Kia picanto 2004 1.1 PB+Lpg sekwencja

04 Paź 2020, 17:28

Witam od ponad miesiąca pojawił się problem z kia picanto po postoju rano auto odpalane kompletnie źle pracuje kopci na biało pracuje na 2-3 cylindry obroty spadaja poniżej 500 i nawet gaśnie silnik gdy się chce podtrzymać obroty gazem na około 1000 to nawet na to silnik nie reaguje można dać gaz do końca a silnik nic dopiero po chwili zaczyna działać pedał gazu autem kompletnie nie idzie jeździć gdy jest zimny brak mocy szarpie a nawet gasnie gdy auto na lpg się przełączy to już koniec nie można wcale jeździć wymienione zostały świece ponieważ na 3 i 4 są okopcone olejem 1 i 2 bardzo ładnie pali kable zaizolowane bo było przebicie nie wiemy co to może być gazownik powiedział że to od strony benzyny szukać problemów i więcej nie pomoże aktualnie zresetowałem komputer zaprogramowałem go i wyłączyłęm gaz zobaczymy czy coś się poprawi ale możecie jakoś pomóc bo dziadek był u mechanika i ten mu powiedział że to przez pobór oleju na 3 i 4 cyl i dlatego silnik tak pracuje i że trzeba nowy silnik dać a to są koszta ... auto jeździ krótkie trasy codziennie około 10-15km i to wszystko gdy silnik się zagrzeje idzie już jeździć na benzynie ale silnikiem na postoju trochę trzęsie jakby nie palił na gara jakiegoś ale iskra jest na wszystkich świecach i ma moc co sprawdzić jako pierwsze ? myślałem już nad EGR tylko nie wiem czy jest tam w tym samochodzie bo na googlach ciężko cokolwiek odszukać na temat tego auta ...
Vizaci
Nowicjusz

05 Paź 2020, 12:06

Czy silnki popija olej? Jak tak to w jakich ilościach na 1000km?

W tej chwili żeby przkonać się skąd ten olej na świecach z trzeciego i czwartego cylindra to trzeba by było wykonać sprawdzenie kompresji. Po tym już można by było coś powiedzieć. Jak by wyszła słaba to ja bym jeszcze zrobił na nich próbę olejową i będzie wiadomo czy uszczelniacze czy pierścienie.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 12

05 Paź 2020, 14:49

Ciężko powiedzieć bo autem jeździ starsza osoba codziennie po 10-15km i z tego co wiem to dziadek dolewa co 50km jakies 100ml a z gazem to tak wczoraj zakrecilem butle bezpiecznik odlaczylem z gazu zresetowalem kompa i tak po 2 dniowej jezdzie na samej benzynie auto na zimnym pali od strzala wczesniej trzeba bylo krecic z pare sekund teraz od razu i dziadek mowi ze jest bardzo duza roznica na samej jezdzie na benzynie niz na gazie i benzynie silnik tak sie nie trzesie oraz ma moc zobaczymy jak z olejem przez ten czas jak auto na samej benzynie pojezdzi mamy zamiar w najblizszym czasie sprawdzic kompresje.
Vizaci
Nowicjusz

06 Paź 2020, 16:05

To tak po jezdzie bez gazu auto inaczej pracuje zapala na strzala prawie wgl nie dymi tylko lekko czuc jak sie trzesie silnik ale ma moc nawet na zimnym silniku czy to lpg nawalalo wszystko ?
Vizaci
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Uwaga! Od 1 czerwca 2021 ważne zmiany w przepisach.
    Od 1 czerwca 2021 roku wchodzą dość istotne zmiany w ustawie PoRD. Dotyczą nie tylko kierowców, ale też pieszych. Co się zmiania? Na początek najbardziej kontrowersyjny i pokręcony przepis : 1. pieszy znajdujący się ...
    Czy płukanki do silnika rzeczywiście pomagają?
    Temat płukanek do silnika to powód do niekończące się dyskusji. Niektórzy uważają, że użycie płukanki nie tylko nie pomaga, ale może nawet zaszkodzić silnikowi. Inni są fanami płukanek i stosują je jako środek ...

•