Kilka banalnie prostych pytań o mojego Mercedesa A160

16 Lip 2008, 16:06

Witam.
Mam kilka pytań co do mojego Mercedesa A160:

1. Do czego służą przyciski A, B i C które zaznaczyłem na poniższym zdjęciu?

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



2. Co to za ,,ustrojstwo" (jest przypięte na rzep)?

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



3.Na przednim zderzaku tam gdzie jest miejsce na światła przeciwmgielne po lewej stronie (patrząc z perspektywy kierowcy) jest zaślepka plastikowa a po prawej nie. Czy tak ma być czy muszę ją dokupić? Jeśli muszę ją dokupić to proszę o link do strony na której mogę ją kupić bo w żadnym sklepie tego niema.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



4. Co to jest?

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Proszę o jak najszybszą odpowiedź.
wilk711
Nowicjusz
 
Posty: 4

16 Lip 2008, 16:53

Przycisk EC służy do WYŁĄCZENIA klimatyzacji - jak dioda się świeci,to klimatyzacja jest wyłączona i jest to nazywane jako tryb ekonomiczy.Przycisk obok to ogrzewanie postojowe(jeżeli jest),a przycisk C to ogrzewanie szyby.To na tych osłonkach przeciwsłonecznych wygląda mi jak czujnik deszczu(powoduje on samoczynne włączanie się wycieraczek jak na szybę padają krople dezczu.Steruje tym moduł,który ustala ile wahnięć wycieraczką jest potrzebych,czy ma to być praca ciągła czy przerywana i z jaką szybkością te wycieraczki nają pracować).Ja mam coś podobnego w Hammerze,ale jest to zamontowane na lusterku wstecznym.
To w tym zderzaku,to otwory na światła.W zasadzie nie trzeba tego zaślepiać,bo w niczym brak tej zaślepki nie przeszkadza.Chyba,że wizualnie.Tej zaślepki musisz poszukać albo na szrotach,choć tez będzie ciężko,albo w sklepie Mercedesa.W innych sklepach motoryzacyjnych będzie ciężko kupic.Albo możesz zdjąć drugą zaślepkę i w ich miejsce zamontować sobie światełka do jazdy dziennej(musibyć min. 25 cm od podłoża) lub przeciwmgielne.A tego na ostatnich zdięciach nie kojarzę.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Lip 2008, 17:35

Mi się zdaje że przycisk, który powiedziełeś że jest to ogrzewanie postojowe myśle ze jest to Ogrzewanie przedniej szyby, ale moge sie mylić :lol:
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 478
Miejscowość: Augustów

17 Lip 2008, 11:37

Może tak być.Opisując te przyciski i urządzenia kierowałem się tymi samymi symbolami w moim Hammerze.Mercedes może pod tym symbolem zrobić coś innego.Ale zazwyczaj producenci samochodów,stosują te same symbole do urządzeń.U mnie,podgrzewanie przedniej szyby jest oznaczone tym samym symbolem co ogrzewanie szyby tylnej,ale te kreski oznaczające ogrzewanie są w odwrotnym kierunku.A pod tym symbolem,który jest na rysunku ja mam ogrzewanie postojowe.
Oczywiście najlepiej by było,jakby odpisał jakiś właściciel takiego Mercedesa.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Lip 2008, 09:31

''2. Co to za ,,ustrojstwo" (jest przypięte na rzep)? ''
jest to mikrofon od zestawu głośnomówiącego
pozdr
Marionrone
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: mazowsze