Kiedy dawkowany jest plyn Eolys(fap) do baku?

Kiedy dawkowany jest plyn Eolys(fap) do baku?

17 Kwi 2015, 17:18

Czesc

Zakupilem po raz pierwszy diesla z filtrem czasteczek stalych ( outlander II) poczytalem troche o tym i mam mieszane uczucia, ale mam pytanie na ktore nikt nie potrafi mi odpowiedziec.

Kiedy dokladanie wstrzykiwana-dolewana zostaje dawka plynu eolys( wspmagajacy spalanie FAP/dpf) do baku podczas tankowania.

Czy po zatankowaniu i zamknieciu korka wlewu samoczynnie komputer dawkuje ilosc plynu czy nastepuje to dopiero po wlaczeniu zaplonu? Czy dziala to w inny sposob?

Z gory dziekuje
pozdrawiam
dizlowiec
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 01 1977
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Outlander II
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

Re: Kiedy dawkowany jest plyn Eolys(fap) do baku?

19 Kwi 2015, 12:46

dizlowiec napisał(a):Zakupilem po raz pierwszy diesla z filtrem czasteczek stalych ( outlander II) poczytalem troche o tym i mam mieszane uczucia,

Zacząłeś "do dupy strony" jak się to mówi, czyli najpierw miałeś poczytać, a potem myśleć o kupnie...Jak robisz długie trasy i mało jeździsz po mieście, to pół biedy. Jak jeździsz głównie po mieście, to się wkopałeś z tym autkiem... :(
Co do dozowania eolys - komputer dozuje go po zatankowaniu paliwa - oblicza ile paliwa zatankowano i dozuje do baku odpowiednią ilość. Fajnie brzmi? Ale tylko fajnie brzmi - jak zatankujesz np. 10 litrów paliwa, to komputer nie bardzo dokładnie oblicza dawkę - czasem wyjdzie więcej czasem mniej, róznie to bywa. Generalnie zasada jest taka - im więcej tankujesz paliwa do baku, tym dokładniej komputer oblicza ile ma dodatku zadozować. Dlatego zaleca się przy takich filtrach tankowanie większych ilości paliwa. BNie jest auto z takim filtrem dla tych, co co jakiś czas tankują po 5 czy 10 litrów paliwa, bo nie mają kasy na zatankowanie całego baku. A niestety przy dzisiejszych cenach paliw, wiele ludzi w ten sposób tankuje - co kilka dni po 5 albo 10 litrów. Nawet LPG ludzie tankują po 10, 15 litrów zamiast całego baku. Da się to zauważać na stacjcach :(
Mam nadzieję, że zapoznałeś się z instrukcją obsługi swojego samochodu, a w szczególności z rozdziałem o wypalaniu filtra?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Kiedy dawkowany jest plyn Eolys(fap) do baku?

20 Kwi 2015, 07:57

Kupujac auto wiedzialem co robie, filtry to teraz codziennosc :? uczucia mam mieszane ale o auto dbam i instrukcje ogarnalem

Ale nie odpowiedziales mi na moje pytanie...kiedy dokladnie jest ten plyn wstrzykiwany? :naughty: po zamknieciu korka wlewu czy po wl zaplonu?

ps zawsze tanukje do pelna :)
dizlowiec
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 01 1977
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Outlander II
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co oznacza dla kierowcy znak STOP? Co oznacza dla kierowcy znak STOP?
    Znak STOP oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez wcześniejszego zatrzymania się. Zwykle jest umieszczony tam, gdzie wyjazd z danej drogi jest szczególnie niebezpieczny. Według badań tylko 50% kierowców całkowicie ...
    Poradnik kupującego #2 - Audi A4 B6 (2000-2004) Poradnik kupującego #2 - Audi A4 B6 (2000-2004)
    Geneza Audi A4 o oznaczeniu producenta B6 wprowadzono do sprzedaży w 2000 roku jako sedan. W następnym roku dołączyła wersja kombi, a w 2002 roku kabriolet. Samochód dzieli wiele rozwiązań z poprzednim modelem o oznaczeniu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005