Kilka aut w okolicy 10 tys.

Kilka aut w okolicy 10 tys.

04 Sie 2016, 23:13

Witam, poszukuję auta w okolicy 10 tys, z opłatami tak do max 12 tys, ale wolałbym nie naciągać budżetu do tej granicy jeśli nie będzie to potrzebne.

Moje wymagania to:
- klimatyzacja
- rocznik 2001+
- sedan(od biedy hatchback, ale tylko kilka modeli mi się podoba)
- w miarę mało awaryjny(ale wiadomo, auto 10-15 lat będzie miał swoje awarie, itp)
- silnik najlepiej w okolicach 1.6-2.0, mocniejszy mi raczej nie potrzebny, a słabszego wolałbym nie mieć

Jestem z dolnego śląska - z okolic Wrocławia i wolałbym szukać w tych okolicach samochodu(+/- 50km). Przeglądałem wiele ostatnich tematów jak i internet, a że się nie znam to w sumie mało z tego wywnioskowałem, mimo wszystko znalazłem dość sporo ogłoszeń i chciałbym, żeby ktoś mógł je ocenić - które warte uwagi, a których unikać, a jakby ktoś byłby na tyle miły, uczynny i znudzony to może i dać własne propozycje.
Wrzucam linki jakie ja znalazłem:
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
Lazerek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 07 11 2012
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Ford Fiesta

Re: Kilka aut w okolicy 10 tys.

05 Sie 2016, 17:01

Podbijam - może ktoś znajdzie moment, żeby się wypowiedzieć :)
Lazerek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 07 11 2012
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Ford Fiesta

05 Sie 2016, 19:36

A nie lepiej zamiast Toledo- Leona? chyba zgrabnieszy wg mnie :D (chociaż w sumie to jest sedan - Toledo) no i lepiej 1,8...
Nie szukaj też po komisach, lepiej od kogoś prywatnie, wiadomo że 80% takich aut to import ale jak ktoś jeździł 4 lata to tez inaczej niż handlarz który w lipcu ściągnął auto spod Hanoweru...

No i zdecyduj się jaki segment bo Vectra to D czyli np Passat albo A4..
A Toledo/Leon to są segmenty C, tylko że Toledo to sedan od Leona

Pomijając fakt że Vectra C raczej w ok 10tys z 2003 roku to będzie grzmot..
szukaj lepiej B..
tak samo Mondeo za 9500 też raczej trochę tanie...
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy od: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

05 Sie 2016, 19:47

Toledo z silnikiem 1.6 16V bym odrzucił, jest co prawda trochę bardziej dynamiczne niż stare 1.6 8-zaworowe, ale mimo wszystko, ten silnik jest dobry, ale do lżejszego golfa czy leona, w toledo potrzebne 1.8 125KM co najmniej. Peugeot 407 też radzę odpuścić, do 10 tysięcy ciężko znaleźć zadbany egzemplarz, a poza tym nie jest to jakoś bezawaryjne auto jak choćby starsze 406. Vectra C 1.8 dobra propozycja, ale żeby kupić zadbany egzemplarze musisz dorzucić tak z tysiąca albo dwa. Mondeo 1.8 również solidny samochód, za 10 tysięcy już coś kupisz raczej spokojnie. Mazda 6 też dobry wóz, ale niestety w egzemplarzu 14-letnim, który już wkleiłeś, rdzy prawdopodobnie będzie już tak dużo, że możesz się naprawdę zdziwić, więc raczej dokładnie obejrzeć podwozie, bo może być w stanie podobnym do 20 letniego golfa. O volvo i citroenie się nie wypowiem, bo nie miałem z nimi za dużo do czynienia.
Petento
Początkujący

Auto: VW Polo
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowy Golf otrzymał od Euro NCAP najwyższą notę Nowy Golf otrzymał od Euro NCAP najwyższą notę
    Nowy Golf otrzymał od europejskiej organizacji ochrony konsumentów – Euro NCAP – najwyższą notę pięciu gwiazdek. Ponadto został wyróżniony prestiżową "Euro NCAP Advanced Awards " za innowacje w dziedzinie ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

•  
    • Skoda Octavia Combi RS
      Alfa Romeo 4C (concept car)
      XX Miedzynarodowy Zlot Fanow Volkswagena
      Lampy samochodowe przednie