarówki.
    cichys
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna? Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna?
    Każdy właściciel samochodu chcę przedłużyć okres cieszenia się nowym i pięknym autem tak długo, jak to możliwe, dlatego stara się chronić go przed uszkodzeniami. W tym celu robi przeglądy techniczne, stosuje drogie oleje ...
    Pirelli powraca do produkcji opon krzyżowych (diagonalnych) Pirelli powraca do produkcji opon krzyżowych (diagonalnych)
    Po przeszło 50 latach ciągłej produkcji opon radialnych, Pirelli powraca do produkcji tradycyjnych opon krzyżowych (diagonalnych). Nowa odsłona kultowych opon skierowana jest do miłośników klasycznych samochodów, ...

• Re: [KIA CEED] problem z długimi trasami

28 Wrz 2007, 23:14

za dużej mocy zarówki to raczej myśle ze nie.w nowym aucie nie powinno dochodzić do takiej sytuacji.
    auto ma 7 lat gwarancji wiec ja bym jechał do serwisu Kia i niech naprawiają
    chicken19
    Zaawansowany

• Warto przeczytać