Kia Sorento 2.5 Automat problem ze skrzynią

Kia Sorento 2.5 Automat problem ze skrzynią

24 Gru 2018, 15:16

Witam problem ze skrzynią jest następujący samochód nie zmienia biegów na sekwencji i przy ruszaniu z miejsca rusza jakby był na ręcznym.Dodam że ostatnio leciał olej ze skrzyni biegów i wymiany był simering
Bogdanek
Obserwowany

Re: Kia Sorento 2.5 Automat problem ze skrzynią

15 Sty 2019, 23:50

W pierwszej kolejności sprawdź poziom oleju w skrzyni biegów czy jest prawidłowy to jest najczęstsza przyczyna problemów. W automacie nawet niewielki ubytek może powodować problemy.

Opisane problemy występują zarówno na zimnej skrzyni jak i na ciepłej (po około 20 km jazdy)?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 18
Auto: Nie mam

18 Lip 2019, 18:45

Mam dokładnie to samo. Po wymianie simeringu w serwisie autoryzowanym kia w Kielcach moja skrzynia nie zmienia biegów .
Czy udało ci się ustalić przyczynę usterki?
pozdrawiam
pikrtv
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 05 1989
Auto: vw pasat 1.4 tsi

21 Lip 2019, 10:17

Sprawa się wyjaśniła .Jeden pin z wtyczki do skrzyni się wysunął .Po prawidłowym wpięciu wszystko działa bez zarzutu .

pozdrawiam
pikrtv
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 05 1989
Auto: vw pasat 1.4 tsi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jakie paliwo wybrać, by auto odpaliło w każdych warunkach? Jakie paliwo wybrać, by auto odpaliło w każdych warunkach?
    Po polskich drogach jeździ ponad 19 milionów samochodów, co oznacza, że statystycznie co drugi Polak posiada auto. Mimo to, wiedza na temat tego, jakie paliwo jest najlepsze dla naszego auta w okresie zimowym, ...
    Efekt niewidzialnego Goryla - co to takiego? Efekt niewidzialnego Goryla - co to takiego?
    Czy można za bardzo skoncentrować się na jakimś zadaniu? Czy można nie zauważyć osoby przebranej za goryla? Badania naukowe pokazują, że tak(*). Nasz umysł eliminuje niektóre bodźce wzrokowe i słuchowe, żeby w pełni ...

•