Kia ProCeed 1.6/LPG błąd p2096

Kia ProCeed 1.6/LPG błąd p2096

26 Paź 2019, 11:55

Borykam się z następującym problemem.
Po 3latach bezawaryjnej jazdy na lpg wyskoczył na trasie błąd P2096 - zbyt uboga mieszanka na sondzie za katem.
Sonda wymieniona na dedykowaną nkg - dalej to samo. Na benzynie i na LPG błąd non stop wywala. Miałem okazję więc podmieniłem pierwszą sondę - dalej to samo. Następny trop - zapchany kat - zacząłem łączyć kropki i silnik przed remontem żarł litr na 1000km więc kat dostał po d.... Wczoraj wrócił z regeneracji - po opisie badania widać, że był zapchany, ale nie rozwiązało to problemu - błąd dzisiaj wyskoczył ponownie. Ręce mi już opadają. Zastanawia mnie czy nie muszę zrobić jakiejś adaptacji np sterownika po wsadzeniu 'nowego' katalizatora?
Gdzie szukać przyczyny wywalania błędu?
mbm
Nowicjusz

Miejscowość: Gliwice
Prawo jazdy: 05 10 2007
Auto: Kia Pro Ceed
Silnik: 1.6 126KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

Re: Kia ProCeed 1.6/LPG błąd p2096

27 Paź 2019, 15:19

Warto podłaczyć się pod jakiś interfejs i sprawdzić jakie dane pokazuje czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Lis 2019, 11:45

Jak wyglądają wykresy obu sond podczas jazdy? Sprawdzałeś to?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam

04 Lis 2019, 12:50

Nie, nie sprawdzałem sond podczas jazdy, ale obie były podmienione na sprawne z tego samego modelu, rocznika i silnika. Dzisiaj podmienie map sensor i zobaczymy co to da.
mbm
Nowicjusz

05 Lis 2019, 14:48

Map sensor podmieniony. Po zrobieniu 50km nic nie wyskoczyło. Wsiadam dzisiaj rano, podpinam obd i Torque i w prawdopodobnych błędach siedział mój ukochany P2096 i na dokładkę P0328 knock sensor 1 input (bank 1 or single sensor). Po przejechaniu 70km wywaliło checka - zjazd na stację, odpalam Torque i w zgłoszonych błędach P2096 a po P0328 ani śladu w zgłoszonych ani prawdopodobnych.
Czyli maps sprawny?
Co jeszcze mogę sprawdzić/wykluczyć?
Luzy na zaworach? Jakiś czujnik? Nieszczelny dolot?
Na dniach umawiam się na przegląd LPG to nakreślę temat żeby prześwietlili instalację bo może ona coś bruździ.
mbm
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) zakładamy strzałką w górę czy w dół? Filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) zakładamy strzałką w górę czy w dół?
    Przeglądając forum i inne strony w internecie widzę że sporo osób ma problem z poprawnym założeniem filtra kabinowego jak jest na nim strzałka. Jedni piszą, że w instrukcji jest do góry i tak trzeba zakładać. ...
    Koniec ery diesla – czeka nas zmiana prawa w całej Europie Koniec ery diesla – czeka nas zmiana prawa w całej Europie
    Wyniki testu przeprowadzonego przez organizację ADAC nie pozostawiają wątpliwości – nowe samochody z silnikami Diesla mogą przekraczać normy emisji tlenków azotu nawet o 900 procent! Nie powinno więc dziwić, ...

•