Klocki hamulcowe i tarcze - co warto wybrać?

Klocki hamulcowe i tarcze - co warto wybrać?

27 Sie 2018, 13:46

Dzień dobry. Mam pytanie do osób które mają większe doświadczenie związane z hamulcami. Potrzebuje kupić tarcze hamulcowe i klocki. Co możecie polecić? Co sądzicie o tych Maxgear?
kuto21
Nowicjusz

Auto: Skoda fabia

Re: Klocki hamulcowe i tarcze - co warto wybrać?

27 Sie 2018, 14:19

Zacznijmy może od tego jaki masz samochód, silnik i ewentualnie budżet. Do tego warto jeszcze wspomnieć czy maja być to klocki z tarczami na przód czy tył?

Te które podałeś to niska półka, jakość i ogólnie nie założyłbym ich do swojego samochodu.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

27 Sie 2018, 20:26

Ja bym się zdał na fachowców z tego sklepu!
Swego czasu zadzwoniłem i mi doradzili jakie zakupić...
Nie każdy z nas zna się aż tak na samochodach,a dobre rady zawsze są w cenie :)
fancar
Nowicjusz

Miejscowość: Opole
Auto: Toyota

07 Wrz 2018, 12:40

kuto21 napisał(a):Co sądzicie o tych Maxgear?

Maxgear to pakowacz. Może się trafić coś dobrego, albo złego. Jak jakaś rolka od paska to spoko, ale hamulców bym się bał kupować od nich...

Postaw na dobrą półkę, coś pokroju ATE, Textar, w sklepie motoryzacyjnym doradzą, powiedz że coś lepszego. Odpuść Valeo, Meaxgeary i inne podróbki.

Osobiście odradzam Ferodo, hamują ładnie ale po 7 tyś mi się zwichrowały... Mogła być wina złego montażu, ale drugi raz nie kupię tej marki (no i nie były pokryte nawet farbą antykorozyjną, gdzie ATE pięknie zabezpieczone).
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

07 Wrz 2018, 12:52

Ja z ferodo nigdy nie miałem problemu, może coś felernego się trafiło. A jest tu mój temat gdzieś odnośnie telepania podczas hamowania w multivanie, 2 razy zmienione klocki i tarczę i dalej klepalo, wymienione całe zawieszenie i dalej to samo, okazało się że tarcze po 2000 tyś ok znowu krzywe. Jeden kpl Bosch a drugi ATE, skończyo się na tarczach z ASO i jest spokój do tej pory
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

07 Wrz 2018, 20:57

Obecne dobre marki układów hamulcowych to bezsprzecznie Textar, ATE, Valeo, Ferodo. Warto też pokusić się o Brembo.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi e-tron GT concept - elektryczny samochód koncepcyjny Audi e-tron GT concept - elektryczny samochód koncepcyjny
    Audi e-tron Trzecie. W Los Angeles, światowej stolicy filmu, na odbywającej się tam wystawie motoryzacyjnej cztery pierścienie przedstawiają nową gwiazdę. Zobaczyć tu można przygotowane specjalnie na to wydarzenie auto koncepcyjne ...
    Mercedes Klasy S Coupé Mercedes Klasy S Coupé
    Sugestywny design nadwozia nowej Klasy S wyznacza wzorce swoją imponującą kompozycją – wizualne napięcie w liniach nadwozia i dynamiczne kontury. Już na pierwszy rzut oka nowa Klasa S przejawia ambicję do bycia liderem. ...

• Re: Klocki hamulcowe i tarcze - co warto wybrać?

07 Wrz 2018, 21:09

MotoAlbercik napisał(a):Warto też pokusić się o Brembo.
    Właśnie testuje w Jaguarze, zamontowałem 2 tyg temu, większej wydajności nie widzę szczerze mówiąc ale też nie mam złych odczuć, zobaczymy jak z trwałością będzie. Zakupiłem je także antykorozyjne więc też zobaczymy czy to nie ściema
    Porady blacharsko-lakiernicze
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
    Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

08 Wrz 2018, 20:20

Kao napisał(a):Ja z ferodo nigdy nie miałem problemu, może coś felernego się trafiło

Ha, zapomniałem dopisać. Te tarcze nie pasowały na piastę, nie wiem czy zapakowali na magazynie od innego modelu, ale ogólnie tarcza była ok, tylko te wycięcie na rant piasty (nie wiem jak to opisać) był bardziej płytki, podczas gdy w aucie piasta była bardziej ostra (lub odwrotnie). A tak to wszystkie otwory pasowały. Dowiedziałem się o tym gdy zmieniłem tarcze na nowe i porównałem (poprzedni "mechanik" spraprał).

Tak czy siak na siłę hamowania nie mogłem narzekać. Po dotarciu były żylety, ale niesmak pozostał.

Kusiło mnie zamontować ATE nacinane, ale zbyt spokojnie jeżdżę by miało to sens. Zwykłe ATE też są antykorozyjne. Za jakiś miesiąc będę mógł coś napisać, póki co docieram.

Dyskusja którą warto przeczytać na temat ATE klocki-ate-vt110509.htm
    galakty
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy od: 23 08 2012
    Auto: Megane I PHII
    Silnik: 1.6 16V 110
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

24 Wrz 2018, 13:51

Ja wybrałem ceramiczne klocki hamulcowe i jestem zadowolony . Zamontowałem je do tarcz nawiercanych - sprawują się świetnie. Co fajne to nie piszczą i nie pylą. Według mnie warto
    Ostatnio edytowany przez Kao, 24 Wrz 2018, 21:49, edytowano w sumie 1 raz
    Powód: Spam
    kuto21
    Nowicjusz

Auto: Skoda fabia