Klej do chłodnic jaki wybrać?

01 Lut 2012, 21:07

Witam. Potrzebuję kleju do chłodnicy. Znalazłem na allegro takie dwa:

[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

Czy jest jakaś znacząca różnica między nimi oprócz ceny?
lionheart
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 01 01 2009
Auto: dżambodżet

02 Lut 2012, 00:12

Jeżeli chcesz uszczelnic tylko chłodnice to proponuje wlac do niej taki srebrny uszczelniacz w proszku dostępny za 3 zł na kazdym orlenie :)
<ZABRZAN>
Ciało rzucone na łoże traci na oporze :)
zabrzan13
Aktywny
 
Posty: 265
Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy: 11 02 2007
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mercedes ML w163
Silnik: 2.7 CDI
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

02 Lut 2012, 19:10

Mi chodzi o rurke która dochodzi do chłodnicy bo jest przekrzywiona na złączu i muszę to miejsce lekko podkleić.
lionheart
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 01 01 2009
Auto: dżambodżet

03 Lut 2012, 21:36

Osobiście próbowałem wielu klejów szybkowiążących,niestety,żaden nawet nie umywał się do Distalu wolnowiążącego(szybkowiążącego nie polecam),to najlepszy klej ,według mnie,kleiłem nim też chłodnicę,ale aluminiową,po uprzednim przetarciu papierem ściernym i odtłuszczeniu benzyna ekstrakcyjną albo acetonem,ale uwaga,żaden nie potrafił mi skleić zbiorniczka płynu chłodniczego,każdy odpadał.Dlatego ważne z czego jest zrobiona ta chłodnica,tzn.to miejsce,które chcesz skleić,na wszelki wypadek postaraj się o klej kontaktowy,naturalnie taki Distal stygnie w temperaturze pokojowej przynajmniej 24h,a pełną wytrzymałość po kilku dniach,na mrozie nie utwardzi się nigdy!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

04 Lut 2012, 15:14

PhantomASA1 dzięki za pomoc. Chyba jednak kupie ten Distal :)
lionheart
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 01 01 2009
Auto: dżambodżet

15 Lut 2012, 18:52

Distal lub Epidiam - do chłodnic czy króćcy nie ma lepszych klejów.
[link do oferty na Allegro wygasł]
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Warsaw Oldtimer Show 2018 / relacja
    Klasycznie piękne oldtimery i youngtimery można było obejrzeć w majowy drugi weekend na V Targach Pojazdów Zabytkowych Oldtimer Warsaw Show 2018 które odbyły się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. To największe ...
    Toyota Corolla AE86 "Hachi-Roku" (1983–1987)
    To najsłynniejsza, kultowa odmiana. Uwieczniono ją nawet w japońskiej mandze, a następnie w serialu anime, "Initial D". To historia młodego chłopaka, który przeżywa swoje przygody za kierownicą tylnonapędowego modelu ...