Auto nie reaguje na przekręcenie kluczykiem

20 Lis 2015, 19:56

Auto po przejechaniu kilkudziesięciu metrów nagle zgasło i od tego momentu nie reaguje na przekręcenie kluczykiem.
To znaczy że nie kręci rozrusznik i nie zapala się żadna lampka na tablicy rozdzielczej.
Światła można włączyć gdyż uruchamiane są oddzielnym przełącznikiem - więc raczej odpada sprawa odłączenia się akumulatora i potwierdza usterkę stacyjki.
Radio nie działa - skoro przekręcenie kluczyka nie inicjuje zasilania.

Ale centralne otwieranie drzwi także nie działa, a uruchamiane jest z pilota.
Wymieniłem baterie w kluczyku, jednak nic to nie zmieniło. Zauważyłem jednak że po wciśnięciu przycisku otwierania na pilocie - na desce rozdzielczej miga dwa razy lampka kierunkowskazów. Jeżeli kliknę przycisk zamknięcie wówczas mruga raz dłużej. Żadne światła zewnętrzne przy tym nie aktywują się.

Zastanawiam się czy problem leży w stacyjce a może systemie alarmu NATS? Proszę o pomoc gdzie szukać rozwiązania.
zanew
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 15- 0- 0
Auto: Nissan Tiida
Silnik: 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
2

23 Lis 2015, 20:02

Ja bym szukał problemu w alarmie. Posprawdzaj bezpieczniki, aczkolwiek skoro kierunki mrugają, to zasilanie centralki raczej jest.

Nie zakładaj podwójnych tematów kluczyk-w-stacyjce-nie-dziala-vt89710.htm
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wolniej! - nie zawsze znaczy bezpieczniej
    Nadmierna prędkość należy do najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Czy jednak oznacza to, że im wolniej jedzie kierowca, tym lepiej? W wielu sytuacjach taka zasada się nie sprawdzi. Znaki określające ograniczenie ...