Kia Stinger GT - skrzynia szarpie, ślizga

11 Maj 2022, 23:07

Witam. Posiadam Kie Stinger ze Stanów uderzona lekko w przednią belkę. Już wszystko poskładane i chodzi, oprócz skrzyni. Niestety przy uderzeniu uszkodzona została chłodnica oleju skrzyni, ktoś tym autem jechał i ten olej powoli wylatywał. Nie wiem ile skrzynia chodziła bez oleju. Wlałem nowy olej, weszło około 6l, auto zaczęło normalnie ruszać, biegi wchodzą. Problem pojawił się podczas jazdy i nasila się po rozgrzaniu oleju. Mianowicie skrzynia strasznie szarpie, przerywa, ślizga.. najgorzej jest na 3 i 5 biegu. Po wbicu 3 lub 5 jest moment, że obroty przez chwilę rosną i dopiero po 2 sekundach zasprzęgla z mocnym szarpnieciem, walnięciem, przy redukcji z tych biegow rowniez jest mocne szarpniecie. Na innych biegach tego nie ma ale też szarpie, chociaż na wyższych czyli 6, 7 i 8 jest lepiej. Zdarzyło sie parę razy, że zadusił silnik na D i R. Wsteczny wchodzi z opóźnieniem i przy tym szarpie. Po ruszeniu na pierwszym biegu jak i na wstecznym cos wyje. Jak włączam D to przez chwilę jest dzwiek jakby coś się zasprzeglało, nabijało ciśnienie. Skrzynia złom? Ratować czy szukać już używki razem z konwerterem?
Workaholic
Nowicjusz

12 Maj 2022, 10:58

Czy sprawdziłeś stan oleju na rozgrzanej skrzyni, jest prawidłowy? Próbowałeś spuścić ten olej który został w skrzyni?
Jaką masz tam skrzynię 7DCT?
Rokiko
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 23

12 Maj 2022, 12:59

Olej sprawdzałem na rozgrzanej i jest w porządku. W skrzyni była susza, po odkreceniu korka nic nie wyleciało. Wlałem około 6l nowego.
Jaki numer to nie mam pojęcia, bym musiał zobaczyć na skrzyni. 8 biegowy hydrokinetyk.
Na neutralu słychać spod auta lekkie szuranie. Na P cisza.
Workaholic
Nowicjusz

12 Maj 2022, 13:21

Czyli to nie ta co myślałem. Zerknę jeszcze dokładnie co to za skrzynia ale po takich przejściach jest wielce prawdopodobne że bez remontu nie obejdzie się.
Rokiko
Forumowicz VIP

12 Maj 2022, 15:04

Wygląda na to że masz tam skrzynię o oznaczeniu A8TR1-1 do której wchodzi jakieś 7 litrów oleju.

Sprawdzałeś według tej procedury (w załączniku)?

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Jakim dokładnie olejem zalałeś skrzynię?

Tu masz fajnie pokazaną całą procedurę.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP

12 Maj 2022, 17:55

Robiłem dokładnie z tej instrukcji z załącznika. Olej jaki wlałem to Ravenol ATF SP-IV RR
Czyli jednak bardziej prawdopodobne, że skrzynia dostała?
Workaholic
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody elektryczne i wyścig w zasięgach, czasie ładowania itd.
    Tak sobie czytam te artykuły z elektrykami i... no właśnie jest sporo wad, a i tak pełno pochwał. Zastanawiam się z czego to wynika? Czytam wczoraj zasięg BMW i4 w pełni elektrycznego i przejazd na dystansie 1000km polskimi ...
    Przeszkody do pokonania - dziury, zwierzęta, piesi
    Jazda wymaga od kierowców dużej czujności i uwagi, zwłaszcza, jeśli na drodze mogą spotkać pieszych czy zwierzęta. Zderzenie z nimi może skończyć się dla nich tragicznie. Dlatego ważne, aby zawsze być przygotowanym ...

• 12 Maj 2022, 18:53

Wydaje mi się że tak ale możesz podjechać gdzieś gdzie naprawiają skrzynie automatyczne niech się podepną z interfejsem żeby widzieli jej parametry będą wtedy mogli coś Ci więcej na jej temat powiedzieć. Bez oleju można szybko załatwić elementy cierne w skrzyni, a także solenoidy na płytce sterującej.
    Rokiko
    Forumowicz VIP

12 Maj 2022, 20:34

W poniedziałek jestem umówiony na diagnozę do automaciarza. Dam znać co stwierdzi.
    Workaholic
    Nowicjusz

12 Maj 2022, 20:37

Workaholic napisał(a):W poniedziałek jestem umówiony na diagnozę do automaciarza. Dam znać co stwierdzi.

Tylko uważaj ze specami od skrzyń, jest z nimi grubo nawet z tymi uznanymi od miliona zdjęć fur jakimi się zajmowali.
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sport/Coupe

12 Maj 2022, 20:58

Tak też myślę, ale jedyny w mieście i nie mam za bardzo wyboru :D
    Sam już nic więcej raczej nie zdziałam
    Workaholic
    Nowicjusz

13 Maj 2022, 10:15

Jeszcze tak myślę... czy przed wlaniem oleju do skrzyni przepłukałeś ją może? Pisałeś, że było sucho po odkręceniu korka. Ciekawe czy po przepłukaniu nie było by widać w oleju jakiś niepokojących ciał obcych.
    Rokiko
    Forumowicz VIP

13 Maj 2022, 12:13

Płukania nie robiłem bo sam olej dosyć drogi. Na korku nie widziałem żadnych opiłków czy czegoś innego.
    Teraz się zastanawiam, bo mam wyjęty sterownik airbag, który jest w naprawie. Bez niego świecą się kontrolki , głównie ABS i kontrola trakcji miga. Możliwe, że bez tego skrzynia będzie tak się zachowywać? Nie wykluczam uszkodzenia mechanicznego ze względu na to wycie.
    Workaholic
    Nowicjusz

13 Maj 2022, 12:22

Workaholic napisał(a): Bez niego świecą się kontrolki , głównie ABS i kontrola trakcji miga. Możliwe, że bez tego skrzynia będzie tak się zachowywać?
    Może tak być, poczekaj aż wróci z naprawy i wtedy sprawdź jak już nie będzie błędów. W przypadku braku kontroli trakcji i ABS moc pewnie zostanie ograniczona, a skrzynia może pracować w trybie awaryjnym. Jednak żeby się o tym przekonać czy faktycznie ma to związek musisz sprawdzić już na naprawionym sterowniku od poduszek.
    Rokiko
    Forumowicz VIP

03 Cze 2022, 00:32

Niestety nic się nie dało zrobić. Auto było na diagnozie i z tego co się dowiedziałem to jest problem z ciśnieniem oleju na poszczególnych koszach. Tak więc ogólnie skrzynia szrot i nie opłaca się naprawiać.
    Zamówiona już używka z gwarancją razem ze sprzęgłem. :wink:
    Dzięki za zainteresowanie tematem :ok:
    Workaholic
    Nowicjusz

03 Cze 2022, 09:00

No to słabo ale to czy z niej już szrot to okazałoby się dopiero po jej rozebraniu i wnikliwej diagnozie :wink:
    Daj znać jak założysz tą używkę czy wszystko z nią będzie ok.
    Rokiko
    Forumowicz VIP