Kilka aut, trudna decyzja...

24 Lip 2011, 18:27

Witam,
otóż planuje zakup samochodu i mam upatrzone kilka modeli. Nie wiem niestety który wybrać.

Modele które biore pod uwagę to:
1. Ford Mondeo MKII
2. Renault Laguna I
3. Renault Safrane
4. Mazda 626
5. Opel Omega
6. Pegeout 406

Budżet jaki planuje przeznaczyć to ok. 4000 PLN (może troche więcej jak będzie warto dołożyć do modelu).

Głównie liczy się dla mnie wygoda podróżowania i przestrzeć w samochodzie, dobre wytłumienie wnętrza (choć to nie podstawa), stosunkowo mała awaryjność zwłaszcza silnika - inne mniejsze usterki zwłaszcza elektryką zajmę się we własnym zakresie.

Jeśli chodzi o silniki to biore pod uwagę albo benzyna + gaz albo disel - każdy powinien mieć 110 lub więcej koni i przy tym jakaś ekonomia by sie przydała przy spalaniu :) No i jeszcze ważne są blachy bo nie chce kupić auta całkiem skorodowanego, wiadomo że coś tam może być ale bez przesady :)

Ogólnie wykończenie wnętrza nie jest najważniejsze bo we własnym zakresie planuje obszyć fotele i całą tapicerke skórą, domontować troche elektorniki itd. ;)

Wiem że wymagania jak na tę cene są spore, ale potrzebuje rady poprostu, który z powyższych modeli będzie najrozsądniejszy w zakupie ponieważ we wszystkich coś tam mi się podoba, zwłaszcza omega, pegeout i safran :)

Potrzebuje pilnej porady
e300
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Renault 19

24 Lip 2011, 20:17

Faktycznie trudny wybór, duzy wybór.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

01 Sie 2011, 20:02

ja napewno wybral bym peugeot 406 hdi 110km. mialem takiego do czasu kiedy zona go nie rozwalila. bardzo milo go wspominam.
dominik27
Nowicjusz
 
Posty: 3

03 Sie 2011, 12:01

Odrzuciłbym Opla Omege.duży ,sporo pali i fatalnie wygląda pod względem wizualnym. Już lepiej z Peugeotem 406 lub Renault Laguna I-chociaż ta podobno jest awaryjna...
MotoTechnic
Początkujący
 
Posty: 74
Miejscowość: Kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Rewolucyjne światła ksenonowe (1991)
    Chociaż do dziś produkowane są samochody z halogenowymi żarówkami, to rewolucji w jakości, zasięgu i jasności samochodowego oświetlenia dokonały tzw. palniki ksenonowe, zastosowane po raz pierwszy w 1991 roku w BMW ...