Klimatyzacja - jak prawidłowo z niej korzystać?

02 Sie 2008, 14:59

Coraz więcej auto w Polsce wyposażonych jest w klimatyzacje. To bardzo duża wygoda, szczególnie latem, gdy temperatury sięgają 30 a nawet więcej stopni. Chłodne powietrze poprawia komfort jazdy, człowiek nie męczy się. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza podczas dalekich podróży. Klimatyzacje trzeba jednak systematycznie serwisować, gdyż wraz ze świeżym powietrzem, do kabiny dostają sie różnego rodzaju bakterie.

Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji?
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

02 Sie 2008, 18:09

:) Dziex za dobry link,przyda się napewno bo właśnie zaczeła mi takowa szfankować-czas na przegląd...pozdro.
RAZEM DAMY RADE!!!
boss.007
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 44
Miejscowość: pomorskie

02 Sie 2008, 20:51

Całkiem niezły film oby więcej takich
Darkness1230
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4

03 Sie 2008, 19:28

Fajny filmik. :D
Smok1996
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Okolice Krakowa

04 Sie 2008, 14:26

Ciekawy film, ostatnio wlasnie bylem z klima do przegladu ;) 200 dalem za przegladzik i uzupelnienie gazu etc
gambon
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3

04 Sie 2008, 19:44

Tak, ten film zapewne sfinansowało lobby serwisujące klimatyzacje, bo:
1. przez cały czas mowa jest tylko o tym, że trzeba regularnie serwisować i co trzeba regularnie wymieniać - typowa reklama serwisów.
2. kawalek jest o tym, ze klimatyzacja automatyczna działa..... automatycznie, a w ręcznej..... trzeba ją regulować ręcznie - też mi odkrycie, masło maślane. o tym wie już trzyletnie dziecko.
3. Żadnych praktycznych wskazówek, jak posługiwać się klimatyzacją, żeby się nie zaziębić - po co, przecież to nieważne, naważniejsze żeby klient przyjeżdżał na konserwację, serwis i zapłacił. Prawda?

A tytuł posta......? Powinien brzmieć: Czy trzeba sewisować klimatyzaję i co nałeży regularnie wynieniać?

Wartość tego fimu, jak dla mnie, mierna...... :P:P

pozdrawiam
Nigdy nie polemizuj z idiotą, sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
MCB
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 24
Miejscowość: Pomorze
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Instalacje LPG i ich generacje
    Czytając ten artykuł dowiesz się jakie są obecnie stosowane generacje instalacji LPG oraz jakie rodzaje zbiorników na gaz można montować w samochodach. Zaczynamy do Gazowych Układów Zasilania (GUZ) pierwszej ...

04 Sie 2008, 21:24

MCB napisał(a):Tak, ten film zapewne sfinansowało lobby serwisujące klimatyzacje, bo:
1. przez cały czas mowa jest tylko o tym, że trzeba regularnie serwisować i co trzeba regularnie wymieniać - typowa reklama serwisów.
2. kawalek jest o tym, ze klimatyzacja automatyczna działa..... automatycznie, a w ręcznej..... trzeba ją regulować ręcznie - też mi odkrycie, masło maślane. o tym wie już trzyletnie dziecko.
3. Żadnych praktycznych wskazówek, jak posługiwać się klimatyzacją, żeby się nie zaziębić - po co, przecież to nieważne, naważniejsze żeby klient przyjeżdżał na konserwację, serwis i zapłacił. Prawda?

A tytuł posta......? Powinien brzmieć: Czy trzeba sewisować klimatyzaję i co nałeży regularnie wynieniać?

Wartość tego fimu, jak dla mnie, mierna...... :P:P

pozdrawiam

Zgadzam się w 100% z MCB, filmik ewidentnie kręcony pod serwisy z klimą!!!
Żadnych nowości tylko że koszt serwisu od 150 do 200 pln.
A gdzie dokładna obsługa dla kogoś kto nigdy nie korzystał?? w nawiązaniu do tematu....
może założy ktoś post jak realnie i zdrowo dla organizmu posługiwać się klimą???
ps. wymiana filtra kabinowego, przeciwpyłkowego -- zadanie które wykona najgorszy NOB samochodowy aby tylko wiedzieć gdzie się znajduje w naszym aucie....
dla autora posta
:idea:
Marionrone
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: mazowsze

07 Sie 2008, 11:32

reklama dla serwisu nic więcej:)
bauer_16_16
Nowicjusz
 
Posty: 3

08 Sie 2008, 11:03

no totalna reklamówka !!!!
jakub1118
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Polkowice

12 Sie 2008, 07:56

To ja powiem najważniejszą chyba rzecz dotyczącą klimy. Sam mam automata 2 strefową i nieraz już się zaziębiłem.
Najważniejsze to ustawiać temperaturę nie niższą niż 21 st. chyba że chcemy szybko schłodzić samochód. Co jakiś czas uchylać szybę w celu wpuszczenia świeżego powietrza, gdyż klima działa na obiegu zamkniętym i takie powietrze się nie dostaje. Jak będziemy się do tego stosować to już nigdy od klimy nie będziemy chorzy :D
Tak niewiele nam potrzeba do szczęście, wystarczą tylko równe drogi...
qfas
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 5
Miejscowość: Lublin

24 Sie 2008, 10:57

qfas napisał(a):To ja powiem najważniejszą chyba rzecz dotyczącą klimy. Sam mam automata 2 strefową i nieraz już się zaziębiłem.
Najważniejsze to ustawiać temperaturę nie niższą niż 21 st. chyba że chcemy szybko schłodzić samochód. Co jakiś czas uchylać szybę w celu wpuszczenia świeżego powietrza, gdyż klima działa na obiegu zamkniętym i takie powietrze się nie dostaje. Jak będziemy się do tego stosować to już nigdy od klimy nie będziemy chorzy :D


Eee... w moim Yarisie mam pokrętło którym moge doprowadzać powietrze z zewnątrz lub węwnątrz więc raczej nie każdego auta to dotyczy ;)
kamiiru
 

27 Sie 2008, 13:34

Korzystać tak że było nam dobrze nie za zimno
hgd
Nowicjusz
 
Posty: 12

27 Sie 2008, 13:52

O tym,jak korzystać z klimy jest tego pełno w necie.Dodatkowo jest to też opisane w instrukcjach samochodów jak i książkach napraw i obsługi.
Co do przeglądu klimy - samemu takiego przeglądu nikt nie zrobi,ponieważ jest do tego potrzebny odpowiedni sprzęt.Samemu można jedynie wymienić filtr kabinowy,a to też nie we wszystkich samochodach.
Co do wypowiedzi kolegi qfas - tak to jest jak się kupuje samochód z bajerami,a nie zna się ich przeznaczenia.Klima absolutnie nie działa w obiegu zamkniętym powietrza.Chyba,że sami sobie włączymy wewnętrzny obieg powietrza,jak wjeżdżamy np. w miejsce gdzie są roboty drogowe i się bardzo kurzy,albo jak widać,że wjedziemy w dym itp.W normalnym funkcjonowaniu klimy,powietrze dostaje się z zewnątrz i jest schładzane do żądanej temp.
Dodatkowo jak się jedzie w samochodzie,to albo jedzie się z otawrtymi szybami,albo jedzie się z włączoną klimą.Jazda z otwartymi szybami i właczoną klimą jest bez sensu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Gru 2017, 16:55

Jak jadę to tak około 10 minut przed zatrzymaniem wyłączam i mam spokój.
bamana
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 18 10 1983
Auto: Nie mam